Miot Ą Wasza Wysokość z Wuwuniarni - 19.12.2012

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
wuwuna
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 17, 2008 2:56 pm

Miot Ą Wasza Wysokość z Wuwuniarni - 19.12.2012

Post autor: wuwuna »

Narodziny miotu ‚Ą‘ Wasza Wysokość z Wuwuniarni:

Zaya’s WÄRGÜDŁETKA x JU-WU-TUMPEK van Blue Moon
Obrazek Obrazek
Miot przyszedł na świat nad ranem 19.12.2012, urodziło się 15 dzieciaczków. Miot urodził się w Warszawie. Możliwy transport do Gdańska.

Dumni rodzice
Obrazek Obrazek


Wargusia:
standard teddy rex classic lilac self
ur. 25.06.2012 (teraz ma 5,5 m-ca)
mama: Zaya's LONELIEST STAR standard standard american blue self (rodowita Finlandka od pokoleń)
tata: FinCH MP-10 MP-11 Zaya’s NEON GOLDEN standard teddy rex lilac agouti self (rodowoty Finlandczyk od pokoleń)

Charakter:Wargusia to istny ragdool. Wiem, że mam wiele takich szczurów, ale mam dowód na to, że tak właśnie jest. Warguś nie mieszka u mnie a u Lux i ona twierdzi tak samo, więc coś tu musi być. To kukła, którą wystarczy wziąć na ręce i się rozpłaszcza i zwisa. Jest to najbardziej pluszowa dziewczyna z wszystkich finek. Jest szczurem ideałem.

Zdrowie i opis: Wargusia jest tylko jeden dzień młodsza niż Itczy, więc również za wiele powiedzieć nie mogę. Po ukończeniu 13 będzie miała wykonane kompleksowe badania.
Do tej pory zawsze była zdrowa. Spora samica. Już w wieku równo 5 m-cy ważyła 340. A po porodzie waga wskazywała gdzieś 380. A ona ciągle rośnie. Ma piękną głęboką barwę, że aż oczu nie można od niej odkleić.

Tumpek:
standard standard russian dove/lavender broken hooded (możliwe, że z dodatkiem downunder)
ur. 30.03.2011 (teraz ma 20,5 m-ce)
mama: JUDY van InDeRats standard(Dc) standard russian blue hooded downunder (urodzona w Holandii)
tata: ANUBIS (Schurfie) van TumTum standard(Dc) standard american blue split capped


Charakter: Tumpka ciężko opisać krótko. Gdy był mały wylewałam nad nim łzy prawie, bo bałam się, że umrze.(A on był tylko taki nie dość, że chudy, to z zachowania jeszcze kukła. Gdy zaczął dojrzewać, trochę sie stresował dużą ilością nabuzowanych samców. (Z jego wieku mam ok 20 samców). Więc duża kumulacja była przez moment. Po burzy nie umiał się trochę nadal wyluzować w tak dużym stadzie. Taki delikatny pyszczek. Ale nic z jego charakteru nie popsuło się. Nadal jest takim dzieciakiem rozkosznym.

Zdrowie i opis: Tumpek miał wszystkie badania wykonane. Echo serca i ekg prawidłowe. Certyfikat kardiologiczny i zgodę na miot uzyskał po dkątem serca. Badanie biochemiczne i morfologiczne prawidłowe. Badanie moczu również. W swoim życiu zaraz kiedy tylko do mnie przyjechał (taka drobineczka) musiała dostawać mocne antybiotyki, bo trafił na epidemie. Odbiło się to na nim, bo zawsze był szczuplutki. Ale to też kwestia linii. Drobniejsze Ii szczupłe szczury są jej przedstawicielami. Ale to uroku dodaje jedynie i dobrego zdrowia nie zabiera. Juwuś obecnie waży jakieś 550 gram. I jest przy tym masakrycznie chudy. Więc nie jest mikrusem. On po prostu rodzinnie taki wygląda.

Informacje o zdrowiu linii: Mogę się rozpisywać i to długo i długo. Ale nie mogę obiecać, ba nawet nie ma takiej opcji, że przodkowie byli dobrze zdiagnozowani. Więc pominę te szczegóły. Bo powiedzieć, że nie byli chorzy genetycznie nie mogą. Nikt na świecie nie robi szczurom echo serca, szczegółowych badań krwi czy innych. Jestem w stanie jedynie z grubsza powiedzieć. A wszystko co będzie się działo z linią od tej pory, będę dokładnie rejestrować.
Krótko mówiąc rodzice Wargusi żyją. Mama Juwka też żyje i ma się dobrze. Co z ojcem wyleciała mi informacja, muszę dopytać jeszcze raz. W każdym razie linię Marina dalej kontynuuje. Miała miot i siostra jego i wnuczka (2 mioty). I Marina sobie ją bardzo chwali. Od strony Mamy linia w Zayi jest kontynuowana od 1991, więc jest to ich stara linia i sprawdzona.

Prawdopodobnie mamy:
uszy: standard
sierść: standard, teddy rex, rex, velveteen
kolory: jeśli tata jest russian dove to 50% black, 50% american blue Jest minimalna szansa, że jest on jednak lavender wtedy byłyby same AB. Dzieci będą miały szanse być również lavender . Do tej pory podejrzewałam, że jest lavender, ale te dzieci jakieś ciemne się wydają jego. On jak był mały został opisany w ogóle jako american blue. I cały czas był taki niebieskawy jasny jak powder z tickingiem. Dopiero niedawno się taki bardziej miodowy zrobił. A, że ma małą powierzchnię w barwie to ciężko ocenić.
znaczenia: berkshire, jeśli tata jest downunder wtedy 50% miotu będzie miało łaciate brzuszki (DU)

Dziękuję pięknie Lux, za oddanie córeczki i za całokształ!

Zapraszam serdecznie do rezerwacji. Miot jest zabezpieczeniem genów mojej ukochanej linii. I jest robione pod kątem dobrego zdrowia i łagodnych charakterów.
Dlatego bardzo ważne, wręcz priorytetową sprawą dla mnie jest wykonanie u wszystkich dzieciaków sekcji zwłok i w razie pojawienia się tkanek nowotworowych o wysłanie ich na histopatologie. Przypominam, że wycięte tkanki można przechowywać w formalinie bardzo długo. Więc w razie kłopotów finansowych będę prosić o odesłanie tkanek do mnie.
Również z każdym problemem proszę o zgłaszanie się do mnie. Ja zawsze będę się starała pomóc lub przyjąć zwierzę do siebie na czas zabiegu i rekonwalescencji.
Jest to bardzo ważne dlatego, że wiele chorób jest zabójcza podobna do innych i bez badań podglądu sekcyjnego nie jesteśmy w stanie ocenić co było szczurowi.
Jeśli mamy iść do przodu i uzyskać w przyszłości silne i lepsze genetyczne szczury musicie mi pomóc. Liczę na was bardzo! Ja się będę starać z całych sił. Ale to wy musicie mnie w tych działaniach wesprzeć.


W związku, że moja strona chwilo strajkuje... Wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie ankiety i przesłanie na adres hodowli: e-mail: wuwunka@aim.com

Maluszki dostaną rodowody i będą wydawane z umowami. Cena za dzieciaki to 80 złotych.

Mogę odmówić rezerwacji maluszka bez podania powodu, ale staram się ten powód jednak podawać. Z każdym chętnych którego nie znam, będę wymagała rozmowy telefonicznej lub przez gg.

Rezerwacja nie jest gwarancją kupna. Rezerwacja nie jest też przymusem kupna.

Nie gwarantuję, że każdy dostanie takiego szczurka, jakiego opisuje w CV, ponieważ to zależy od tego, jakie ogonki się urodzą.

Jeśli dla kogoś nie starczy wymarzonego szczurka, może wybrać innego lub zrezygnować. Można też przepisać się na inny miot.

Poza kolejnością wybierają zawsze: właściciele rodziców i hodowcy. Członkowie SHSR również mają pierwszeństwo.

Rezerwacje są potwierdzane gdy malce otwierają oczka i dopiero wtedy wybiera się maluszka dla siebie, według wskazanej kolejności również wtedy opłaca się bezzwrotną zaliczkę w wysokości 30 zł. Wpłacenie zaliczki jest ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. Późniejsza rezygnacja lub brak jakiegokolwiek kontaktu i w efekcie usunięcie rezerwacji nie uprawia do zwrotu zaliczki.


W hodowli zostaną 2-3 samce, więc jeśli jesteście zainteresowani maluchami na współwłasność, proszę o znak.

Dziewczęta się pięknie zsynchronizowały. Nie dość, że udało się je w planowanym terminie pokryć jednego dnia. To i jednego urodziły. Jestem z nich dumna.

I poprosimy o kciuki za mamę i dzieciaczki. Dla niej dzieci jest za dużo. Trochę jest nieogarnięta i gubi dzieci. Oby przetrwały noc to będzie im coraz łatwiej.

Zapraszam serdecznie do wysyłania ankiet.
Awatar użytkownika
wuwuna
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 17, 2008 2:56 pm

Re: Miot Ą Wasza Wysokość z Wuwuniarni - 19.12.2012

Post autor: wuwuna »

Zobaczcie jakie piękne są maleńkie żelusie. Czyż nie? Tylko właśnie jak się ogląda grupowe nie widać. A jak jest troszkę zbliżone to od razu efekt inny.
Obrazek

Takie maleństwa, a zobaczcie jak one unoszą już główki.
Obrazek

Porównanie najjaśniejszego malucha (po lewej) i najciemniejszego (po prawej)
Obrazek

:serducho:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miot Ą Wasza Wysokość z Wuwuniarni - 19.12.2012

Post autor: madziastan »

Piękności!
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
wuwuna
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 17, 2008 2:56 pm

Re: Miot Ą Wasza Wysokość z Wuwuniarni - 19.12.2012

Post autor: wuwuna »

moje małe biedaki :serducho: , to jest tak nieziemsko intrygujące gdy one się zaczynają wybarwiać.
Obrazek

podpatrzone z za plastiku
Obrazek

mama jak tylko się zorientuje, że ktoś jest w pobliżu porzuca dzieci i biegnie na łeb na szyję. :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Miot Ą Wasza Wysokość z Wuwuniarni - 19.12.2012

Post autor: emi2410 »

Cudności! :-*
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Miot Ą Wasza Wysokość z Wuwuniarni - 19.12.2012

Post autor: Venice »

Ojjj, jakie śliczne...napatrzeć się nie można. ::)
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
wuwuna
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 17, 2008 2:56 pm

Re: Miot Ą Wasza Wysokość z Wuwuniarni - 19.12.2012

Post autor: wuwuna »

Ącudusia Najsilniejsza
ja jutro postaram się je zważyć.
Ącudusia jest najmniejsza z miotu, ale wg mnie nie jest to różnica rażąca/znacząca.
Na pewno nadrobi. Bo garnie się do cyca jak może, jest bardzo silna. I co najważniejsze, nie była mniejsza przy urodzeniu. A jedynie miała większego pecha. Ale wyszła z tego obronną łapką. Co oczywiście nie zmienia faktu, że zasługuje na domek najlepszy z możliwych. I jeśli ktoś ją zechce kogo znam oddam z wielką przyjemnością.
Obrazek Obrazek Obrazek
Umie już prowadzić, mimo iż najmniejszy skarbek.
Obrazek

Panienka standard teddy rex blue, która też z Ącudusią mieszkają z miotem A
Panna niebieska jest wielkościowo prawie taka sama, jak te mniejsze Wargusi. Powinna wyrosnąć na normalnej wielkości szczura.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kreciki (dwa standard i 2 teddy rex)
Obrazek

Porównanie barw. lewo - prawo
Obrazek

:serducho: czekam u nich na otwarcie oczek. Wiem, że mają prawdopodobnie black z rozjaśnioną źrenicą. Najpewniej więc baza mink.
Obrazek Obrazek

american blue (ta panna standardowa po lewej ma tak obłędnie nasyconą, ciemną barwę i jest tak duża, że jest moją ulubienicą. Gdyby była chłopcem zostałaby w hodowli.
Obrazek

brązowe - niebieskie na standardzie
Obrazek

brązowe - niebieskie na teddy rexie
Obrazek

moje misiaki
Obrazek
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Miot Ą Wasza Wysokość z Wuwuniarni - 19.12.2012

Post autor: Izabela »

A tu niebiesko ja w niebie :) Śliczności :-* Kciukam za mamusię i jej dzieci, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Miot Ą Wasza Wysokość z Wuwuniarni - 19.12.2012

Post autor: IHime »

Gratuluję pięknych szkrabów!
Awatar użytkownika
wuwuna
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 17, 2008 2:56 pm

Re: Miot Ą Wasza Wysokość z Wuwuniarni - 19.12.2012

Post autor: wuwuna »

Izabela, IHime dziękuję za zachwyty.

Mamy cudownie się dziećmi zajmują, a charaktery mają iście kukiełkowe.
Awatar użytkownika
wuwuna
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 17, 2008 2:56 pm

Re: Miot Ą Wasza Wysokość z Wuwuniarni - 19.12.2012

Post autor: wuwuna »

Będzie sporo dziewcząt wolnych, można się zapisywać. ;D

A robaczki zaczynają już otwierać oczka.
Pierwsza była Ąnygsia, potem jej braciszek standardowy. :-*
Są coraz bardziej cudowne, że ciężko się od nich odpędzić.
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Miot Ą Wasza Wysokość z Wuwuniarni - 19.12.2012

Post autor: majulina »

Piękne Hipcie:D
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miot Ą Wasza Wysokość z Wuwuniarni - 19.12.2012

Post autor: Malachit »

Są cudowne cudowne... małe kluski :-* dobrze, że nie mam miejsca w klatce ::)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Miot Ą Wasza Wysokość z Wuwuniarni - 19.12.2012

Post autor: emi2410 »

Ech, no i czemu akurat będę miala miejsce w klatce a nie mogę? Powzdycham sobie do zdjęć... ::)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
wuwuna
Posty: 154
Rejestracja: wt cze 17, 2008 2:56 pm

Re: Miot Ą Wasza Wysokość z Wuwuniarni - 19.12.2012

Post autor: wuwuna »

emi2410, jak jest miejsce w klatce, to można brać.
U mnie potem mioty będą kolejne za 1,5 roku więc okazji nie będzie. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”