Ogonkowe historie

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

Umówiłam panów do weta na czwartek. Nadal Kubuś bulgocze nosem, mimo Vibovitu, oleju lnianego, i innych wynalazków. Może jestem przewrażliwiona, bo nie robi tego często, ale wolę by go ktoś przed okresem świątecznym osłuchał.
Na dodatek leciało im sporo porfiryny w ostatnich dniach, i, choć dzisiaj akurat NIE BYŁO, to nie jestem przekonana, czy jest ok ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ogonkowe historie

Post autor: dorloc »

Idź, idź, nie ma co czekać. Moja Trish też kończy w czwartek antybiotyk...
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

Mam dylemat, jak szczurki zapakować. Bo mam ten transporter Firplasta Large, ale on ma dużo otworów, to ewentualnie w torbie bym je schowała. Ale nie wiem, czy jest sens o 17 po Warszawie jeździć samochodem i liczyć, że gdzieś blisko Medicavetu zaparkuję, skoro moje auto to wielka kobyła ;/ Kurczę, z zimie jeszcze ze szczurkami tyle nie "spacerowałam" i nie chcę ich wywietrzyć za bardzo :/
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ogonkowe historie

Post autor: dorloc »

Cóż... Ja moim do transportera włożyłam bluzę z kapturem i mnóstwo szmatek, żeby się miały, gdzie zagrzebać, a one i tak siedziały na tym wszystkim. Do tego włożyłam je do takiej torby marketowej i z boków i od góry pozasłaniałam pieluchami tetrowymi. No a moje panny wciągnęły szparami i pieluchy i boki torby i wszystko pocięły ząbkami... O ! I weź tu zadbaj o szczura
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogonkowe historie

Post autor: spinka2430 »

Ja podobnie zrobiłam tyle ze do torby marketowej wsadziłam ciepły polarowy koc a w koc transporter który owinełam bokami.W środek oczywiscie pełno szmatek i kaptur mojej córki z pochowej kurtki z ciepłym futrem po bokach :D nawet Wetka sie śmiała ze dziewczyny przygotowane i zabezpieczone jak na Syberie ;D :D
Obrazek
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ogonkowe historie

Post autor: dorloc »

Ja się bałam dawać polarowego koca... i słusznie, bo bym miała firanki... :)
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

dorloc, ach, te Twoje panny z zapędami krawieckimi ;D

Jesteśmy już po wizycie u dr Kacprzak :) Szczury obadane, osłuchane i nie jest potrzebny antybiotyk na razie, chyba, że za jakieś 2 tygodnie nadal nie będzie poprawy. Mam im podawać imunoglukan i ACC 100.
U chłopaków zaczyna występować samczy łupież, pomarańczowa skóra, i możliwe, że od tego się drapią, chociaż u Kacperka są jeszcze wydrapane krostki, w miejscach wskazujących na alergię. Dostał zastrzyk z jakimś lekiem przeciwświądowym :) A ja muszę zacząć prać szmatki w płynach dla dzieci - może to pomoże :)
I co najważniejsze - pazury obcięte!!!!!!! ;D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ogonkowe historie

Post autor: dorloc »

Ja miałam kiedyś samca alergika. Zaczęło się też od drapania, potem strupy. Najpierw niby miał jakieś robale, no to codziennie szorowanie klatki i wyparzanie + musiałam codziennie ciura na minutę trzymać wypudrowanego jakimś specyfikiem i zawiniętego w jakąś szmatkę, żeby z siebie tego nie zmył. Potem wyszła alergia. pozmieniałam ściółkę na żwirek, a i tak zdechł chyba po roku, czy półtora i dalej te strupy miał... O.
A mi teraz jedna wetka zaleciła też Immunoglukan w syropie dla dzieci, a drugi wet odradził, bo tam cukier... Ty masz to samo ? Lepiej ponoć jednak ten Betaglukan w kapsułkach...
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

Jedyny Imunoglukan w syropie, jaki jestem w stanie znaleźć w internecie (bo szczurkom dopiero jutro kupię, dzisiaj nie dałam rady niestety...) to taki ze składem:
Substancje aktywne: wyciąg z boczniaka ostrygowatego-Beta (1,3/1,6)-D-glukan, witamina C. Substancje pomocnicze: fruktoza, kwas cytrynowy, regulator kwasowości, kwas benzoesowy-sub. konserwująca. Syrop nie zawiera alkoholu, syntetycznych barwników organicznych, aromatów.
Jedyny cukier to fruktoza, ale ona nie jest taka straszna, w porównaniu do zwykłego cukru, więc ja bym się nie przejmowała. Tym bardziej, że 0,5 ml na wielkiego szczura to raczej niewiele. :) Każdy oczywiście ma swoje zdanie, ale skoro byłam u polecanej wetki, to nie będę szukać dziury w całym. Mogę ten syrop stosować jako smakołyk i podejrzewam, że będą baaardzo zadowoleni.
Pasożytów nie mamy, bo szczurki były oglądane wzdłuż i wszerz, czemu towarzyszyły wielkie krzyki, piski i inne odgłosy ogromnego nieszczęścia. Wszak trzymanie i dmuchanie w futerko to wielce bolesny zabieg ;) Nawet się z tego nieszczęścia nie chcieli w gabinecie przekonać do chrupka z baraniną. :P
Ja wykluczyłam już ściółkę i karmę, więc raczej pozostaje rzeczywiście proszek do prania...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ogonkowe historie

Post autor: dorloc »

Jedyny cukier to fruktoza, ale ona nie jest taka straszna, w porównaniu do zwykłego cukru, więc ja bym się nie przejmowała. Tym bardziej, że 0,5 ml na wielkiego szczura to raczej niewiele. Każdy oczywiście ma swoje zdanie, ale skoro byłam u polecanej wetki, to nie będę szukać dziury w całym. Mogę ten syrop stosować jako smakołyk i podejrzewam, że będą baaardzo zadowoleni.
I tak to z lekarzami jest, jeden mówi to, drugi tamto i nie wiadomo, którego słuchać...
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

dorloc, ja wychodzę z założenia, że nie można być takim restrykcyjnym, tym bardziej, że i tak dbamy o szczurki :) moje nie dostają nic, co by miało cukier. sporadycznie kaszkę.
to jest tak trochę, jak z dziećmi.... niby nie powinny jeść słodyczy, bo... (i tutaj jest wiele argumentów za "nie), ale przecież czasem im dajemy :) i syropami też się je leczy.
Oczywiście, stosuję się do listy pokarmów, których szczurki jeść nie powinny, jeśli chodzi o jakieś substancje trujące, uczulające, ale poza tym uważam, że rozsądek powinien być zachowany.
Inna sprawa, że jakby na forum ludzie pisali, że można dawać serki i słodycze to duża część ludzi, którzy są nieco bezmyślni, rozsądku by nie zachowała. A ja wiem, po moim Marcelku, jak trzeba być uważnym w tych dodatkach poza karmą...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogonkowe historie

Post autor: Agusta »

Moje dostają kaszkę dla dzieci raz w tygodniu. Bardzo lubią. Mieszam z kuskusem lub płatkami owsianymi i owocami. Smaczne. ;)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

Mam zgodę mężczyzny na kolejnego szczurka ;D (co prawda niechętną i z mocno skrzywioną miną, w stylu "no skoro już musisz i Cię to uszczęśliwi..............").
Co prawda na razie i tak to nie nastąpi, bo jestem zalatana, mam troszkę za małą klatkę i ograniczone fundusze... a przede wszystkim jakiekolwiek socjalizowanie się z nowym członkiem gospodarstwa domowego odpada, ale! :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ogonkowe historie

Post autor: dorloc »

No to gratulacje :) W każdym razie furtka otwarta i możesz działać, jak Ci jakiś maluch wpadnie w oko :)
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

Kupiłam panom XtraVital (nie, żeby im brakowało jedzenia), bo chciałam sprawdzić nowy sklep internetowy i okazało się, że doznały jakiegoś szaleństwa. Jedzą jak opętani! Chyba im się granulat trochę przejadł :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”