POMOCY

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: POMOCY

Post autor: kulek »

DonWasyl pisze:1. Chciałbym dowiedzieć się czy młode mogło by przeżyć tyle czasu gdyby matka nie dawała im jeść (pytam bo nie wiem jak to sprawdzać a nie chcę stresować młodej matki naciągając cały czas jej dzieci zresztą są takie kruszynki że boję się wziąść do ręki żeby nie uszkodzić)
Nie wiem jak to jest ze szczurkami, ale małe króliczki bez jedzenia wytrzymały 3 dni. Sprawdź czy mama je karmi, najedzone maleństwa będą miały widoczne na brzuszkach białe półksiężyce - to mleko.
Życzę wszystkiego dobrego szczurzej rodzince, a Tobie - cierpliwości i wytrwałości :D
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
DonWasyl
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 3:21 pm

Re: POMOCY

Post autor: DonWasyl »

Hallo ludzie odpiszcie
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: POMOCY

Post autor: IHime »

DonWasyl pisze:1. Chciałbym dowiedzieć się czy młode mogło by przeżyć tyle czasu gdyby matka nie dawała im jeść (pytam bo nie wiem jak to sprawdzać a nie chcę stresować młodej matki naciągając cały czas jej dzieci zresztą są takie kruszynki że boję się wziąść do ręki żeby nie uszkodzić)
Maluchy w ogóle nie karmione przez matkę praktycznie nie mają szans. Człowiekowi jest bardzo trudno spełnić wymagania takich maleństw. Nie wiem dokładnie ile małe są w stanie przeżyć bez jedzenia, ale na pewno jest to dla nich ogromne cierpienie i jeśli szczurzyca nie karmi, zaleca się uśpienie maluchów w pierwszej dobie, żeby oszczędzić im śmierci z głodu. Żeby sprawdzić, czy szczurzyca karmi, trzeba poszukać na brzuszkach osesków białych półksiężyców - żołądków wypełnionych mlekiem, prześwitujących przez skórę.
2.Czy to normalne że matka czasem depcze po młodych a one pojękują ? nic im nie będzie ?
3.Matka nie siedzi cały czas w gnieździe ogrzewając je ?
Szczurzyce depczą młode i kładą się na nich, a młodym zwykle nic się nie dzieje.
I ogólnie przed jakieś 3h temu zabrałem stare szmatki wsadziłem wyłożony szmatką koszyczek i umieściłem młode w nim bo nie dawało mi spokoju że rozgrzebują się po całej klatce a z niego nie wyjdą puki co same dobrze zrobiłem jak sądzicie ? matka raczej zaakceptowała mój plan :P ponieważ już leży w nim z młodymi :) a i martwi mnie jedno bo czasem je nakrywa czasem odkrywa a co z dostepem do mleka
Szczurzyca kontroluje temperaturę młodych, pozwól jej nakrywać i odkrywać maluchy wedle uznania, daj jej dużo szmatek, z których nie siepią się nitki, żeby mogła zbudować porządne gniazdo. Na przyszłość: gniazda szczurzycy nie powinno się psuć i zmieniać, ale skoro zaakceptowała, to nie ma problemu. Co do karmienia - sprawdź półksiężyce.
Na koniec przepraszam wszystkich za błędy jeśli się pojawiły i błagam nie odsyłajcie mnie do innych tematów napiszcie jak uważacie i co sądzicie z góry dziękuję
Nie przepraszaj za błędy, zainstaluj słownik.
DonWasyl
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 3:21 pm

Re: POMOCY

Post autor: DonWasyl »

Uff dzięki za odpowiedzi co do tematu z karmieniem raczej mają chyba to to o ile się nie mylę :P co najwyżej zrobię jutro zdjęcia za dnia sami ocenicie :P
DonWasyl
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 3:21 pm

Re: POMOCY

Post autor: DonWasyl »

Temat Zamykam niestety dziś gdy się obudziłem i spojrzałem do gniazda wszystkie 4 młode były martwe :(:(:(:(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: POMOCY

Post autor: noovaa »

To teraz zadbaj o to żeby samiczka dostała koleżankę.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
DonWasyl
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 3:21 pm

Re: POMOCY

Post autor: DonWasyl »

Ona ma koleżankę :) stopniowo je zapoznaję lecz boję się żeby moja starsza szczurzyca jej nie pożarła :P robię to w ten sposób że starszą w klatce dosuwam do łóżka a młodą puszczam po łóżku i wtedy ta goni odrazu do klatki i się obwąchują młodsza dziwnie zaczyna się płaszczyć koło klatki tak jak by pokazywała że uznaję jej wyższość :D no coś w tym stylu ale jako tako boję się puścić obie na łóżko bo źle się może to skończyć a mam dość zakopywania szczurków bo już 8 zachowałem :(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: POMOCY

Post autor: noovaa »

A to przepraszam :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
DonWasyl
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 3:21 pm

Re: POMOCY

Post autor: DonWasyl »

chym skoro już ten problem poruszyłem to może co ty sądzisz posypały by się kłaki ? jak bym je obie puścił ?
Jinx
Posty: 196
Rejestracja: czw sie 30, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: POMOCY

Post autor: Jinx »

może pomysł dziwny, ale - Możesz spróbować wpuścić je razem do pustej wanny... wtedy jakby coś się złego działo, to będziesz mógł je łatwo rozdzielić.
DonWasyl
Posty: 17
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 3:21 pm

Re: POMOCY

Post autor: DonWasyl »

Przed chwilą puściłem starszą szczurkę na łóżko i dosłownie na sekund pare młodszą starsza podleciala do niej ale nie ugryzła jej tylko obwąchała po tym zabrałem młodszą jak sadzicie jak by miała ją zaatakować do odrazu by to zrobiła ?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: POMOCY

Post autor: akzi »

bo to tamtej terytorium, poczytaj trochę o łączeniu a dowiesz się jak to sprawien przeprowadzić
http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”