5 rozrabiaków - Ogonków oddam...

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 5 rozrabiaków - Ogonków oddam...

Post autor: xiao-he »

Moja droga draciu owszem masz rację. Troszkę nas poniosło w tym mnie także i przepraszam. Ale:

Po pierwsze chodzi przede wszystkim o to żeby nie było więcej takich sytuacji bo są po prostu niepotrzebne i żeby móc pomóc ludziom poprzez właśnie EDUKACJĘ.
Po drugie nasza "skromna wiedza" (według Ciebie) jest zaciągnięta głównie z doświadczenia. A jeśli nawet też z internetu to co z tego? Przecież to forum jest internetowe (i istnieje właśnie po to aby zaciągać z niego naszą "skromną wiedzę") i sądzę że sama także posiadasz tę "skromną internetową wiedzę".
Po trzecie to nie żadne brednie - weź przykład z Agaty i poczytaj troszkę ;)
Po czwarte - nikt z wypowiedzianych się tu osób także nie jest laikiem w szczurzym temacie ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: 5 rozrabiaków - Ogonków oddam...

Post autor: Rajuna »

Darcia, skoro temat jest adopcyjny, a nie po to, żeby się wymądrzać, to po co się wymądrzasz na ten temat? ::)

Proszę nie reagować na wypowiedzi nie na temat.
Mod IHime
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
darcia1
Posty: 23
Rejestracja: śr paź 03, 2012 9:58 am

Re: 5 rozrabiaków - Ogonków oddam...

Post autor: darcia1 »

[quote="Rajuna"]Darcia, skoro temat jest adopcyjny, a nie po to, żeby się wymądrzać, to po co się wymądrzasz na ten temat? ::)

To nie jest wymądrzanie się, tylko delikatne zwrócenie uwagi i zareagowanie na problem , którym jest zbędne pisanie niepotrzebnych w tym temacie postów.
darcia1
Posty: 23
Rejestracja: śr paź 03, 2012 9:58 am

Re: 5 rozrabiaków - Ogonków oddam...

Post autor: darcia1 »

xiao-he pisze:Moja droga draciu owszem masz rację. Troszkę nas poniosło w tym mnie także i przepraszam. Ale:

Po pierwsze chodzi przede wszystkim o to żeby nie było więcej takich sytuacji bo są po prostu niepotrzebne i żeby móc pomóc ludziom poprzez właśnie EDUKACJĘ.
Po drugie nasza "skromna wiedza" (według Ciebie) jest zaciągnięta głównie z doświadczenia. A jeśli nawet też z internetu to co z tego? Przecież to forum jest internetowe (i istnieje właśnie po to aby zaciągać z niego naszą "skromną wiedzę") i sądzę że sama także posiadasz tę "skromną internetową wiedzę".
Po trzecie to nie żadne brednie - weź przykład z Agaty i poczytaj troszkę ;)
Po czwarte - nikt z wypowiedzianych się tu osób także nie jest laikiem w szczurzym temacie ;)
OK to załóżmy osobny temat, w którym wszystkie będziemy pisać o swoich doświadczeniach. A teraz przejdźmy do celu tematu-czyli adopcji tych maluchów!!
Cytrynkaa
Posty: 101
Rejestracja: śr sie 01, 2012 10:10 pm
Numer GG: 39273470
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: 5 rozrabiaków - Ogonków oddam...

Post autor: Cytrynkaa »

Mówisz że takie 'gadanie' jest niepotrzebne, a sama wszystko prowokujesz. Są zainteresowani szczurkami? Są. Sama jestem chętna na 2. Nie dramatyzuj Darcia.
Ze mną: Dyzia Daisy Kotek: Psotka :)
Za TM: Felcia [*]
Agata Kuźnicka
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 03, 2012 12:07 pm

Re: 5 rozrabiaków - Ogonków oddam...

Post autor: Agata Kuźnicka »

Cytrynkaa pisze:Mówisz że takie 'gadanie' jest niepotrzebne, a sama wszystko prowokujesz. Są zainteresowani szczurkami? Są. Sama jestem chętna na 2. Nie dramatyzuj Darcia.
Cytrynkaa, szczerze powiedziawszy miałam odpisać na Twoją prywatna odpowiedź, że tak.
I tylko po to, żeby sprawdzić, czy nie jesteś właścicielką węża, która się pisze na stały dopływ pokarmu.
Nadal Ci nie ufam.

No, i co mam teraz zrobić, forumowe mądrale?
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: 5 rozrabiaków - Ogonków oddam...

Post autor: Rajuna »

Napisać do figoifagot i poprosić ją o wizytę przedadopcyjną :) Też jest z Radomska. Wizyta wygląda tak, że Figo pójdzie do Cytrynki w odwiedziny, zobaczy, czy Cytrynka ma dobre warunki i nie chowa gdzieś węża, a potem Ci napisze jak wrażenia po wizycie ;) Za Figo to ja Ci mogę głową ręczyć, ma ode mnie chłopaków, których miałam na tymczasie, więc znam osobiście :)
To jest właśnie ta dobra strona forum - dzięki temu, że jest nas dużo z całej Polski, możemy sobie wzajemnie wyświadczać przysługi.
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Jinx
Posty: 196
Rejestracja: czw sie 30, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: 5 rozrabiaków - Ogonków oddam...

Post autor: Jinx »

Agata Kuźnicka pisze:I tylko po to, żeby sprawdzić, czy nie jesteś właścicielką węża, która się pisze na stały dopływ pokarmu.
Nadal Ci nie ufam.

No, i co mam teraz zrobić, forumowe mądrale?
Dogadać się w sprawie wizyty przedadopcyjnej i spisać umowę adopcyjną. ;)
Cytrynkaa
Posty: 101
Rejestracja: śr sie 01, 2012 10:10 pm
Numer GG: 39273470
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: 5 rozrabiaków - Ogonków oddam...

Post autor: Cytrynkaa »

Mam kota, węża jakoś jeszcze nie miałam :D Jeśli tylko wizyta przed adopcyjna będzie potrzebna, to nie ma najmniejszego problemu, nie mam nic do ukrycia, możemy się umówić - przygotuję całą klatkę. Umowę też mogę podpisać. ::)
Ze mną: Dyzia Daisy Kotek: Psotka :)
Za TM: Felcia [*]
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: 5 rozrabiaków - Ogonków oddam...

Post autor: Eve »

Poruszony tu został wątek książek, o których pisała Agata. Powiem że te pozycje nie są najlepszym narzędziem edukacji, pisane najczęściej w latach 80 ubiegłego stulecia i sama spotkałam się tam z bardzo wieloma bzdurami o hodowli .. Właśnie książki te traktują o hodowli ( domowej)..czyli również o rozmnażaniu stada.
Nie biorę tu Agaty w obronę bo nie pochwalam jej "50 na50" ale nawet kilku starszej generacji weterynarzy sugerowało mi że dobrze by było jakbym raz każdą samiczkę "dopuściła do rozrodu" - kiedy pytałam na czym polega to dobro, najczęściej podawano przykład chorób "kobiecych" u kobiet niewspółżyjących ( np. w zakonach) .. Wiem że przełożenie jednego do drugiego ma się nijak ale jednak takie opinie istnieją i sami weterynarze czasem je mają.
Sami wiecie jak ciężko jest z gryzoniowymi wetami i jak często nie mają zielonego pojęcia jak leczyć szczury, ponad to literatura jest "zacofana " i tendencyjna, więc trochę się nie dziwię że tyle jest wpadek nawet u osób które się bardzo starały dokształcić. Bo jeśli nie jest się na bieżąco na forum jednym czy drugim, nie przeczyta się X tematów i nie ma własnego doświadczenia a polega na tej literaturze, ma się nie gryzoniowego weta - to choćby się człowiek naprawdę bardzo starał .. zrobi dużo rzeczy bardzo źle.

Z drugiej strony rozumiem uniesienie bo wciąż .. można powiedzieć ..to samo - brak myślenia w perspektywie..
Sie urodzi - sie odda.

Natomiast .. bardzo przykro mi się czytało to skakanie do gardeł, wiecie dlaczego ? Bo na forach terra wobec siebie są milsi dlatego ich lobby jest silniejsze.

Trzymam kciuki za dobre domy dla maluchów i za Agatę aby zrozumiała że CELOWE rozmnażanie zwierząt niesie ze sobą wiele złych aspektów.
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: 5 rozrabiaków - Ogonków oddam...

Post autor: Rajuna »

Eve - a ja Agatę będę bronić, bo to co zuzka napisała - że ona się dokształciła przed wzięciem zwierzaków - Agata zrobiła dokładnie to samo, tylko czerpała z innych źródeł, które powinny być wiarygodne. Ile razy słyszeliśmy zabobon, że właśnie trzeba każdą samicę raz dopuścić, bo inaczej będzie mieć ciąże urojone i inne schorzenia, bo to "nienormalne", żeby baba dzieci nie miała? A ile z nas się nad tym zastanawiało, podważało sens tego, co mówią babcie, matki, weci (!), którzy przecież spędzili długie lata na studiach i powinni wiedzieć najlepiej?!
Agata chciała dobrze, znalazła źródła wiedzy, przeczytała, stosowała się do niej, a to, że te książki kłamią, nie jest powodem, żeby na nią wjeżdżać. Dopóki nie odkryłam forum, też ufałam książkom, wychodząc z prostego założenia, że jeśli autor umieszcza swoje nazwisko na okładce, to tymże nazwiskiem ręczy za to, co pisze. I jeśli pisze bzdury, to wydawca mu tego nie puści na rynek ::)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: 5 rozrabiaków - Ogonków oddam...

Post autor: Eve »

Rajuna - dlatego właśnie się delikatnie wtrąciłam, bo źródła są nie kompetentne. Nie pochwalam tej metody "50 na 50" ;) ale właśnie STOSUJĄC się do źródeł; czyli robię wszystko co jest najlepsze dla mojego zwierzęcia z polecenia owych źródeł ( książki, weci!) wychodzą takie rzeczy. Bardzo chciała dobrze a wyszło fatalnie. Trudno i pyskówka tego nie zmieni. Jeśli Agata zrozumiała że ta literatura jest błędna, to trzeba się tylko cieszyć i mam nadzieję że po początkowym niekoniecznie miłym przyjęciu jednak zostanie na forum żeby dalej czerpać wiedzę.
Ja też zaczęłam od tych książek, dlatego poruszyłam ten wątek.
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: 5 rozrabiaków - Ogonków oddam...

Post autor: Rajuna »

Eve, ja też zaczęłam od d..py strony, chociaż nie ze szczurami, a z innymi zwierzakami.. bo na wsi to normalne, że się koty po krzakach mnożą, a wujek, który jest wetem od krów i świń, też nie widział w tym nic złego...
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
czekoladkaa
Posty: 351
Rejestracja: pn cze 18, 2012 7:18 pm
Numer GG: 43285078
Lokalizacja: Śląskie/ Bytom- Stroszek

Re: 5 rozrabiaków - Ogonków oddam...

Post autor: czekoladkaa »

Agata pewnie już zrozumiała swój błąd, więc ja nie widzę sensu w dalszych przemówieniach na ten temat. :)
Ja sama też popełniałam wiele błędów (pierwszego szczura trzymałam samego) ale się poprawiłam, więc może Agacie też warto dać pole manewru, zamiast "krzyczeć" w komentarzach. Oczywiście popieram was, jeśli o pseudohodwle chodzi. Nie powinno się świadomie rozmnażać ogónów, wiedząc jak te szczurki będą się czuć.
Czekam na jakieś wieści, jak tam się szczurzynki czują. Może się sama skuszę. :)
...death is hard, live is harder...
Ze Mną:
Sky i
sunia rasy jack russell terrier- Abra
Kocham was, dziubole moje ;D
Za TM:
kropko, moje słoneczko... zawsze będziesz w naszych serduszkach [*] leć aniołku...[/color]
<33 :* :*
figus02
Posty: 2
Rejestracja: pt paź 12, 2012 9:28 pm

Re: 5 rozrabiaków - Ogonków oddam...

Post autor: figus02 »

chciałabym zarezerwować dwie dziewczyny ;D Jestem gotowa przyjechać po nie w najbliższy weekend :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”