Nasze kochane serdelki :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: katkanna »

O, piękne foty masz w podpisie i w wątku też. Muszę sobie strzelić podobny kolaż :)
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: Sardyna »

katkanna pisze:O, piękne foty masz w podpisie i w wątku też. Muszę sobie strzelić podobny kolaż :)
Dziękujemy :)

No, w końcu klatka zaczyna wyglądać tak, jak sobie życzyłem :) Dzisiaj dostaliśmy cudowny zestaw polarkowych mebli od Nietoperrra i mogłem zacząć kombinować :) Nie jest to ostateczny wygląd klatki, najprawdopodobniej dojdzie jeszcze sputnik, drewniane półki będziemy z czasem chcieli wymienić na plastikowe tarasy, a i same hamaki i rondelek będą wisiały nie na drutach, a na łańcuszkach, póki co jest prowizorka, ot tak, żeby tylko się trzymało i żeby dziewczynki mogły już korzystać z nowości :D Ale z pewnością w przeciągu najbliższych kilku dni zrobimy wszystko tak, jak chcemy :)

Klucha musiała zwiedzić kopertę, w której przyszły do nas mebelki ;D
Obrazek

No a tu już klatka; sprawia wrażenie dość pustej, ale na żywo wygląda to dużo lepiej i przede wszystkim - pełniej
Obrazek

I jeszcze zdjęcie pokazujące, jak to wygląda od boku; w górnym, prawym rogu klatki zamierzamy powiesić sputnika
Obrazek
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: unipaks »

Klatka wygląda fajnie i ogony z pewnością będą zadowolone :)
http://images49.fotosik.pl/1783/ca16779840637816m.jpg super ten zwis szczurzej mordki! :D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: kaka958 »

Bardzo ładnie urządzona. Jak już będę mieć w końcu klatkę to zapożyczę sobie twój pomysł na domki z dwóch koszyczków, mogę? :D
Ja też bym się dobrała do koperty jak Klucha ale nie po to żeby ją gryźć tylko klikać folią :D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: Sardyna »

kaka958 pisze:Bardzo ładnie urządzona. Jak już będę mieć w końcu klatkę to zapożyczę sobie twój pomysł na domki z dwóch koszyczków, mogę? :D
Ty się jeszcze pytasz?! Nie tylko możesz, ale wręcz musisz ;D Ja też zapożyczyłem ten pomysł od kogoś z forum, nie pamiętam od kogo, ale przeglądałem zdjęcia klatek i stwierdziłem, że to świetne rozwiązanie :) Tylko pamiętaj, żeby czymś im wyłożyć te koszyki, póki nie wsadziłem tam miękkich materiałów, nawet nie spojrzały na nowe domki ;) A jak znalazły się tam szaliki, czapki i inne materiały od katkanny, to aż ciężko je stamtąd wyciągnąć :D
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: kaka958 »

Uh no to nie mam wyjścia :D Moje tak uwielbiają domki że spałyby nawet i bez materiałów, ba nawet wyciągają je z domków które im majstruję i śpią bez :D A z poprzednich postów bardzo podoba mi się to zdjęcie http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... a0adbd99dd takie słodziachne :D Wycałuj dziewuchy po brzuszkach lub wymiziaj jak wolisz :D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Mihajla
Posty: 443
Rejestracja: wt gru 27, 2011 9:37 pm
Numer GG: 8542057
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: Mihajla »

Fajne te szczurze mebelki. Daj znać jak długo pożyją. :D
Ciekawi mnie to, bo chciałam kiedyś sprawić swojej hołocie, ale... ::)
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: Sardyna »

Wiesz, akurat moje dziewczynki nie mają tendencji do demolowania mebelków ;) Jasne, wprowadzają jakieś swoje poprawki, ale naprawdę nie wpływa to jakoś mocno na stan i wygląd polarków, więc liczę na to, że jeśli im nie odbije, przez jakiś czas im to posłuży :)
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: Sardyna »

Z racji, że wszystko jest lepsze od pisania pracy, zrobiłem dziewczynom kilka nowych zdjęć.

Fasolka rośnie w oczach, jeszcze trochę i będzie tak duża, jak reszta dziewczyn :) Tu akurat z Kluską
Obrazek

Usia już kombinuje, jak tu zejść, chociaż jak na razie jeszcze się nie odważyła ;)
Obrazek

Łatka nie należy do najbardziej fotogenicznych szczurów :D
Obrazek

Za to Fasolka lubi być fotografowana ;)
Obrazek

"A co tu się dzieje? Też chcę zobaczyć"
Obrazek

Znowu Fasolka
Obrazek

Plamka przyłapana na myciu się
Obrazek

A tu już umyta ;)
Obrazek

Tu już Łatka i Plamka czekają, aż zabiorę je z powrotem do klatki
Obrazek

Usia z Łatką z resztą też czekają
Obrazek

I wciąż czekamy, przy okazji pokazując nasze śliczne pyszczki :)
Obrazek

No i jest - moja ulubienica Kluska :)
Obrazek

I jeszcze zbliżenie na tą cudowną, szczurzą mordkę
Obrazek

A na koniec dwa zdjęcia z serii "grupowe jedzenie dropsów"
Obrazek

Obrazek
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: katkanna »

Z Fasolki to już kawał baby jest :)
A co do pisania pracy - coś o tym wiem, nie odzywam się na forum, bo w szale twórczym domęczam trzeci rozdział doktoratu, jak popchnę to dzieło w świat (czytaj do promotora) to się pewnie wezmę wreszcie za wrzucenie fotek, bo na aparacie cała kolekcja ;)

Trzymajcie się cieplutko.
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: kaka958 »

Piękne stadko (powtarzam się?) :D
Już do końca zgodne i zjednoczone w całość czy jeszcze jakieś mini kłótnie są?
Znam Twój ból akurat jak czytałam że wszystko Cię odpędza od pisania pracy miałam się uczyć bioli chorób wszystko o bakteriach, wirusach, protistach i innych wywołujących choroby -,-
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: Sardyna »

katkanna pisze:Z Fasolki to już kawał baby jest :)
Oj jest :D
katkanna pisze:A co do pisania pracy - coś o tym wiem, nie odzywam się na forum, bo w szale twórczym domęczam trzeci rozdział doktoratu, jak popchnę to dzieło w świat (czytaj do promotora) to się pewnie wezmę wreszcie za wrzucenie fotek, bo na aparacie cała kolekcja ;)

Trzymajcie się cieplutko.
No, liczę na nowe zdjęcia, bo dawno nic nie było ;) Mi się na szczęście udało jakoś przemęczyć pierwszy rozdział ;D
kaka958 pisze:Piękne stadko (powtarzam się?) :D
Dziękuję w imieniu dziewczynek :)
kaka958 pisze:Już do końca zgodne i zjednoczone w całość czy jeszcze jakieś mini kłótnie są?
Zgodne są, chociaż wiadomo, czasem jakaś drobna przepychanka się zdarzy, ale teraz już nawet nie zwracam na to uwagi. Wydaje mi się, że Plamka z Kluską walczą o alfę, bo ostatnie wa dni strasznie mocno się prały, ale dzisiaj już jest spokój, cała piątka się wcisnęła do rury PCV (bo ja zły człowiek zabrałem im polarki do prania ;) ) i leżą przytulone do siebie :)
kaka958 pisze:Znam Twój ból akurat jak czytałam że wszystko Cię odpędza od pisania pracy miałam się uczyć bioli chorób wszystko o bakteriach, wirusach, protistach i innych wywołujących choroby -,-
Ano, takie jest życie :D
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: kaka958 »

Sardyna pisze:Zgodne są, chociaż wiadomo, czasem jakaś drobna przepychanka się zdarzy, ale teraz już nawet nie zwracam na to uwagi. Wydaje mi się, że Plamka z Kluską walczą o alfę, bo ostatnie wa dni strasznie mocno się prały, ale dzisiaj już jest spokój, cała piątka się wcisnęła do rury PCV (bo ja zły człowiek zabrałem im polarki do prania ;) ) i leżą przytulone do siebie :)
Teraz się fochną że muszą w rurze spać :D Dobrze że już się nie kłócą :) Wyczochraj małe ode mnie :D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
AsKier
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 22, 2012 6:15 pm

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: AsKier »

Mi też się podobają te domki z koszyczków, a muszę w jakiś zainwestować. Normalnie drewniane domki kosztują koło 30 zł, a tu wydatek pewnie z 6 zł? ;p Tylko ty te koszyczki związujesz sznurkiem? I nie rusza się nic itd? ;p

Szczurki są prześliczne! Takie do miziania! Pozdrów je ode mnie, Eris i Pandorki! ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: Sardyna »

AsKier pisze:Mi też się podobają te domki z koszyczków, a muszę w jakiś zainwestować. Normalnie drewniane domki kosztują koło 30 zł, a tu wydatek pewnie z 6 zł? ;p Tylko ty te koszyczki związujesz sznurkiem? I nie rusza się nic itd? ;p
Ja je kleiłem i czekałem, aż wyschnie, żeby nie było żadnego zapachu, który mógłby szczurkom przeszkadzać. Resztki kleju usuwałem, żeby przypadkiem nie zabrały się za obgryzanie ;) Ale polecam, bo koszt, jak słusznie zauważyłaś, niewielki (w Castoramie kupowałem po 4zł/sztuka, albo i taniej, nie pamiętam już), a wystarczy włożyć do środka jakąś szmatkę i szczury mają wielką radochę :) Żeby było śmiesznie, u mnie własnie takie domki z koszyków i rura kanalizacyjna z PCV cieszą się większym powodzeniem niż hamaki i tunele z miękkiego i grubego, a co za tym idzie ciepłego, polaru ;D
AsKier pisze:Szczurki są prześliczne! Takie do miziania! Pozdrów je ode mnie, Eris i Pandorki! ;p
Dziękuję w imieniu dziewczynek :D
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”