Nasze kochane serdelki :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Nasze kochane serdelki :)

Post autor: Sardyna »

Wraz z dziewczyną chcielibyśmy przedstawić Wam nasze trzy kochane samiczki :)

Na początek słów kilka jak to się stało, że w ogóle mamy u siebie te kochane zwierzaki. Można powiedzieć, że to był impuls, brakowało mi tu w Łodzi czegoś futrzastego, a że dwa lata temu moja współlokatorka miała w mieszkaniu szczurka (tak, jednego, wiem że tak się nie robi), stwierdziłem, że będzie to idealny zwierzak dla nas. Przygarnęliśmy dwie młode kluseczki, byliśmy pewni że to samiczki, niestety później okazało się, że Panda nam sprawił niespodziankę i okazał się Pandziochem. Popełniłem duży błąd na początku, poza tym szczurki siedziały w zbyt małej klatce (na swoją obronę powiem, że sporo biegały po mieszkaniu), ale wiadomo, człowiek na błędach się uczy.

Ostatnio sporo się u nas działo - po rozdzieleniu rodzeństwa Panda trafił do adopcji (za 2 tygodnie jedzie do nowego domu w Gdańsku), natomiast Łatka (albo Łacia ;) ) dostała nową klatkę (100x50x100), a także dwie cudowne koleżanki, które przygarnęliśmy z tego forum :) Co mnie nieco zaskoczyło, to mimo podobnego wieku Kręciołek i Maleństwo (obecnie Kluska i Uszatka) były niemal dwa razy większe od Łaci. Zapoznanie przebiegło bardzo sprawnie i pomyślnie, dziewczynki się dogadały, trochę się leją i widać, że Łacia jest uległa, ale żadnej krzywda się nie dzieje, więc póki co nie panikuję :P . Teraz wszystkie 3 razem lenią się na hamaczku, co jest ich ulubionym zajęciem (zaraz po wpychaniem się na ręce :P ).

Może teraz słów kilka o samych dziewczynach.

Łacia to mała samiczka ze szczurzym ADHD, nie umie wysiedzieć w jednym miejscu, ale jest kochana i przesłodka :) Zabiłaby za marchewkę i suszony chleb, ale ogólnie nie wybrzydza i je niemal wszystko, co dostaje (do tej pory tylko nie ruszyła suszonych morel i trochę marudziła, jak dostała jabłko, choć to akurat w końcu zjadła). Uwielbia papugować, musi robić wszystko to, co koleżanki, chociaż pociesza mnie myśl, że papuguje tylko te dobre zachowania, mimo że sama nauczyła je tych mniej pożądanych. Pokazała nowym dziewczynkom, jak to fajnie ucieka się przed opiekunem za łóżko i ani myśli o tym, żeby stamtąd wyjść ;)

Kluska vel. Klusia (Kręciołek) to samiczka, która już na dzień dobry pokazała, że to ona rządzi w klatce, choć nie jest agresywna (pogoni tylko Łacię jak ta chce ją... no, zgwałcić). Niesamowita przylepa, co mnie zaskoczyło, już pierwszego dnia jak ją przygarnęliśmy się do nas przekonała, w ogóle nie chciała schodzić z rąk, ciągle by się dawała głaskać. Zdecydowanie najspokojniejsza ze wszystkich samiczek. Kocha suszony chleb, ale zauważyłem też, że bardzo jej podpasowało obgryzanie gałązek jabłoni ;) Dodam też, że lubi wciągać mój t-shirt do klatki, jeśli stanę zbyt blisko ;D

Uszatka vel. Usia (Maleństwo) z tego, co mi wiadomo, była najmniejsza z miotu (stąd imię Maleństwo) i miała nie przeżyć. Całe szczęście, że się udało, bo to przekochany dumbo, który by najchętniej nie schodził z ramienia :) Dostała imię Uszatka, bo zważywszy na fakt, że jest sporo większa od Łatki, Maleństwo już średnio pasuje ;D Samiczka jest bardzo żywiołowa, najchętniej w ogóle by nie spała. Często pierze się z Łacią i wyraźnie wygrywa, ale póki nie leje się krew staram się nie ingerować. Tak jak poprzednie samiczki, lubuje się w suszonym chlebie, ale też najchętniej ze wszystkich dobiera się do wapna.

Nie mam zbyt wielu zdjęć, staraliśmy się zrobić jakieś, ale nic ciekawego nie wyszło, dlatego dodaję, moim zdaniem, najlepsze :D

Obrazek

Na początek to tyle, z czasem będę temat aktualizował.

Pozdrowienia dla wszystkich od Klusi, Usi i Łaci :)
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
asia6677
Posty: 143
Rejestracja: sob wrz 01, 2012 6:10 pm
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: asia6677 »

Jak miło że dziewczyny znalazły kochany domek :) Miałam przygarnąć "Kręciołka" i "Maleństwo" ale musiałam zrezygnować ze względu na brak transportu dlatego chętnie będę odwiedzać ten wątek.
Koniecznie wymiziaj dziewczyny ode mnie oczywiście wszystkie :) i czekam na więcej zdjęć :)
Zapraszam :) : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38909

Ze mną: Kropka i Popi
Za TM: Megi ['] (XX.11.2008-16.10.2012)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: noovaa »

Witam na forum serdelki i czekam na porządną sesję oraz trzymam kciuki za nierosnący brzuszek Łatki ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: Sardyna »

asia6677 pisze:Jak miło że dziewczyny znalazły kochany domek :) Miałam przygarnąć "Kręciołka" i "Maleństwo" ale musiałam zrezygnować ze względu na brak transportu dlatego chętnie będę odwiedzać ten wątek.
Nawet nie wiesz, jak się cieszę, że dziewczynki właśnie do mnie trafiły, jestem w tych szczurkach zakochany :) Uwielbiam, gdy otwieram klatkę, a te już pędzą, żeby tylko je wziąć na ręce. Naprawdę nie sądziłem, że szczurki mogą być takimi przylepami ;D
asia6677 pisze:Koniecznie wymiziaj dziewczyny ode mnie oczywiście wszystkie :) i czekam na więcej zdjęć :)
Oj wymiziam wymiziam. A zdjęcia postaram się zrobić jutro, rano puszczę dziewczynki na łóżko to może dadzą się sfotografować ;)
noovaa pisze:Witam na forum serdelki i czekam na porządną sesję oraz trzymam kciuki za nierosnący brzuszek Łatki ;).
Też trzymam kciuki za nierosnący brzuszek, ale obawiam się, że samiec i tak mógł swoje zrobić. Niby szczurków pilnowałem, ale kto wie, co się w nocy działo. Jestem na siebie wściekły, że z mojej głupoty Łacia może mieć młode :/ Ale kto wie, może jakimś cudem nic się nie wydarzy.
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: akzi »

no cudowne zdjęcie !
słodkie serdelki :)
jaki fajny masz hamak grubasny polarek :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: Sardyna »

Hamak był prezentem, dostaliśmy go razem z dziewczynkami :)

A tu kilka nowych zdjęć, próbowałem je fotografować jak biegły po łóżku, ale nic ciekawego nie wyszło, uspokoiły się dopiero w klatce i można było coś tam cyknąć ;)

Łacia:
Obrazek

Tu Łacia wygląda jak mysza :D :
Obrazek

Siostrzyczki na hamaku:
Obrazek

Kluska (ma niesamowite, miękkie futerko, i do tego tak fajnie się kręci :D ):
Obrazek

I teraz trzy zdjęcia słabszej jakości, ale grunt, że są.

Uszatka (i te jej cudowne uszka):
Obrazek

Obrazek
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
asia6677
Posty: 143
Rejestracja: sob wrz 01, 2012 6:10 pm
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: asia6677 »

Śliczne :)
Zapraszam :) : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38909

Ze mną: Kropka i Popi
Za TM: Megi ['] (XX.11.2008-16.10.2012)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: unipaks »

Dziewczynki prześliczne :-*
A w takim hamaczku http://images43.fotosik.pl/1686/52f84888b692c0c1m.jpg to sama bym się z wielką chęcią powylegiwała :) :D
Głaski dla ogonków :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Skunksik
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 05, 2011 5:25 pm

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: Skunksik »

Strasznie się cieszę, że moje dziewczynki szybko się zadomowiły :) Chociaż u nas strasznie pusto bez nich :( Ale my już powoli na kartonach żyjemy, więc nawet by nie pobiegały.

A hamaczki kupowane na forum od Nashi - polecam, bardzo porządne wyroby :)

Co do wciągania koszulki - musiałbyś zobaczyć moją firankę która kiedyś nieopatrznie znalazła się za blisko klatki :):):)
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: Sardyna »

Dziewczynki dzisiaj były po raz pierwszy u weterynarza - Kluska w związku z przebarwieniami w okolicach pęcherza, Łatka w związku z ciążą, a Uszatka w związku z nadmiernym (przynajmniej naszym zdaniem) drapaniem.

W przypadku Klusi ciężko jednoznacznie stwierdzić, co jej dolega, ale do piątku włącznie mamy ją zabierać na zastrzyki. Oby to coś dało.

Usia była obejrzana i jest okazem zdrowia, pani weterynarz nie znalazła nic niepokojącego u niej, więc tu wszystko ok :)

Łatce chcieliśmy zafundować aborcję, boimy się komplikacji przy porodzie, bo to młoda samiczka, ale na chwilę obecną nie stać nas, żeby zapłacić 150zł za taki zabieg. Liczyłem, że będzie to jednak nieco tańsza sprawa :-\ Poza tym jest z nią wszystko ok.

Klusia i Usia dały się zważyć, obie dziewczynki ważą po mniej więcej 200g (przy czym Klusia jest nieznacznie cięższa), Łatka nie dała się zważyć, panikara nie chciała zejść z mojego ramienia ;)
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: mania85 »

Piękne dziewuszki :-* A co do aborcji to możecie stworzyć jakiś bazarek i uzbierać jakieś pieniążki trzymam jednak kciuki żeby nie było niespodzianek ;)
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: akzi »

wydaje mi sie że lepiej poddać sterylce aborcyjnej niz później wychowac 10 klusków i póxniej je rozdać :/

a jakie zastrzyki dostanie szczura z pęcherzem ? na co ?
jezeli wet nie wie jednoznacznie co to to na jakiej podstawie da jej zastrzyk ? z czym ? z jakim lekiem ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: katkanna »

DT Pandziocha pozdrawia! Wasz pieszczoch właśnie pożera jakieś hurtowe ilości kukurydzy - mój mąż nieco się stresował (nieco... to znaczy spać po nocach nie mógł, taki sam z niego histeryk jak z Pandy), że wielkoludy będą go przeganiać od żarcia, ale jak się okazuje, problemu absolutnie nie ma. Łatek pozdrawia Łatkę ;) A w ogóle dziewczynki macie śliczne.

Też jestem zaintrygowana, co z tym pęcherzem - co dokładnie pani dr powiedziała?
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: Sardyna »

akzi, weterynarz stwierdziła, że to najprawdopodobniej zapalenie pęcherza, drugą opcją były nerki, ale te wg niej były dużo mniej prawdopodobne. Podała Endrobioflox, Kluska będzie to dostawać do piątku włącznie, już wczoraj wieczorem widziałem znaczą poprawę - Klucha jest jeszcze żywsza, jeszcze chętniej je, przebarwienia zniknęły, brzydki zapach również. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy zasługa leku, w każdym razie ja jestem zadowolony. Koszt kuracji wyniesie nas +/- 30 zł.

katkanna, dziewczynki dziękują za miłe słowa i pozdrowienia :)
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze kochane serdelki :)

Post autor: Sardyna »

Dodam jeszcze, że dzisiaj Klucha zrobiła furorę w poczekalni ;) Przede mną w kolejce czekały trzy osoby, wszyscy byli szczurkiem zachwyceni :) A Klusia, jak na kochanego szczurasa przystało, siedziała grzecznie na ramieniu i pozwalała się obserwować. Jak już sam byłem w poczekalni, władowała mi się na dłoń i nadstawiała się do czochrania. No kochany zwierzak :)
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”