[Warszawa] Znalazłem szczura potrzebna adopcja

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Beliar
Posty: 19
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 8:16 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Warszawa] Znalazłem szczura potrzebna adopcja

Post autor: Beliar »

W dniu dzisiejszym znalazłem na śmietniku w kartonie szczura. Jest to samica, kapturek, ma kilkanaście blizn na karku na szczęście ukrytych pod futerkiem, nie wydaje mi się chora, nie mam możliwości się nią zająć, posiadam własne stadko i nie mam możliwości go powiększyć:( na razie szczurek siedzi z racji nie posiadania prze zemnie dodatkowych klatek w faunaboxe 30x30x40. Dla tego szukam mu domu na terenie warszawy...
"Bierz tego arbuza i dawaj mi melona k".... Eris....
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Warszawa] Znalazłem szczura potrzebna adopcja

Post autor: Sky »

Dodałam miasto do tytułu, żeby było jaśniej.
Postaraj się zrobić też fotki szczurki, to zawsze pomaga w adopcji, możesz też spróbować popytać chociażby o DT czy pożyczenie dla niej większej klatki do czasu znalezienia nowego domu.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Beliar
Posty: 19
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 8:16 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Znalazłem szczura potrzebna adopcja

Post autor: Beliar »

większa klatka odpada:( ponieważ moi domownicy nie zgodzą się na kolejne zwierze.... Powiedzieli, że mam się jej "pozbyć" do końca następnego tygodnia.... więc szukam kogokolwiek kto się nią zajmie.....
"Bierz tego arbuza i dawaj mi melona k".... Eris....
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [Warszawa] Znalazłem szczura potrzebna adopcja

Post autor: nausicaa »

jak wawa, to ja się nią zajmę.
tylko w razie jakiś większych wydatków u weta prosiłabym o wsparcie finansowe forumowiczów. z infekcjami i pasożytami dam sobie sama radę, ale jeśli szczurka wymagałaby zabiegu albo jakiegoś dłuższego leczenia, to nie będzie mnie stać od tak na taki wydatek.
Beliar, gdzie w jakiej dzielnicy mieszkasz, dasz radę podrzucić szczurkę w okolice pragi płn albo ewentualnie centrum?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Znalazłem szczura potrzebna adopcja

Post autor: Pigi2012 »

Nausica,ja mogę ją wziąć na DS ;) o ile jest zdrowa.
Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [Warszawa] Znalazłem szczura potrzebna adopcja

Post autor: nausicaa »

to super, Pigi. ja bym ją wzięła do weta, żeby ją obejrzał, bo jakieś pasożyty może mieć chociażby, no i była jakiś czas na zewnątrz, co przy tej pogodzie może się skończyć jakimś przeziębieniem. na pewno zrób jej kwarantannę, jeśli zdecydujesz się ją wziąć.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Znalazłem szczura potrzebna adopcja

Post autor: Pigi2012 »

Klatkę jakby co mam ;) . Ile musi być w kwarantannie? I mam nadzieję że będzie łagodna do łączenia, to najpoważniejszy etap na początku ;) ;) resztę da się przeżyć ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [Warszawa] Znalazłem szczura potrzebna adopcja

Post autor: nausicaa »

ja bym dała, że z 2 tygodnie, bo wtedy jakaś choroba się może wykluć. myślę, że nawet w jakiejś mniejszej klatce lepiej jej będzie posiedzieć ten czas niż w faunaboxie. no i wet niech lepiej ją osłucha itd. jak powiesz, że szczur ze śmietnika i dorzucisz historię łapiącą za serce, to powinni jakąś zniżkę dać:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Beliar
Posty: 19
Rejestracja: ndz sie 12, 2012 8:16 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Znalazłem szczura potrzebna adopcja

Post autor: Beliar »

nie było by dla mnie problem podrzucić ja do centrum, metro świętokrzyska-ratusz-patelnia ? zależy mi na tym by ktoś ją pokochał, bo wygląda ciut na wychudzoną i poranioną ;( i kur*** ktoś ją wyrzucił w zimę....
jak coś mam czas jutro, po jutrze etc nie wiem która z was chce się nią zająć ale jak coś piszcie na Priv umówimy się i dam swój numer.
"Bierz tego arbuza i dawaj mi melona k".... Eris....
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Znalazłem szczura potrzebna adopcja

Post autor: Starsza Pani »

To ja ją dziś wezmę do weta a potem przekażę Nausicai (tym razem na pewno ;), mam nadzieję że jest w lepszym stanie niż haszcz ). Beliar, dasz radę podrzucić pannę na metro świętokrzyska do godz. 15.30? Muszę jeszcze zamówić transporter dla małej. Nr tel na pm.
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Znalazłem szczura potrzebna adopcja

Post autor: Pigi2012 »

Starsza Pani, ja jej mogę dać DS ale jeśli będzie zdrowa i nie będzie wymagała długiego leczenia bo w danej chwili jestem spłukana z oszczędności. Więc mogę ją przejąć od Ciebie ale na weta w chwili obecnej nie mam :-[
Obrazek
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Znalazłem szczura potrzebna adopcja

Post autor: Starsza Pani »

Pigi2012 pisze:Starsza Pani, ja jej mogę dać DS ale jeśli będzie zdrowa i nie będzie wymagała długiego leczenia bo w danej chwili jestem spłukana z oszczędności. Więc mogę ją przejąć od Ciebie ale na weta w chwili obecnej nie mam :-[
Pigi2012, sądząc po opisie, to ona zdrowa nie jest (szczury ze śmietnika rzadko bywają zdrowe, mam w tym względzie spore doświadczenie), stąd wizyta u weta i DT u Nausicai.
Jak mała się wyleczy, trafi do Ciebie (fajnie, że już ma DS ;D ). A tymczasem możesz pomóc Nausicai w zbieraniu funduszy na leczenie. Ja jej stawiam pierwszą wizytę i ewentualne leki (i nic więcej, bo opłacam znaczną część leczenia szczura ze sklepu).
Teraz czekam tylko na info od obecnego opiekuna, czy może pannę dziś do 15.30 podrzucić.
A może mogłabyś przyjść do weta i odwieźć małą do Nausicai ;) ? Bardzo byś pomogła, bo ja czasu za dużo nie mam.
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Znalazłem szczura potrzebna adopcja

Post autor: Pigi2012 »

Mogę ja jutro od Ciebie odebrać i zawieść do Nausicai ale dziś nie dam rady,wszystko tak nagle ::)
Obrazek
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Znalazłem szczura potrzebna adopcja

Post autor: Starsza Pani »

Pigi2012 pisze:Mogę ja jutro od Ciebie odebrać i zawieść do Nausicai ale dziś nie dam rady,wszystko tak nagle ::)
Ja mam w domu 6 klatek, siódmej nie chcę 8) . Umówię się jakoś z Nausicaą.
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Znalazłem szczura potrzebna adopcja

Post autor: Pigi2012 »

OK, i napisz dziś koniecznie co z małą i oczywiście złożę albo sama albo z Nausicaą wątek ::) Jeśli będzie potrzebny.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”