Sliczny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
triss
Posty: 29
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 11:28 am
Lokalizacja: Poznań

Sliczny

Post autor: triss »

Obrazek
Obrazek

moj Hyde
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sliczny

Post autor: xiao-he »

Jest tylko jeden czy masz inne szczurki? ;)
Napisz coś o charakterze ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
triss
Posty: 29
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 11:28 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Sliczny

Post autor: triss »

tylko jeden :) wiem ze powinny byc przynajmniej dwa ale po prostu nie moge kupic drugiego...
trudno mi powiedziec, mam go troche ponad miesiac. przede wszystkim ciagle jest strasznie plochliwy :( nawet jak go wypuszczam lazi tylko za kanapa, nigdy po calym pokoju. nie bardzo mnie lubi... nie gryzie - jest kochany - ale ucieka jak go biore w pokoju.
no i oczywiscie jest strasznie madry :)) mam ciagle nadzieje ze ten strach jest przejsciowy, ze sie jeszcze nie oswoil i bedzie lepiej. az sie sobie dziwie bo do niczego nigdy nie mam cierpliwosci a na niego sie jeszcze nigdy nie zdenerwowalam :)
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sliczny

Post autor: xiao-he »

No cóż, nie chcę nic mówić, ale jest taka zasada: jak nie możesz mieć co najmniej 2 szczurków to nie miej żadnego... Przykro mi ale taka jest prawda... Poczytaj tu: http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=8541 ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
triss
Posty: 29
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 11:28 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Sliczny

Post autor: triss »

Mysle ze mimo wszystko lepiej sie dla niego stalo ze jest u mnie, nawet sam, niz gdyby skonczyl jako obiad dla weza...
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Sliczny

Post autor: kulek »

Ale ma brzuszek na drugim zdjęciu ;D

Jeśli mogę zapytać - skąd go masz? Wygląda jak Brown Norway ::)
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
triss
Posty: 29
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 11:28 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Sliczny

Post autor: triss »

i znowu zaleje mnie fala krytyki - z zoologa. Zawsze zwracam uwage jak sie traktuje zwierzeta w sklepie.
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Sliczny

Post autor: kulek »

Według mnie główne nie chodzi o to jak traktuje się tam zwierzęta, a w jakich warunkach są rozmnażane i trzymane zanim trafią do sklepu.

Śliczny jest, dziwi mnie jego umaszczenie, nie widziałam nigdy takiego szczurka w sklepie :)
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
triss
Posty: 29
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 11:28 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Sliczny

Post autor: triss »

Pewnie ze sliczny ;) jeszcze na brzuszku ma taki jakby prostokat bialy. Uwielbiam go :)
osiken
Posty: 31
Rejestracja: śr lis 07, 2012 10:34 pm
Lokalizacja: Chorzów

Re: Sliczny

Post autor: osiken »

Powiem Ci, że mój Heinrich wygląda dość podobnie - czarno-siwe umaszczenie z białym "krzyżem" na brzuszku. Znajdź mu towarzysza, sami powoli przekonujemy się, że samotnik to nienajlepsze rozwiązanie :)
triss
Posty: 29
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 11:28 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Sliczny

Post autor: triss »

Ja sie w 100% zgadzam ze szczur powinien miec kolege ale moi rodzice wyrzuca oba jezeli dokupie drugiego. wiem ze to rudne do zrozumienia.nie, nie boja sie szczurow.nie maja nawet raconalnej przyczyny ale nie zgadzaja sie na drugiego i koniec.
mam nadzieje ze wyprowadze sie na tyle szybko ze Hyde nie bedzie za stary na kompana :)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Sliczny

Post autor: Nietoperrr... »

Robisz mu krzywdę,trzymając go samego.Poczytaj ciut forum,dowiesz się o szczurzych przypadłościach powodowanych szczurzą samotnością.
Każdego rodzica da się przekonać racjonalnymi argumentami na nietrzymanie szczura w pojedynkę,a tu wszystkie argumenty znajdziesz.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Sliczny

Post autor: odmienna »

Witajcie! Triss i Śliczny Hyde. :)

Czarrrrny berrrkszirrrek!Obrazek a jak mu do pysia na białym konu!


...Też myślę, że dla szczurka wybór: paszcza węża, czy pełne tęsknoty, ale jednak Życie Czyjegoś Przyjaciela, wcale nie jest taki „zdeterminowany”.... musisz jednak pamiętać Triss, że przyjąłeś/jęłaś na siebie ogromne zobowiązanie.
Miałam szczurki „pojedyncze”. Nawet wtedy, gdy w domu były już inne szczury.... serce chciało mi pęknąć, gdy wracając z pracy natykłam się za drzwiami na czekającego na mnie stareńkiego Jędrulkę.... on nie szukał pociechy u współbraci; nie wiedział, że może! :( :( :(

Spośród argumentów dla Rodziców, szczególnie polecam:
- dwa szczury, to mniejszy kłopot niż jeden: trzeba im poświęcać zdecydowanie mniej uwagi
- koszt utrzymania, dwóch szczurków- biorąc pod uwagę problemy zdrowotne i „niszczycielskie” wynikające z samotności- jest w zasadzie ten sam.
- Radość z obserwowania relacji szczęśliwego zwierzaka....
- Satysfakcja z poprawienia losu dwóch istnień


Ps.: chyba większość z nas, zaczynała o „sklepowców” – to one uczyły nas szacunku i miłości do „paskudnego” ogonka i jeśli dzisiaj jestem zdecydowanie przeciwna handlowaniu ssakami w zoologach, to jest to wynik gniewu.
Gniewu, że ktoś śmiał Mojego Drugiego, Cholerka, Jędrulkę- traktować jak TOWAR! :'(
Ale zawsze będę pamiętać, że to Oni dali mi szansę na zmianę perspektywy.
Każdy „sklepowiec” to taka szansa (jeśli uda się go nie kupić- ale wyłudzić- wtedy staję się szansą także dla handlarza.... ;) )
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sliczny

Post autor: unipaks »

Hyde jest przepiękny :)
Również namawiam na przekonywanie rodziny do adopcji drugiego szczurka (najłatwiejsze, gdy pokochają już obecnego :) ) i życzę sukcesu, a potem podwójnego ogoniastego szczęścia w domu :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Sliczny

Post autor: Megi_82 »

Rzeczywiście prześliczny :)
triss pisze:tylko jeden :) wiem ze powinny byc przynajmniej dwa ale po prostu nie moge kupic drugiego...
Spróbuj wytłumaczyć rodzicom, że samotny szczur jest po prostu nieszczęśliwy. To tak, jakby człowiek musiał pogonić w diabły rodzinę i przyjaciół, a miał mu wystarczyć tylko szczurek...
triss pisze:nie bardzo mnie lubi... nie gryzie - jest kochany - ale ucieka jak go biore w pokoju.
To jeszcze nie znaczy, że Cię nie lubi :) On jest chyba jeszcze młodziutki, a takie maluchy wolą latać niż siedzieć na rękach :) To tak, jakbyś próbowała usadzić 2-latka grzecznie na kolankach - nawet jeśli usadza ukochana ciocia, to fajniej jest pohasać, niż siedzieć ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”