Ogoniaści

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Ogoniaści

Post autor: akzi »

sen najlepszym lekarstewm niech odpoczywa malusia . a ja zaciskam kciuki jak tylko mogę.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
SkywalkerYoda
Posty: 443
Rejestracja: pt gru 02, 2011 7:10 pm

Re: Ogoniaści

Post autor: SkywalkerYoda »

Dziękujemy z Hiacyntą za wszystkie kciuki.
Martwi mnie, że Maleńka nie chce dziś jeść. Zjadła kawalątek jajka i tyle... Ma siłę żeby nosić papierki do pudełka, ale jeść jakoś dziś nie chce. Wczoraj natomiast jadła. Szwy prawie calkiem już puściły. Te na oczku również.
Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Ogoniaści

Post autor: Rajuna »

Może sinlac albo nutridrink? U mnie Hertzuś po wylewie miesiąc jadł tylko sinlac, bo nic innego nie był w stanie i ładnie się trzymał, nie tracił na wadze, był całkiem sprawny i wesoły :) Mizianko dla Hiacynty :)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
SkywalkerYoda
Posty: 443
Rejestracja: pt gru 02, 2011 7:10 pm

Re: Ogoniaści

Post autor: SkywalkerYoda »

Na początku jadła nutridrinka, teraz nawet tego nie chce. Chociaż z drugiej strony jak wpuściłam jej Gucia, to wciągnęła do domku jeden makaron (nie wiem czy zjadła). Jest źle. Szwy całkiem puściły, ona nie ma połowy pyszczka, chyba jest gorzej niż było i boję się, że to wszystko chyba dalej postepuje.... Jestem przerażona, ona jest taka Biedna teraz......... Nawet nie mam siły pisać.......
Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać
Awatar użytkownika
SkywalkerYoda
Posty: 443
Rejestracja: pt gru 02, 2011 7:10 pm

Re: Ogoniaści

Post autor: SkywalkerYoda »

Hiacynta od wczoraj jest w szpitalu. Zostawiliśmy jej gerberki. Ma dwa razy dziennie płukanie/czyszczenie plus antybiotyk. Rana wygląda tak, jakby od wczoraj zaczęła sie zasklepiać/wysuszać. Nie było też dziś czuć ropy. Wcina gerberki, robi kupki, pije. Jedyne co, to oddycha troche boczkami, więc boję się, żeby przy osłabieniu nie ujawniła sie mykoplazmoza. No i antybiotyk mnie martwi, bo to już długo trwa.
Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogoniaści

Post autor: Paul_Julian »

Nie martw się antybiotykiem, najwazniejsze, żeby rana sie zaczynala zasuszać. A moze jej dawac betaglukan ? I nie mam pojecia jak z probiotykiem... bo z jednej strony oslania florę bakteryjną, ale z drugiej może pomóc w namnożeniu sie bakterii w pyszczku. Tylko to moze są inne bakterie i nie bedzie tak żle.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogoniaści

Post autor: unipaks »

Ślemy pozytywne myśli w waszą stronę i mocno trzymamy kciuki za tę dzielną dziewczynkę, żeby się nie poddawała i zwalczyła świństwo :-* Niech antybiotyk jak najszybciej się z tym paskudztwem upora!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Ogoniaści

Post autor: Rajuna »

Aniu, nie martw się antybiotykiem, moja Kokos po wycięciu ropni z jajników miała 2tyg antybiotyk "żeby się nie odnowiło", więc przy leczeniu faktycznego stanu zapalnego to może się ciągnąć dużo dłużej. Poza tym ludzie leczeni na boreliozę dostają antybiotyk przez 3m-ce i nie jest to dla nich niebezpieczne, więc Hiacynta też da radę :*
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Ogoniaści

Post autor: ol. »

przy przedłużającej się antybiotykoterapii zaleca się leki osłonowe na wątrobę, nerki - przypomij o tym w szpitalu, bo lekarze choć wiedzą, często nie pamiętają żeby poinformować opiekun,
tak jak przedmówcy piszą, antybiotyk jest teraz Waszym największym sprzymierzencem - niech ropa ginie !
:)
Awatar użytkownika
SkywalkerYoda
Posty: 443
Rejestracja: pt gru 02, 2011 7:10 pm

Re: Ogoniaści

Post autor: SkywalkerYoda »

Dziękuje Wam :-* :)
Dziś odwiedzili Hiacynte Gucio i Chmurek. W szczególności Gucio był zainteresowany i podekscytowany odwiedzinami u swojej mamusi :) Hiacynta wraca do formy. Rana ładnie się goi, zasklepia i wysycha, w ogóle nie czuć ropy. Oprócz czyszczenia dwa razy dziennie, jeszcze specjalnie jej to wysuszają. Nie oddycha już boczkami. Zostawiłam jej ćwiartkę jajka, wet mówił, że ładnie wcina gerberki :)
Wet powiedział, że gdy już zostanie wyleczona, to pomyślimy nad rekosntrukacją, ale tym razem z przeszczepem.
Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Ogoniaści

Post autor: Eve »

Dobre wieści i dalej tak trzymać ! :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogoniaści

Post autor: Paul_Julian »

Oby tak dalej!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogoniaści

Post autor: unipaks »

Dzielna dziewczynka! :-* Liczymy na to, że wieści będą coraz lepsze; głaski dla małej :)
Szkoda, że nie ma takich wetów w każdym mieście, świetny jest! ::) :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
SkywalkerYoda
Posty: 443
Rejestracja: pt gru 02, 2011 7:10 pm

Re: Ogoniaści

Post autor: SkywalkerYoda »

Nie wytrzymam tego :'( Hiacynta była dziś bardzo słaba i zimna... gdy ją wzięłam na rece, nawet nie chciało jej się chodzić. Powiedzieli, że to bardzo zły objaw i że ona może umrzeć. Ogrzewają ją teraz. Nie wiadomo co będzie. A rana goi się super... Pojadę tam jutro rano, jeśli jej się nie poprawi, zabieram ją do domu.
Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać
Awatar użytkownika
SkywalkerYoda
Posty: 443
Rejestracja: pt gru 02, 2011 7:10 pm

Re: Ogoniaści

Post autor: SkywalkerYoda »

Właśnie dzownili z lecznicy. Hiacynta zmarła :'(
Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”