Przygarnę szczurzyczkę Wawa!!!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przygarnę szczurzyczkę Wawa!!!

Post autor: Pigi2012 »

Cieszę się z jednego że moja Pigi nie bedzie rozmnażana. Nie wiem jak dodać jej zdjęcia? Jest śliczniusia:*
Obrazek
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Przygarnę szczurzyczkę Wawa!!!

Post autor: kulek »

Pigi2012, rozumiem, że chcesz jak najszybciej zdobyć towarzystwo dla swojej szczurki, ale spokojnie. W ciągu kilku godzin zdążyłaś oznajmić o tym w wielu tematach, często odkopując stare, niedotyczące zupełnie tego tematu, co jest lekko irytujące dla innych użytkowników. Z doświadczenia wiem, że adopcja szczura nie polega na tym, że powiesz "bo ja chcę dziś" i dostaniesz szczurka tego samego dnia. Zastanów się, przejrzyj na spokojnie tematy, nie rób nic na siłę. W końcu znajdzie się dla Ciebie szczurek, trochę cierpliwości. A przede wszystkim wybij sobie z głowy branie szczurka od "hodowców" typu Amusia, czy z zoologicznego.

I proszę Cię, nie odbieraj mojego posta jako atak.

Trzymam kciuki za znalezienie szczurki! :)
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przygarnę szczurzyczkę Wawa!!!

Post autor: Pigi2012 »

Życie mnie nauczyło pokory:) i wiem że na forum są różni ludzie-ci bardziej zwariowani i bardziej normalni:). Chcę mieć 2 szczury ale nie ścierpie osoby która przyjdzie do mnie ze szczurem i zacznie kręcić nosem bo jej coś nie bedzie pasować? Ja zapewniam swojemu zwierzęciu prawie wszystko, jedzenie,picie,spokój i komfort przebywania ze mna:) A to wydaje mi sie być naturalne.
Obrazek
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przygarnę szczurzyczkę Wawa!!!

Post autor: Pigi2012 »

I może dodam sprostowanie-szukam samiczki bo nie zamierzam mojej Pigi rozmnażać !!!
Obrazek
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Przygarnę szczurzyczkę Wawa!!!

Post autor: alinak »

Musisz sie nastawic ze wiele osob chce wizyty przed adopcyjnej. Kazdy chce by jego maluch trafil w dobre rece :) a nikt nosem nie bedzie krecil jesli masz wystarczajaca duza klatke itd... Jesli masz dobre warunki wizyta przed adopcyjna bedzie przyjemnoscia pogadasz z kims doswiadczonym i dostaniesz maluszka :)
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przygarnę szczurzyczkę Wawa!!!

Post autor: Pigi2012 »

Normalna klatka dla kogoś może być za mała:( Wiem że dla dwóch panienek musi być większa. Moja nie ma hamaków i tuneli. Ma tylko pięterko na którym znajduje sie jadalnia. Większość dnia i tak śpi. Wieczorami zawsze biega do 2 godzin i juz pod koniec wtula się we mnie i zasypia wtedy wiem że ma dość. Zawsze bedę uważać że u mnie zwierzątka maja dobrze bo staram się im zapewnić taki los jaki ja bym chciała mieć na ich miejscu i wiem ze co dla człowieka jest dobre nie zawsze musi być dobre dla mojej Pigi. Jest fuzzem i muszę troszkę bardziej o nią dbać. I mam nadzieję że spełnie wymogi do posiadania kolejnego maluszka choć pewnie najprościej było by iść do sklepu i kupić ale nie o to tu chodzi... prawda?
Obrazek
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Przygarnę szczurzyczkę Wawa!!!

Post autor: alinak »

Ja tez bylam przeciwna hamakom itd... Ale zrob sobie eksperyment ze starej bluzy lub kupionej w sklepie z uzywana odzieza zrob hamak i daj na kilka dni do klatki sama zobaczysz jak szczurek je pokocha to niewiarygodne ale cudownie grzeja swoja tylki w tych mebelkach ;D w wcale nie trzeba kupowac mozna zrobic samemu : http://szczury.org/viewtopic.php?f=167& ... c+hamak%3F
warto przebrac przez temat sa tu nawet pomysly jak zrobic fajne rzeczy bez szycia sprobuj zrobic tak jak Ci napisalam :)
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Przygarnę szczurzyczkę Wawa!!!

Post autor: alinak »

I tak sie wydaje ze najprostsze rozwiazanie to kupno, ale tylko z pozoru najczesciej szczurek jest chory, czesto w ciazy no i nieoswojony boi sie ludzi ciezko z nim sie dogadac. Warto sie wysilic przy adopcji by pozniej miec z gorki :)
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przygarnę szczurzyczkę Wawa!!!

Post autor: Pigi2012 »

Moja prawdopodobnie na wadę genetyczna bo brana była z pesłdo... Mianowicie wykryto u niej na początku przeziębienie bo strasznie kichała i nic oprócz tego. Dostała antybiotyk i nic. Drugi wet podał sterydy lecz to nie alergia. Wykluczono robaki bo miała badany kał i skórę. Podana kolejny antybiotyk i jeśli po nim by nie przeszło to fizjologiczne u niej. No i niestety nie przeszło.. kicha czasami ale ogólnie wygląda jak zdrowy szczur więc pogodziłam sie juz tymi psikami:). Może z wiekiem to minie? Przyczyn może być tysiące...? I tak kocham ją najmocniej na świecie :-*
Obrazek
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Przygarnę szczurzyczkę Wawa!!!

Post autor: alinak »

Masz nauczke by nie brac takich szczurkow, to oczywiste ze kocha sie je tak samo jak inne ale jednak :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Przygarnę szczurzyczkę Wawa!!!

Post autor: noovaa »

Większość adoptowanych szczurów zdrowotnie nie różni się niczym od tych z pseudohodowli. Zasadnicza różnica polega na tym, że nie kupując, nie dokładamy ręki do bezsensownego rozmnażania szczurów coraz to słabszych genetycznie dla pieniędzy - nie dokładamy ręki do ich krzywdy. Zwykle szczurki adoptowane są również bardziej oswojone, lepiej wykarmione i silniejsze od tych branych od osób które na ich nieszczęściu zarabiają.

Jedyne hodowle starające się zmniejszyć choroby niesione genetycznie, to hodowle prowadzące kartotekę wszystkich swoich szczurów i ich krewnych. Hodowle te w przypadku pojawienia się ryzyka wad niesionych przez daną linię, po prostu ją zamykają. Rozmnażają szczury tylko z udokumentowaną przeszłością i przodkami. Z pewnym zdrowiem. W takiej hodowli, przy zakupie podpisujesz umowę, która zobowiązuje Cię np. do zrobienia sekcji po śmierci, żeby przyczyna była pewna, czy do zrobienia badań histo. guza który się pojawił .. W ten sposób hodowca ma stały dopływ informacji na temat zdrowia szczurów które rozmnożył i wie, czy może rozmnażać jego krewnych dalej ;). Unikają również rozmnażania szczurów, które niosą niechciane zachowania - np. agresja.

Nigdzie nie dostaniesz gwarancji zdrowia, ale osobiście uważam że płacenie za wybrakowane genetycznie szczury to przyzwolenie na dalsze rozmnażanie .. czyli przyzwolenie na wszystkie te choroby i całe te cierpienie jakie większość szczurków z pseudo później przechodzi.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przygarnę szczurzyczkę Wawa!!!

Post autor: Pigi2012 »

Zgadzam się ale nie wiedziałam że to psełdo tak jak Amusia? Mają ze sobą spór i ogólnie mnie on nie obchodzi... Chciałam fuzza bo jestem zakochana w tej rasie tak samo jak w kotach sphink, choć na razie nie mogę ich mieć. Poszukuję klatki o specyficznych wymiarach i w miare w dobrym stanie ale bardzo ciężko o taka!. Jeśli nie znajdę dla niej milusińskiej koleżanki to zostanie sama:( a tego bardzo nie chce :'(
Obrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Przygarnę szczurzyczkę Wawa!!!

Post autor: noovaa »

Jeśli nie masz wygórowanych wymagań co do wyglądu szczura, to w Warszawie najłatwiej znaleźć go do adopcji ;) . Z każdego większego miasta, można znaleźć transport.

Jestem z Białegostoku, a szczurki którym szukałam domów są i w Krakowie i w Warszawie i w Poznaniu i we Wrocławiu i w mniejszych miastach :). To żaden problem ;).

http://szczury.org/viewforum.php?f=163&start=200 - szukaj, pisz PW, wypytuj ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przygarnę szczurzyczkę Wawa!!!

Post autor: Pigi2012 »

Każdy nawet najbrzydszy może być kochany:) choć ja bym chciała albo husky albo syjama:0 Ale cały czekoladowy lub czarny też może być. Moja niestety chyba bedzie malutka choć waży w normie jak na 2.5 miesięczną samiczkę ale niestety fuzzy są mniejsze ale dumbo są większe wiec powinna urosnąć na standard. Tak kruszynka malutka z cieplutka skórką pomarszczoną. Wiem że w przeciągu jednego dnia nie znajde i nie zostane obojętna na każde ogłoszenie!
Obrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Przygarnę szczurzyczkę Wawa!!!

Post autor: noovaa »

"Hodowca" Ci to powiedział ?

Szczur, to szczur. Nie ma "mniejsz-większy". Tak jak mu się urośnie, tak jak mu geny po rodzicach pozwolą, tak jak miał dostępne mleko w pierwszych dniach życia ... taki będzie :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”