Myszoskoczek - 24.IV.2005r. =(

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Myszoskoczek - 24.IV.2005r. =(

Post autor: Nakasha »

Wiem, że to nie szczur, ale też był mi bliski....

Dzisiaj, gdy byłam u chłopaka, moja młodsza kociczka zagryzła myszoskoczka :(

Zwaliła ich klatkę, otworzyły się jedne drzwiczki, które wypadły z zawiasów - i Kuku wyszedł sobie na spacer..... zawsze, jak uciekał, albo jak go wypuszczałam, spotykał moją starszą kocicę, Frygę, która ani razu nawet go nie dotknęła. Nie bał się. To dziwne.... Od paru miesięcy mam drugą kotkę, przygarniętą.... do niedawna również nie atakowała myszoskoczków, sądziłam, że już ją nauczyłam, że nie wolno... Miałam 2 myszoskoczki - Kuku i Hamtaro... w maju miałyby równo 3 lata :( ze mną były od 4 czerwca 2002r.... najdłużej ze wszystkich gryzoni.... :cry:

Kuku miał złamany kark i ranę na brzuchu, jak od ugryzienia. :( :( Był już cały sztywny, gdy wróciłam.... :(


Zastanawiam się teraz, czy nie wziąć dla Hamtaro towarzysza.... czy nie jest już za stary. Ale z drugiej strony.... zapewne przeżyje jeszcze ponad pół roku, może nawet i rok. Czy trzymać go tak długo zupełnie samego? Do tej pory był tylko z Kuku, bardzo się kochali.... nie wyobrażam sobie, by mógł być teraz całkiem sam...ale też, by mógł zaakceptować nowe myszoskoczki :(.........
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Myszoskoczek - 24.IV.2005r. =(

Post autor: ESTI »

[']
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Myszoskoczek - 24.IV.2005r. =(

Post autor: limba »

Przykro mi bardzo :cry: ...cholerny wypadek...ale coś stworzonka jak ludzie czasem są nie przewidywalne :-(
[']['][']
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

Myszoskoczek - 24.IV.2005r. =(

Post autor: soho »

['] ;(
wypadek podobny jak u mnie z Kislem taka bezsensowna smierc ... i tyle wyrzutow ... mogly sobie jescze pozyc ...
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

Myszoskoczek - 24.IV.2005r. =(

Post autor: roenna »

[']
:(
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Myszoskoczek - 24.IV.2005r. =(

Post autor: Nakasha »

Coś 24-te (i okoliczne) dni miesięcy są dla mnie pechowe.... => patrzcie mój opis.....

Hamtaro teraz siedzi w domku, nie chce wychodzić, nie je, nie pije =(.....
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

Myszoskoczek - 24.IV.2005r. =(

Post autor: soho »

napewno jest przestarszony tym co sie stalo ... przeciez slyszal , widzial ... moje maluchy tez siedzialy sqlone przez 2 dni i w ogole baly panicznie sie wyjsc z klatki ;(
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
pestka4
Posty: 262
Rejestracja: wt maja 18, 2004 3:55 pm

Myszoskoczek - 24.IV.2005r. =(

Post autor: pestka4 »

[']
Jutro to dziś, tyle, że jutro....
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Myszoskoczek - 24.IV.2005r. =(

Post autor: Nakasha »

Nie, nie widział, bo Kuku był w łazience, a Hamtaro w dużym pokoju, nie było żadnej możliwości, by cokolwiek widzial.... Nawet nie sądzę, by mógł zobaczyć pogoń kotki, bo rzeczy porozwalane były tylko w łazience, więc tam musiała myszoskoczka dopaść.... po prostu jest mu smutno, bo jest sam. Myszoskoczki to stadne zwierzęta i szybko umierają, jeśli są trzymane same.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

Myszoskoczek - 24.IV.2005r. =(

Post autor: soho »

to doqp mu towarzysza ! ! ! :roll:
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Myszoskoczek - 24.IV.2005r. =(

Post autor: Nakasha »

Dokupię ;) nawet 2óch.... w moim zaznajomionym sklepie mają czarnego myszolka - śliczny!! i niedługo będzie do oddania cały bialutki albinosek :) ten czarny jest samcem i ma 1.5 roku, a albinosek ma na razie 3 tygodnie :) (nie wiem, czy to na pewno samczyk :P) dziś pójdę i posprawdzam, czy to 100% samce i mam nadzieję, że się między nimi ułoży... ;) szkoda tylko brać takiego malucha do starych skoczków - mogą być agresywne do niego, więc poszukam starszego białego - jak nie znajdę, ze 2 tygodnie się pojawię tam i wezme maluszka ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

Myszoskoczek - 24.IV.2005r. =(

Post autor: soho »

:lol: go girl 8) ja musze ze swoim szaruskiem niespodzianka ,ktory mial mi zekomo zastapic Ksila :cry: do weta biukek prycha cos za czesto ... no nevermind daj znac jak juz bedzie rodzinka powiekszona :)
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Myszoskoczek - 24.IV.2005r. =(

Post autor: Nakasha »

Już jest :P Kupiłam ciemnoszarorudego myszoskoczka - ma pół roku i na imię Migotek =) i po prostu cuuudowny charakter -) spokojny, milusi, przyjacielski, w ogóle się nie boi, jest taki ufny =) Jak go zobaczyłam, nie mogłam się powstrzymać, musiałam go mieć ;)

Pierwsza próba łączenia za nami (na neutralnym gruncie, w nowym akwarium). Początkowo Hamtaro i Migotek zachowywali się dobrze, wręcz przyjaźnie, ale po 20 min. się pogryźli ^^''. Niedawno znów ich zapoznawałam, tym razem obyło się bez bójki, ale najwidoczniej trochę czasu zajmie mi przyzwyczajenie ich do siebie. Plusem jest to, że nie rzucają się na siebie od razu, jak tylko się widzą ^^''.

Na razie trzymam Migotka w innym akw. (oba mają 45l), ale się nie poddaję - i wierzę, że mi się uda je połączyć =)

Jutro kupuję czarnego samczyka - może w stadku będą na siebie lepiej reagować ;).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Myszoskoczek - 24.IV.2005r. =(

Post autor: Nakasha »

Teraz próbuję łączyć czarnego Orfeusza (4 miesiące) z Migotkiem... powiedzmy, że się tolerują.... chociaż Migotek dominuje i okazuje to całym sobą... ale na razie się nie pogryzły (tylk otrochę poganiały i popiszczały) więc może tragedii nie będzie ;) Tylko Hamtaro wciąż niezadowolony :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”