7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: Pigi2012 »

Obrazek To efekt głupoty !
Zwierz24- dbała byś o nie? wątpię, nie zadbałaś o to by nie doszło do zapłodnienia a co dopiero jak by się urodziło po 10 małych od każdej samiczki? pewnie byś wszystkie szczury uśpiła :-[
Obrazek
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: ssylvusia »

zwierz24, zacytuję odpowiedź, którą wysłałam na otrzymaną od Ciebie wiadomość, bo nie chce mi się klepać drugi raz tego samego:
ssylvusia pisze:Cóż, tak naprawdę nie przemawiają do mnie Twoje tłumaczenia z tego względu, że osoba, która dziewczyny odbierała nie ma obowiązku znać się na anatomii szczurów i przy takiej wielkości i wieku, nawet nie powinno przejść jej przez myśl, że samiczki mogą być zaciążone.

To Ty, wiedząc kiedy oddzieliłaś chłopców od dziewczynek powinnaś poinformować o tym fakcie na forum tak, żeby każdy miał świadomość, co go może spotkać. Nawet jeśli wcześniej takiej wiedzy nie miałaś, trafiając na nasze forum na pewno się o tym dowiedziałaś.

Twoje obwinianie nas o to, że nie zauważyliśmy ciąży, jest delikatnie mówiąc nie na miejscu! Nie chę używać stwierdzenia, że jest po prostu bezczelnością. Jak człowiek na zdjęciu, przy takiej kruszynce może cokolwiek zauważyć?! Zastanów się nad tym, co piszesz.

Mała jest w tej chwili u mnie w domu, ma zapadnięte boczki, wygląda na słabo odżywioną. Wczoraj wyglądała jak normalny, aż za dobrze odżywiony szczur (co się okazało złudne, bo była to ciąża). Nikt, kto by ją zobaczył, nie wpadłby na to, że taka kruszynka może być w ciąży.

To samo napiszę zresztą w temacie, nie mam zamiaru niczego zataić.

Dzisiaj Pigi ją ode mnie odbiera, nawet nie chcę myśleć, jak mocno ją krew zaleje, kiedy ją zobaczy.
Nie mam nic więcej do dodania w tym temacie, jest mi potwornie przykro, że zwierzęta trafiają na takich ludzi, jak Ty :(
ObrazekObrazek
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: Pigi2012 »

Przeczytałam stronę wcześniej że wszystkie samiczki są już oddane przez Zwierz24 :o Rany to dopiero się zacznie rozdawanie małych na forum :-[ Oby okazało się że tylko nasze były w ciąży...
Obrazek
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: mikanek »

A ja to śmiało nazwę bezczelnością. Przy odbieraniu szczurów na dworcu pkp własnoręcznie je przekładałam z pudełka do transportera oglądając...Potem u mojej mamy w mieszkaniu na spokojnie obejrzałam je jeszcze raz....W moim mieszkaniu w Warszawie, w towarzystwie Svefn i Pigi (a nasze spotkanie trwało kilka godzin) szczurcie biegały po pokoju, były brane na ręce , oglądane... Nikt z nas nie zauważył ciąży bo szczury były drobne i wręcz chude. Nie zachodziło jakiekolwiek podejrzenie ciąży. Ja jestem w szoku tym co się okazało, a po drugiem zupełnym brakiem wstydu "właścicielki" >:(
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
Gemmei
Posty: 142
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 9:03 pm
Lokalizacja: Żnin/Bydgoszcz/Wągrowiec/Poznań

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: Gemmei »

Zgadzam sie z Wami,a mysl ze wszystkie 7 samiczek moze byc w ciazy przeraza. Przez takie niewyedukowane dziecko bede cierpialy niewinne zwierzątka!!!! Wystarczyło przeczytać wątek rozdzielania lub poprostu zapytac!!!!! On nie wie jak sie robi dzieci, jak kobieta zachodzi w ciaze??? a może to wszystko zostało zrobione specjalnie??? nie mial drugiej klatki a rodzeństwo beztrosko siedziało razem!!! a slowa ,,bardzo mi przykro,, sa smieszne. Zwierz mozesz przepraszać za rozlane mleko ale nie za ciąże wszystkich samiczek!!! jak byly u ciebie byles za nie odpowiedzialny!!!! i uwazam ze za swoja lekkomyślność i głupotę powinieneś ponieś konsekwencje. Nie ruszylo cie sumienie? Bo wychodzi na to ze pozbyłeś sie problemu i masz to w dupie:) Mam nadzieje ze zycie zrobi swoje i bedziesz w zyciu cierpiala/cierpial za to co zrobiles! Zycze ci tego!
Obrazek
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: BlackRat »

zwierz24 pisze:...PRZYZNAJE - MOJE NIEDOŚWIADCZENIE I ZAUFANIE RÓŻNYM FORUM NA KTÓRYCH JEST NAPISANE, ŻE TRZEBA ODDZIELIĆ SAMICZKI W 5 TYGODNIU...
A może naucz się czytać ze zrozumieniem?!
Na każdym forum jest pisane, że samiczki owszem - oddziela się od 5 tygodnia... ale od matki! A nie od samców! Samców oddziela się od matki i innych samiczek w 4 tygodniu!
Ale najłatwiej jest zwalać własną głupotę na innych...
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
zwierz24
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 05, 2012 11:04 am

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: zwierz24 »

[quote="mikanek"]A ja to śmiało nazwę bezczelnością. Przy odbieraniu szczurów na dworcu pkp własnoręcznie je przekładałam z pudełka do transportera oglądając...Potem u mojej mamy w mieszkaniu na spokojnie obejrzałam je jeszcze raz....W moim mieszkaniu w Warszawie, w towarzystwie Svefn i Pigi (a nasze spotkanie trwało kilka godzin) szczurcie biegały po pokoju, były brane na ręce , oglądane... Nikt z nas nie zauważył ciąży bo szczury były drobne i wręcz chude. Nie zachodziło jakiekolwiek podejrzenie ciąży. Ja jestem w szoku tym co się okazało, a po drugiem zupełnym brakiem wstydu "właścicielki" >:([/quot


chodzi o to, że jak możecie sądzić ze oddałam ciężarne szczury ŚWIADOMIE ? nie wiedziałam, że są w ciąży!!
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: Pigi2012 »

Zawsze czytaj o zwierzętach jakie posiadasz!!!!!!!!!!!! Czy moja I.T musi tak cierpieć za to że czegoś nie doczytałaś??????????????. skontaktuj się z osobami którym oddałaś resztę samiczek bo współczuję Ci jak wiedzą gdzie mieszkasz! myślisz że łatwo jest patrzeć na cierpienie zwierząt i bezmyślność człowieka???
Obrazek
Awatar użytkownika
wiewi
Posty: 909
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 12:39 am
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: wiewi »

zwierz masz kontakt z pozostałymi osobami które adoptowały dziewczynki? KONIECZNIE jeszcze dziś musisz się z nimi skontaktować i powiedzieć jakie jest ryzyko. niech idą do weta na kontrolę. Może jeszcze nie będzie za późno na sterylki aborcyjne.
I również uważam, że powinnaś ponieść przynajmniej część kosztów wszystkich sterylek.
O reszcie nie powiem nic więcej poza tym, że było to bezgranicznie nieodpowiedzialne a tłumaczenie i zrzucanie winy na adoptujących jest bezczelne.
Edek,Maniek,Dean,Beam,Dełko
Obrazek
wątek
bazarek
za TM: Sammy[*]
bacardi15
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 06, 2012 6:44 pm

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: bacardi15 »

Ja też wzięłam tydzień temu jedną samiczkę z tego miotu. Byłam dzisiaj u weterynarza, sprawdził szczurka i powiedział, że nie może teraz nic powiedzieć, bo to co on wyczuwa w brzuchu pod palcami to równie dobrze może być pełny żołądek i pęcherz moczowy. Pójdę do niego w środę i najwyżej zrobi rentgen.
Co do tego całego zabiegu aborcji... Ja naprawdę nie rozumiem jak można wykonywać takie poważne zabiegi na tak małych gryzoniach! Piszecie tu, że nie rozumiecie tego jak takie maluchy mogłyby mieć już potomstwo. Nie podważajcie chociaż praw ewolucji, bo w tym momencie się ośmieszacie. Gryzonie są najszybciej rozmnażającymi się ssakami. Skoro ewolucja tak chciała, że dojrzewają tak wcześnie i mogą wtedy zajść w ciążę to tak ma po prostu być. Poród w tym wypadku jest o wiele rozsądniejszą opcją niż aborcja. Skoro tak bardzo by wam te maluchy ciążyły co za problem je np. oddać do zoologa, wypuścić na dworze, zawieźć do osoby od której się wzięło ciężarną samiczkę (niech się martwi) albo utopić (drastyczna opcja no ale "po trupach do celu" racja? Z tego co czytam to nie powinniście mieć z tym problemu wielcy znawcy szczurów). Po co od razu ta aborcja? Urodziły by, zrobilibyście z tymi maluchami to co napisałam przed chwilą i po sprawie, czyż nie? A tymczasem żądacie od niej kosztów zabiegu o którym ona pojęcia nie miała. Gratuluję doprawdy wielkiego sprytu i inteligencji. Trzeba ją było chociaż poinformować o tym, że zamierzacie zrobić coś takiego waszym szczurom. Teraz to wy macie problem.
Skąd ona mogła wiedzieć że szczury są w ciąży? Wy się tak bardzo znacie to czemu się nie zorientowaliście? Przecież według was to takie proste.
Pozdrawiam, więc serdecznie was, wasze aborcje, problemy, koszta zabiegów i dziecięcą naiwność na zwrot tych kosztów. Było ich nie robić albo się skontaktować wcześniej z osobą która wam szczurki dała. Powodzenia
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: Klaudiaaa »

Błagam Cię ...Są różne przypadki i nigdy nic nie wiadomo.Może być malutka urodzić i będzie wszystko ok.Ale może też umrzeć ,wykończyć się przy odkarmianiu młodych lub młode mogą być z jakimiś nie daj boże wadami ...Moja Ś.P. szczurcia po pordzie była kompletnie osłabiona i zmęczona wtedy dosłownie była w stanie takim ,że myślałam ,że odejdzie .I maluchy musiały być uśpione .I tak niektóre z nich umarły po porodzie zaraz :( .Więc po co skazywać zwierzę na takie męczarnie ?Jeśli można temu zapobiec ?
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: noovaa »

Szczur w tym wieku może najzwyczajniej nie przeżyć porodu.
Jeśli poród przeżyje to ciąża i odchowanie młodych wyniszczy małej organizm na tyle, że w niedalekiej przyszłości może przez to mieć duże komplikacje zdrowotne. W efekcie ciąża, poród i odchowanie młodych może zabić młodą samiczkę, albo od razu, albo w niedługim czasie. Dlatego POWINNO SIĘ ją usunąć zanim urodzi, a jeśli jest za późno, uśpić miot, którego i tak być może nie będzie w stanie wykarmić.

W naturze co chwila szczury umierają ... inaczej byłoby ich o wiele więcej i byłyby większym problemem. Te nie żyją w naturze, są pod naszą opieką i nie powinny umierać bo ktoś ich nie dopilnował.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: anka28 »

bacardi15 pisze:Skoro ewolucja tak chciała, że dojrzewają tak wcześnie i mogą wtedy zajść w ciążę to tak ma po prostu być. Poród w tym wypadku jest o wiele rozsądniejszą opcją niż aborcja.
to jest dopiero mądre,ludzkie dziewczynki mogą być płodne już w wieku 10 lat to znaczy ,że tak ma być ??? ::)
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: ssylvusia »

Możesz bronić swojej koleżanki wypisując takie brednie, ale powinnaś do tego użyć innych argumentów niż propozycję bestialskiego zamordowania miotu.

Jak można pisać, że aborcja, która oszczędzi cierpień i wysiłku, zarówno szczurci jak i młodym jest gorsza od UTOPIENIA MAŁYCH, wypuszczenia w środku zimy na dwór lub oddaniu do zoologa na pożarcie gadom!

W głowie mi się nie mieści, jak można wypisywać takie rzeczy. Brak mi słów po prostu... i wy się nazywacie ludźmi???
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: 7 samiczek-6 tygodni-Skierniewice- ZA DARMO

Post autor: Eve »

Wszystko co napisał/a bacardi o przystosowaniu do wczesnych porodów dotyczy zwierząt na wolności gdzie selekcja naturalna istnieje normalnie a tu "rozmawiamy" o zwierzętach hodowlanych jak by to nie brzmiało. Topi to się kociaki na wsi - przepraszam porównanie - gdzie ciemnogród a weterynaria działa raz do roku sprawdzić etykiety na uszach u krów.
Proszę o pisanie kulturalne a nie w tak bezczelny sposób, bo to nawet nie wypada komuś kto wydaje się człowiekiem względnie inteligentnym. Czuję się obrażona, choć nie brałam udziału w dyskusji.
Dziewczyna, owszem mogła nie mieć "zielonego" pojęcia o ciążach samiczek co nie zwalnia jej z głupoty i skutków tej głupoty.

Kończąc mój wywód .. Większość dziewczynek może zajść w ciążę mając 13 lat - dlaczego więc się jej chroni ?
A w tych odosobnionych przypadkach jaki ma to wpływ na ich rozwój fizyczny ?
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”