czy szczura można samego zostawiać w pokoju??

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
tosia123
Posty: 24
Rejestracja: pt paź 05, 2012 3:16 pm

czy szczura można samego zostawiać w pokoju??

Post autor: tosia123 »

Mam szczurka, i chciałabym go dłużej puszczać po pokoju , bo troszkę się jej przytyło przez zimę :) I chciałabym jej zapewnić trochę więcej ruchu , bo w zimie nie nie bardzo wyjdę z nią na pole :( . Więc chciałabym ja puszczać po pokoju dłużej . Więc mam pytanko czy mogę zostawić szczurka samego w pokoju , żeby sobie swobodnie latał?? bez mojego nadzoru ?? ( oczywiście pokój będzie odpowiednio zabezpieczony ;) )
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: czy szczura można samego zostawiać w pokoju??

Post autor: Nietoperrr... »

Gdyby szczurek nie był sam,to pewnie nie byłoby problemu z nadwagą.A tak,to sam się po prostu nudzi,z nudów je i tyje.Nie ma za kim i z kim biegać.Przede wszystkim spraw ogonkowi towarzystwo tej samej płci,to silnie stadne zwierzaki,nie trzyma się ich w pojedynkę.
Owszem,możesz puścić szczurka samego po pokoju,o ile nie masz tam żadnych kabli ani niebezpiecznych rzeczy,niczego,co może spaść mu na głowę,nie ma mebli,na które może wejść i spaść z wysokości.Szczurki to bardzo zwinne i uparte zwierzaki,mogą wejść dosłownie wszędzie.Musisz się liczyć z tym,że to i tamto zostanie pogryzione,zasikane.
Szczur sam w wielkim pokoju,bez drugiego szczura,bez opiekunki...ja bym się zanudziła na śmierć i nawet nie chciałabym biegać po takim pokoju ::)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
RandomLemur
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 12:44 am

Re: czy szczura można samego zostawiać w pokoju??

Post autor: RandomLemur »

Sądzę, że możesz swobodnie puścić szczurka samego na dłużej, tylko musisz być gotowa na możliwe zniszczenia spowodowane przez szczurka. Im dłużej szczur biega, tym bardziej się nudzi i tym więcej rzeczy przychodzi mu do głowy. Moje szczurki zamykam tylko jak idę do szkoły(żeby rodzice się nie czepiali), a resztę czasu biegają mi po pokoju. Rezultatem jest pogryzione łóżko, kabel(z jakiegoś powodu gryzą tylko ten jeden kabel) oraz wszystkie ściany na rogach do( mimo dwóch wapienek w klatce). I spraw szczurkowi towarzysza to na pewno szybciej straci na wadze bo będzie miał się z kim bawić i nie będzie się nudził, nawet w klatce :)
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: czy szczura można samego zostawiać w pokoju??

Post autor: jestemsen »

A ja szczerze nie polecam. A to z trzech powodów.Jak mi się zdarzyło zostawić szczurki same:
1. Albo chowały się w takie miejsca, o których mi się nie śniło i była wielka panika i strach, że coś sobie zrobiły poważnego, albo że zwyczajnie zwiały w momencie, jak zamykałam drzwi. Moja Pchełka np uparcie chowała mi się między kaloryferem a ścianą i tylko przez przypadek odnalazłam te kryjówkę
2. Zawsze było coś pogryzione... Jak jesteś w pokoju, możesz zareagować i szczurka odgonić. Jeśli Cię nie ma, musisz liczyć sie z tym, że uszkodzeniu może ulec wiele rzeczy, które chciałabyś aby jednak były w całości ;)
3. Jak już Nietperr wyżej wspomniała, szczury są uparte i nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Mi się wydaje, że mój pokój jest idealnie zabezpieczony, a te łobuziaki tak długo próbują się dostać na biurko, że zawsze im się uda...
Także mam nadzieję, że zanim zostawisz zwierzaka samego w pokoju, dwa razy pomyślisz :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: czy szczura można samego zostawiać w pokoju??

Post autor: akzi »

ja jak zostawiam szczury same w pokoju i ide gotowac obiad bądź się poprostu kąpać, znajduje je po przyjściu albo w klatce, albo sobie siedzą pod łóźkiem i gdy tylko wchodzę wystawiają ryjki i wychodzą sobie :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: czy szczura można samego zostawiać w pokoju??

Post autor: last.drop.of.blood »

Ja moim malucham przestałam już ufać, bo stały się okropnymi wandalami. Swego czasu bez problemu puszczałam je po pokoju i nie robiły bardzo dużych zniszczeń. Tam jedynie czasem pościel była nadgryziona bądź koc. Teraz to w ogóle boję się je wypuszczać, bo wszystko co stanie na ich drodze niszczą. Jeżeli nie boisz się o swoje rzeczy lub są mało cenne, to wypuszczaj i idź uczyć się, kąpać...
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
Awatar użytkownika
tosia123
Posty: 24
Rejestracja: pt paź 05, 2012 3:16 pm

Re: czy szczura można samego zostawiać w pokoju??

Post autor: tosia123 »

macie rację z zakupem 2 szczurka nawet nad tym rozmyślałam i może coś z tego będzie ;) A z tym , że mój szczurasek troszkę przytył nie chodziło mi że ma jakąs wielką nadwagę czy coś , tylko jej troszke brzuszek sterczy :)
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: czy szczura można samego zostawiać w pokoju??

Post autor: last.drop.of.blood »

Lepiej adoptować tutaj na forum, niż kupować.
Jak chcesz go odchudzić, to zaprzestań dawania smakołyków, które najbardziej tuczą. Karma+ warzywa i owoce.
A. I jeszcze nie popadajmy w skrajność, to że wystaje maluchowi troszkę brzuszka, to nie tragedia. Więcej ciałka do kochania. Byleby można było to kontrolować.
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”