Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: Malachit »

Zdjęcia (na pierwszym trio baranków, wydawały się spokojne i nieagresywne, na drugim pan bez oczka, na trzecim natłuściejszy samiec i wg mnie najpiękniejszy, chociaż najbardziej się rzucał przez kraty, ale był też strasznie ciekawski, co zresztą widać na filmiku, zaś para czarny kaptur i białasek były przy mnie głaskane)
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
I filmiki, oddają chyba więcej niż zdjęcia, chociaż i tak nie są najlepszej jakości:
Obrazek
Obrazek

Aha, jeszcze jedno - trochę to widać na filmiku, a może nie - w każdym razie reagują na cmokanie ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: ann. »

Przykre, że tak poupychani są. ładni chłopcy.
baardzo chętnie bym wzięła, ale no jak do babek... szkoda.
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: sisay »

Jaki smutny widok :( a chlopaki śliczne. Żałuję że nie moge pomóc ale będę trzymac kciuki.
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
AsiaBDV
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 26, 2010 10:34 pm

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: AsiaBDV »

Ja kupiłam sobie właśnie takiego szaraczka jak ten największy grubasek xD Trochę dzikusek, ale dostosowuje się.
Oj mają, mają, tylko że na magazynku + kilka samców i jakieś inne chore i stare zwierzęta. Ta młoda też mi nie powiedziała, że mają jeszcze stado na magazynie, dowiedziałam się od małej dziewczynki, która się wygadała, że karmiła szczurki, które tam właśnie się znajdują xD Jak poszłam drugi raz, była taka starsza pani, może właścicielka i ona mnie tam wpuściła. Nie mam pojęcia, dlaczego skłamała, że nie mają samiczek, może nie chciała/ nie mogła Cię tam wpuszczać.
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: sisay »

Pewnie nie zapewniają warunków i boją się problemów. Myślę ze warto się skontaktować z Ekostrażą z Wrocławia, niech im zrobią kontrolę.
Zwierząt na zapleczu nikt nie widzi i dlatego sobie pozwalają na niedbanie o nie.
Jeżlei szczury widoczne w sklepie mają takie warunki jak na zdjęciach, to co się dzieje na tyłach sklepu ??? >:(
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: nausicaa »

zgłoś to do SPSu zgłosić też, przydałoby się, żeby ktoś znający się na takich akcjach zajął się tą sprawą.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: Malachit »

Wydaje mi się, że to nie do końca wina tego sklepu - dostali taki "rzut" z jakiejś rozmnażalni, która skończyła działalność i nie mają warunków na tyle dorosłych szczurów. Jak mi powiedziała ta dziewczyna, która dzisiaj była "trafiły do nich [te szczury] i co oni mają z nimi zrobić, nikt ich nie chce kupować a na ulicę przecież nie wyrzucą, więc tak sobie żyją".
Wyszukiwarka nie gryzie
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: Nina »

Wydaje mi sie, że dopóki sklep chce oddać te szczury za darmo (myśle, że ta złotówka to tylko dlatego, że to jednak sklep gdzie sie sprzedaje, nie rozdaje za darmo i paragony trzeba wydawać) to nie ma co przeginać z kontrolami.
Chcą szczury oddać i to jest w tej sprawie najistotniejsze.
Ja niestety nie moge pomóc z dt dla dorosłych samców ale moge pomóc z transportem do Poznania, gdyby ktoś chciał któregoś grubasa.

ann. pisze: baardzo chętnie bym wzięła, ale no jak do babek... szkoda.
Zawsze można zrobić jajcięcie ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: ann. »

Nina pisze:Wydaje mi sie, że dopóki sklep chce oddać te szczury za darmo (myśle, że ta złotówka to tylko dlatego, że to jednak sklep gdzie sie sprzedaje, nie rozdaje za darmo i paragony trzeba wydawać) to nie ma co przeginać z kontrolami.
Chcą szczury oddać i to jest w tej sprawie najistotniejsze.
Ja niestety nie moge pomóc z dt dla dorosłych samców ale moge pomóc z transportem do Poznania, gdyby ktoś chciał któregoś grubasa.

ann. pisze: baardzo chętnie bym wzięła, ale no jak do babek... szkoda.
Zawsze można zrobić jajcięcie ;)

Ale kurcze, jakoś mi sumienie nie pozwala. pozbawiać faceta męskości :D
Tak serio, to brak funduszy na taki zabieg. Do tego musiałabym kupić większą klatkę. buf, życie studenta nie jest takie kolorowe.
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: nausicaa »

czy to wina sklepu czy nie, szczury trzeba stamtąd zabrać. jest ich dużo, więc to powinna być jakaś zorganizowana akcja i powinna się tym zająć jakaś fundacja. Napiszcie może do IHimie i Dulcissima, one działają chyba w SPS, może coś pomogą albo przekierują do osoby, która jest w SPS z tamtych rejonów.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: Malachit »

Michał powinien napisać zaraz posta, który bardzo dużo sprostuje. Kontaktowałam się już z Ajlii bezpośrednio, okazuje się, że tylko namieszałam, a sprawa jest dużo gorsza i mniej kolorowa, a sprzedawcy kłamią...
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: ann. »

o co chodzi? piszcie szybko!
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: MichalKonstanty »

Moi Drodzy, Byłem dziś około godziny 17:30 w tym sklepie z przyjaciółką - jest to sklep zoologiczny "u Darka" na Dokerskiej, we Wrocławiu ten sam właściciel ma jeszcze sklep na ul. Średzkiej. Gdy tam przyjechaliśmy to stan mojej wiedzy zaczerpniętej z forum był taki, że szczurków jest ogromna ilość i pochodzą od jakiegoś pseudo-hodowcy, który pozbył się problemu oddając je do sklepu. W tym czasie w sklepie był chłopak - na oko 15-17 lat, który jak potem się dopytywałem jest synem właściciela. Od razu spytałem, że podobno mają bardzo duże ilości szczurków, chłopak wpierw pytał o jaką ilość mi chodzi konkretnie i czy nie na karmę. Potem od razu wziął mnie na zapleczę - na sklepie było parę szczurów (dokładny opis w poście Malachita - ten sam wątek). Powiem wam, że to co tam zobaczyłem to była masakra. Nie jestem obeznany w warunkach trzymania zwierząt, a ogonami zajmuje się od bardzo niedawna, ale warunki w jakich były trzymane są karygodne. Zaplecze - pomieszczenie ok 3m/4m, wzdłuż ścian ustawione były klatki ze zwierzakami, nie tylko szczurami, zauważyłem przynajmniej króliki - natomiast nie przyglądałem się szczególnie, bo moją uwagę zwróciły klatki ustawione od wejścia - jedna na drugiej, małe duże, wszystkie brudne i pordzewiałe. To co widziałem i mogę w 100% potwierdzić: jedna "większa klatka" - natomiast rozmiarami nie większa od mojej prywatnej w której trzymam 2 ogony - ok 36/56/59 - a w niej ok 10-15 samiczek + wokół tej klatki, obok i nad nią poustawiane były inne mniejsze w której było od jednego do paru szczurów, w niektórych klatkach wyraźnie samce - bardzo dużych rozmiarów. We wszystkich klatkach w środku było brudno, trociny wymieszane z odchodami - ze sporą ilością odchodów, może więcej objętościowo w ściółce od samych trocin, nie widziałem też jakiegoś konkretnego pokarmu w klatkach, tylko puste, półpuste plastikowe miseczki. Co do zachowania to wszystkie szczurki były wystraszone, nie reagowały agresywnie - bardziej były przestraszone i na obecność ręki w otwartych drzwiczkach klatki, albo w klatce podchodziły i próbowały mnie podgryzać. Ja byłem przerażony jak i moja koleżanka, natomiast chłopak, który nam to pokazywał w moim odczuciu w ogóle. I na koniec największy "hit" - idąc tam byłem przekonany, że to z jakiejś interwencji/hodowli, i o to spytałem. Chłopak na moje pytanie odpowiedział, że to oni - właściciele, rozmnożli szczurki, chociaż to wszystko wydaje sie dziwne biorąc pod uwagę, że szczury sprzedają po 1PLN.

I co Wy na to?
Obrazek
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: ann. »

O mój boże.

I co teraz?
Trzeba coś z tym zrobić, zglosić, nie wiem. kurcze. jestem w szoku. zbieram zęby z podłogi!
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: nausicaa »

Malachit czyli SPS ma zamiar się tym zając? bo to jakaś masakra jest...
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”