Sayusiowe pociechy

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sayu
Posty: 95
Rejestracja: śr paź 27, 2010 5:56 pm
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Sayusiowe pociechy

Post autor: Sayu »

Cóż ... zakładam wątek od nowa bo poprzedni był jak stajnia Augiasza xD brakowało tam tylko kaloszy :D
Osobników w moim "osobistym" (;>) stadzie jest troje. Jednak opiekuje się też ogonkami mojego chłopaka. Panuje u nas zasada - Twój szczur, to mój szczur i dbamy o nie wszystkie w taki sam sposób.
Fotki będą dodawane na bieżąco, bo i więcej czasu puki co, a i aparat jest dostępny .. przynajmniej w miarę xD więc zaczynam :3

Obrazek

Klatka którą dysponuję. Jej wymiary: długość 70cm, szerokość 40cm i wysokość 80cm, odstęp drutu 1,2cm. Czyli standardowy ocynk. Pierwotnie przeznaczona dla szynszyla, jednak przystosowana dla szczurków. Trochę uboga w półeczki i hamaki, ponieważ wsio najczęściej jest poszatkowane ich ząbkami już pierwszej nocy :P Dość często dokładam im nowe "atrakcje" do klatki w postaci koszyczków, hamaczków i tuneli.

Obrazek

Felix, pieszczotliwie zwany Felkiem
Wielki czerwono-oki albinosek, jak się wczoraj okazało - samiec alfa w stadzie, bezjajeczny. Ma nieco ponad rok- rok i około osiem miesięcy, jest ze mną od listopada tamtego roku. Został uratowany z Warszawskiego laboratorium. Obecnie znajduje się u mojego chłopaka, Alfa jego stada.

Obrazek

Remi
Czarny kapturek ^^. Piszczałka jakich mało - z racji, że jest mniejszy od Felka, piszczy gdy się zbytnio Felu zbliży i "maluch" się go przestraszy. Także bezjajek. Remi pochodzi z rąk prywatnych. Straszny przytulak i pieszczoch. Jeśli chodzi o panienki to jest bezkonfliktowy, a wręcz przymilny, zaś do facetów to do bójki to on pierwszy xD Ma już dwa lata :) alfa w moim stadzie.

Obrazek

Near, Nir
Agutkowy kapturek. Mała wariatka, straszek i straszne adhd. Kiedy puszczamy ją razem z resztą dziewczyn na wybieg zaczyna się zachowywać jak małe dziecko i hasa po wybiegu zaczepiając do zabaw. Bezkonfliktowa kobitka. Kiedy wpuści się do niej jakiegoś malucha to zaczyna mu matkować. Ma rok. Została przeze mnie adoptowana na zimę, córcia jednej z wrocławskich wpadek.

Obrazek

Makówka, Makuś
Fuzziczka, resik (red eye siamese). Kundelek z zoologa uratowany przed pewną śmiercią. Ma około cztery i pół miesiąca. Słodkie maleństwo podbijające serce domowników każdego dnia na nowo. Wzięta z zoologa była wielkości piąstki dziecka. Najmniejsza i ostatnia z motu. Wpuszczona do dziewczyn Pawła (mojego chłopaka) od razu pchała się pod ich brzuszki oczekując mleka, mimo tego że już była przestawiona na pokarm stały. Oczko w głowie mojego Taty ;)

Obrazek

Elin i Emka
Siostry husky. Wzięte od Veereny, kolejna wrocławska wpadka. Słodkie rozrabiaki, totalne adhd i straszne ... chomiki? Zawsze ponapychają sobie pełne policzki, uciekną w kąt kuwety by to ukryć i znów lecą po następną porcję. Mają około sześciu miesięcy. Przebywają u Pawła.

Obrazek

Nikodem, Nikoś, Niko
Czarny selfik z białymi skarpetkami i berkshire. Ogonek uratowany z zoologa. Miał być przeznaczony na pokarm. Jak go odebrałam? Wszy, pchły i świerzb. Totalny syf. Pierwsze co po przybyciu do weta to końskie dawki leków coby go naszprycować, coby doszedł bidok do siebie. Mały straszek, niezły awanturnik. Woli wszystko obserwować, by dopiero po dobrej chwili zareagować. Beta w stadzie Pawła.
Ze mną - Emka, Nikoś, Stefcia, Figa, Inka, Rubisia (całe nasze <3 stadko)
Za TM - Sznurówka, Filipek, Remiś, Makówka, Felek, Near, Elin [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Sayusiowe pociechy

Post autor: Mucha321 »

Sayu pisze: Felix, pieszczotliwie zwany Felkiem
Wielki czerwono-oki albinosek
Naprawdę wielki i przytulasty! :P mam na to namacalne dowody. ;D

Gaba, wiesz, że kocham Twoje szczury? Jak własne..
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Kiamesha
Posty: 191
Rejestracja: czw sie 25, 2011 7:57 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Sayusiowe pociechy

Post autor: Kiamesha »

Idzie się rozpłynąć patrząc na Wasze maleństwa ::) Wiem, że nie powinnam, ale jestem zauroczona w waciku ::)
Etna (*) ;(
Awatar użytkownika
Sayu
Posty: 95
Rejestracja: śr paź 27, 2010 5:56 pm
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Sayusiowe pociechy

Post autor: Sayu »

Mucha321 pisze:
Sayu pisze: Felix, pieszczotliwie zwany Felkiem
Wielki czerwono-oki albinosek
Naprawdę wielki i przytulasty! :P mam na to namacalne dowody. ;D

Gaba, wiesz, że kocham Twoje szczury? Jak własne..
Wiem Muszka, wiem ;)
Felo się obecnie dobrze trzyma. Jego chrumkanie zniknęło całkiem jak ręką odjął ;) na szczęście
Ja za to uwielbiam Twojego Lovisia <3
Ze mną - Emka, Nikoś, Stefcia, Figa, Inka, Rubisia (całe nasze <3 stadko)
Za TM - Sznurówka, Filipek, Remiś, Makówka, Felek, Near, Elin [*][/color][/b]
Veerena
Posty: 889
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 1:22 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sayusiowe pociechy

Post autor: Veerena »

Sto lat :-*
Fiona Filipinka -(Myszor) Felicity

[*]Freja [*]Ganja [*]Fifka [*]Frisbi [*]Fobia [*]Kropka [*]Fimi [*]Fiszka [*]Flo [*]Fibi
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sayusiowe pociechy

Post autor: sylwiaj »

piekne duuuze stadko:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Carlotta
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 24, 2011 10:56 pm

Re: Sayusiowe pociechy

Post autor: Carlotta »

Elin i Emka mają spryt wymalowany w oczach :) pewnie to małe zawadiaki :D cudne stadko!
Awatar użytkownika
Sayu
Posty: 95
Rejestracja: śr paź 27, 2010 5:56 pm
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Sayusiowe pociechy

Post autor: Sayu »

Ogłaszamy wszem i wobec, że z dniem pierwszego października roku pańskiego 2012 w wiek całkiem nietuzinkowy wszedł nasz samiec alfa - wistar Felek! Feliks skończył 3 lata i jest najprawdopodobniej jednym z najstarszych osobników tej laboratoryjnej społeczności. Serdecznie ukochamy solenizanta i życzymy kolejnych milusich miesięcy życia~! <3



Obrazek
Ze mną - Emka, Nikoś, Stefcia, Figa, Inka, Rubisia (całe nasze <3 stadko)
Za TM - Sznurówka, Filipek, Remiś, Makówka, Felek, Near, Elin [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Sayusiowe pociechy

Post autor: akzi »

Sto Lat Sto Lat :)
buziak w nos dla solenizanta !!
oby tak dalej :) !! 8) O0 :-*
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Sayusiowe pociechy

Post autor: Nietoperrr... »

O jej,o jej!Cóż za cudowne święto!!! :D To tylko pogratulować - ogonkowi i Wam!
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Sayu
Posty: 95
Rejestracja: śr paź 27, 2010 5:56 pm
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Sayusiowe pociechy

Post autor: Sayu »

Mały update! ;) Near, moja ukochana agutkowa kapturcia która skończyła 3lata na początku marca 12go marca będzie miała operacje guza. Kasę zebraną na szybcika, kredytem trzeba będzie oddać, ale to dopiero jak pannica wydobrzeje ;D Póki co u wszystkich w porządku i postaramy się robić częściej słodziachnych zdjęć! ^^


STEFCIA (vel. Owca ;) stosunkowo nowy nabytek)
Obrazek Obrazek

NIKOŚ
Obrazek Obrazek

NEAR
Obrazek Obrazek

MAKÓWKA
Obrazek Obrazek

ELIN & EMKA
Obrazek Obrazek Obrazek

LINK DO WIĘKSZYCH FOT -----> KLIKNIJ TUTAJ
Ze mną - Emka, Nikoś, Stefcia, Figa, Inka, Rubisia (całe nasze <3 stadko)
Za TM - Sznurówka, Filipek, Remiś, Makówka, Felek, Near, Elin [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Sayusiowe pociechy

Post autor: harleyquinn »

Elin i Emka straasznie się zmieniły! Zawsze nie wiadomo, jeśli chodzi o umaszczenie, co z takich niespodzianek wyrośnie :) 3 lata... marzenie <3 Niech się trzyma :*
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Sayusiowe pociechy

Post autor: emi2410 »

O kurczę, siostra Stefcia urodzinki miała czwartego, a ja życzeń nie złożyłam. ::) Spóźnione sto latek dla bliźniaczki mojej Olisi. :-*
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
karolaina
Posty: 74
Rejestracja: czw lip 26, 2012 4:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Sayusiowe pociechy

Post autor: karolaina »

cudne stadko:)
Felix wygląda zupełnie jak moje dziewuchy, zreszta nic dziwnego, bo one też są z warszawskiego labolatorium.
Awatar użytkownika
Lizz
Posty: 173
Rejestracja: pt mar 08, 2013 8:27 pm
Numer GG: 1419873
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Sayusiowe pociechy

Post autor: Lizz »

Tak Emka zwłaszcza się zmieniła. Na przykład imię:P Bo z tego co wiem to na początku była enigma:P Hmm widzę, że nie tylko Makówka miała sesję na tej szufladzie:P
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*][/url]Munia[*][/url]Damboszka[*][/url]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”