Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: ssylvusia »

Dzisiaj mija czwarty dzień odkąd agutek jest z nami. Rozgościł się u nas na dobre, rozstawia wszystkich po kątach i rządzi przy misce :P Taki mały, a je za trzech. Nie wiem, gdzie on to wszystko mieści ::)

W klatce zdarzają się bójki, najczęściej między nim, a Duszkiem lub Henrykiem. To jednak było do przewidzenia, Henryś nie daje sobie w kaszę dmuchać, a Duszkiem rządzą hormony. Krew póki co się nie leje, chłopaki stroszą się i czasem fukną, przetoczą się jak szarańcza w kłębie kurzu po pokoju, a za chwilę spią razem w sputniku lub hamaku. Nigdy nie zrozumiem facetów ::)

Wrzucam kilka fotek z łączenia... szkoda, że w dalszym ciągu nie ma takiej idylli jak w tych pierwszych godzinach :-\

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze sjesta po wigilijnej kolacyjce ;)
Obrazek Obrazek

Jutro jedziemy z Duszkiem na konsultację z Dr Jabłońską w sprawie kastracji. Jeśli nie będzie przeciwskazań i pani doktor zgodzi się na późniejszą zapłatę części kasy, ciachamy :( Cały czas się waham, myślę sobie, że to nie jest konieczne i ze za chwilę mu przejdzie, ale czekamy już tyle czasu, że chyba nie ma sensu dłużej :( Dla nas jest kochany, liże ręce bez opamiętania, ale kiedy dopadnie go chwila słabości strach włożyć rękę do klatki. Już mu się kilka razy zdarzyło zapomnieć i dziabnąć :(

Kochani, mały apel do Was - trzymajcie kciuki za Duszka, żeby wszystko poszło jak należy.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: akzi »

Sylwia ja pitole jakie te twoje ogony sa ogromneeee!!
przecież agut do niech to faktycznie jak dziecko !!
hahahah normalnie nie wierze w to co widzę jakie te twoje szczury są wielkie :D

trzymam kciuki ale wiem ze bedzie wszytsko dobrze ;)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: ssylvusia »

Potraktuję to jako komplement ;D
Ja nie wiem, na czym one tak wyrosły, drożdżami ich przecie nie karmię ::)

Muszę wymyśleć jakieś imię dla aguta. W ogóle nie mam pomysłu :( Chyba ogłoszę konkurs ;)
ObrazekObrazek
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: Pigi2012 »

Ślicznusie, męskie towarzystwo :-* Aż miło popatrzeć jak się kochają choć na fotkach ::)
Obrazek
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: ssylvusia »

Obrazek
A tak stwarzają pozory szczęścia i harmonii. Wystarczy, że się odwrócę i jest sajgon ::)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: Bratka.a10 »

Jak tam stadko? :-*
Obrazek
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: xiao-he »

Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: ssylvusia »

Ano żyjemy sobie powolutku :) Duszek już bezjajeczny od jakiegoś czasu, pięknie się nam wygoił, bez żadnych komplikacji czy innych zawirowań. Stał się tak cudnym szczurem, że brak mi słów dla niego. Wstąpiła w duszkowe ciałko druga młodość, całymi dniami by kicał jak zajączek i ganiał za miotełką. Jest tak słodki, że nie można się od niego oderwać. Nie sądziłam, że kastracja może aż tak odmienić szczura. I to w tak krótkim czasie :)

Agutek, nasz kochany kanałowiec...
Mamy mały problemik z agutkiem, po tygodniu od połączenia coś się rzuciło na maleńką główkę i zaczął wszystkich bardzo gryźć i ocierać się szaleńczo o wszystkie przedmioty, które mija ::) Za wcześnie nam zaczął Gucio dojrzewać... Ale próbujemy łączyć od nowa, pomalutku i bez pośpiechu. Każdego dnia robimy krok do przodu, żeby następnego cofnąć się o dwa :( Trochę to przygnębiające, ale próbujemy. Jeśli się nie uda, utniemy Guciowe jajeczka, mimo, że jeszcze troszkę za wcześnie na to. Szkoda chłopaczka, bo doszło do tego, że nie możemy ich zostawić w jednej klatce pod naszą nieobecność i Gucio siedzi sam :(
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: gosja1 »

Biedaczek. Ale tak to czasem w tych szczurzych głowach bywa, że nie wiadomo, o co im chodzi. Może sam sobie z hormonami poradzić nie może choć może bardzo by chciał? ;)
nie wiem, jak mogłam tyle zdjęć przegapić w grudniu. Ale to pewnie przez chorowanie!
uwielbiam stadkowe zdjęcia, aż zaraz chciałabym mieć więcej szczurków...
dopóki nie spojrzę na minę mężczyzny.. zaraz mi się odechciewa :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: ssylvusia »

gosja1 pisze:dopóki nie spojrzę na minę mężczyzny.. zaraz mi się odechciewa :P
Skąd ja to znam :P Chociaż mój Artur ostatnio tylko oczami wywraca, już nawet nie komentuje ;D

Nie do końca rozumiem w czym leży problem. W maleńkiej klatce i na neutralnym gruncie już od kilku dni jest wszystko ok. Problemiki zaczynają się po wsadzeniu ich do klatki średniej. Gucia ogarnia przestrzenne szaleństwo, zawłaszcza sobie każdy skrawek klatki, obciera się o każdy jeden pręt i jeszcze się upewnia nochalem, czy oby ślad pozostał, jak nie - poprawia ::) Nawet nie chcę myśleć, co będzie jak dojedzie do nas Perfect... ???

Dzisiejszej nocy spali wszyscy razem w chorobówce, było naprawdę ok. Jednak przed wyjściem do pracy rozdzieliłam ich, boję się, że coś się stanie pod moją nieobecność :( Być może przez to łączenie będzie trwało dłużej, ale nie mogę ryzykować, Gucio ma momentami takie napady, że ciężko jest go oddzielić od ofiary ::)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: gosja1 »

Myślę, że lepiej więcej ostrożności, niż potem żałowanie, że było jej za mało :)
Może w większej klatce zrozumie, że nie jest w stanie zdominować wszystkiego i skupi się na jakimś małym kąciku?
Nigdy co prawda nie miałam do czynienia ze szczurzą burzą hormonalną, więc moje gdybanie może nie ma sensu...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: spinka2430 »

No w koncu dotarłam do Waszego wątku :) będę zaglądać z ochotą :)
Chłopaki Twoje są przepiękni i jacy dorodni ;D Zazdroszczę !! Taki kawał futrzastego szczęścia to jest to !! Przydałby sie w naszym stadku taki choć jeden męski ogon ;D proszę wytarmosić chłopaków :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: ssylvusia »

Miło Cię widzieć spineczko w naszych skromnych progach ;)

No chłopaki wyjątkowo dorodne, niektóre aż za bardzo, ale co poradzić, ja im nie umiem odmawiać pyszności ::)

Dzisiaj kolejną noc spędzili wszyscy razem w klatce. Oczywiście na początku byli strasznie niezadowoleni z faktu, że nie ma w niej nawet ćwierć hamaczka i wszyscy wisieli na prętach łomocząc w nie zębami. Po godzinie kręcenia się w łóżku nie wytrzymałam i powiesiłam im polarki... jaka to była radość! Już w trakcie wieszania włazili do hamaków i domku :D Po 5 minutach cisza jak makiem zasiał... wreszcie mogłam spokojnie usnąć. Rano moim oczom ukazał się widok wtulonego w Duszka Gucia :-*
ObrazekObrazek
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: saszenka »

Hihihihi, widocznie zrozumieli przez godzinę siedzenia w pustej klatce, że hamaczek ważniejszy niż jakieś głupie kłótnie i bójki ;)
Osobiście uwielbiam gapić się śpiące, wtulone w siebie, szczuraski - to cudowny widok :D Buziaczki dla stadka :-*
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Bo szczęście szczurzy ogon ma...

Post autor: xiao-he »

No i tak ma właśnie być! :) No cóż... strajk udany zrobili widać ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”