Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Yen
Posty: 181
Rejestracja: wt lut 12, 2013 11:46 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: Yen »

Postaram się wziąć dwa samce - tylko pytanie czy to może pomóc? czy lepiej żeby faktycznie brać wszystkie naraz. Stąd moje pytanie, czy jeżeli mam możliwość - brać ?
I jakim autobusem można tam w razie czego dojechać?
Ze Mną:Erato, Awantura, Mickiewicz, Rozalia Rozalinda Pierwsza oraz Mafinka

Za TM Michelle, Niunia, Tycia, Liberia, Ruby oraz 2 żołnierzy o nieznanych imionach

nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39583
AsiaBDV
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 26, 2010 10:34 pm

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: AsiaBDV »

No też mi babeczka jedna powiedziała, że to właściciel rozmnożył, druga mi zaś powiedziała, że to jakiś chłopaczek przyniósł, bo nie mógł sobie poradzić z hodowlą. Pytanie tylko, czy znowu nie zaczną rozmnażać.
Można tam dojechać 32 +, przystanek Kozanowska, albo 136, przystanek Dokerska.
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: MichalKonstanty »

Ludzie, brać te szczurki od nich jest największym błędem - bo tylko nakręcamy im popyt na roznażanie i trzymanie maluchów w takich warunkach. Poczekajcie na wieści od Viva Gryzonie, ten sklep trzeba zgłosić i wtedy ew wzięć szczurki po interwencji.
Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: nausicaa »

MichalKonstanty, może skontaktuj się z metiss bezpośrednio, to od razu będziesz wiedział, jak dostanie jakieś wieści? ja mogę nie odebrać wiadomości od razu, bo mam teraz dość dużo pracy
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: unipaks »

Chciałabym spytać osób, które tam były, czy w tym pomieszczeniu na zapleczu widzieliście martwe zwierzęta w klatkach? Cz te, które zobaczyliście, były wychudzone, poranione albo z oznakami chorób zakaźnych (świerzb, grzybica itp)?
Dostrzegliście miot(y) młodych w jednej klatce z innymi dorosłymi samcami?
Czy w tym pomieszczeniu jest ogrzewanie, czy było zimno jak na dworze?
Było tam jakieś okno, czy to zaplecze nie nie ma światła dziennego?
To wszystko ważne zanim się rozpocznie akcję z Ekostrażą, bo jeśli takich rzeczy nie zaistniały i nie możecie tego potwierdzić, to oni odrzekną, że nie mają podstaw do przejęcia zwierząt - mogą co najwyżej pouczyć właścicieli o konieczności zachowania czystości i zabezpieczenia większych klatek (o ile po tych informacjach zechcą przyjechać ::) ). Jeśli nie ma zagrożenia życia tych zwierząt, Straż nie odbierze zwierzaków, a jedyny efekt może być taki, że znikną ze sklepu. :-\
Czy w tym sklepie jest informacja, że zwierzęta z niego są pod opieką lekarza weterynarii - jeśli tak, to jakiego? Można by było pójść tą drogą i dotrzeć do lekarza, pogadać co się da zrobić, żeby sprawę załatwić dobrze dla tych stworzeń.
Może lepiej byłoby spróbować się z nimi dogadać, żeby oddali szczury. ::)

Sisay, co do akcji w Siechnicy, z żalem muszę zburzyć Twoją wiarę w motywację i skuteczność działań tej organizacji, która jeszcze wówczas, jako Straż Dla Zwierząt, pozwoliła na horror wielu stworzeń w chłodzie, głodzie i chorobach, pośród ciemności garażu. Trzy miesiące cierpień i umierania, a ci ludzie nie skorzystali z praw jakie mieli, by przejąć resztę zwierząt. Sprawę załatwiła, jak trzeba, dopiero powiadomiona osoba w Inspektoracie Weterynaryjnym, zajmująca się dobrostanem zwierząt, w ciągu dwóch dni nieszczęsne stworzenia zostały zabrane.
Szczury czy inne gryzonie nie są postrzegane przez większość społeczeństwa tak jak konie czy psy; akcje ratownicze są mniej "spektakularne" i mało "medialne'... :(
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
metiss
Posty: 418
Rejestracja: sob gru 18, 2010 8:45 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: metiss »

Żaden z naszych dt nie może teraz przyjąć zwierząt. Mamy kilka własnych miotów i chwilowe zmniejszenie obrotów - trzeba szukać pomocy u innych organizacji. Jeśli chodzi o Ekostraż, tak jak pisze unipaks - bywa różnie, jednak w takiej sytuacji, uważam, że trzeba kopnąć w kostkę każdą organizację, która mogłaby przyjąć chociaż małą część zwierząt i puścić dalej do adopcji. Najważniejsze jest niestety dogadanie się z właścicielami - często bywa tak, że w momencie kiedy robi się podejrzanie gorąco wokół sprawy (dużo osób pyta i się kręci), zwierzęta zostają przewożone do innych sklepów lub po prostu znikają bez śladu, dlatego najlepiej by było, gdyby jedna osoba obgadała sprawę, ustaliła, czy dalej mnożą i czy zgodzą się przekazać szczury partiami, w ten sposób można rozesłać je po dt. Z naszej strony, pomożemy organizować transporty, dysponujemy też pewną pulą klatek do wypożyczenia, jednak niestety w tej chwili nie stać nas nawet na opłaty przesyłek, więc dt muszą liczyć się z tymi kosztami. W większych miastach często stacjonują nasze klatki, które można odbierać na miejscu.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: Malachit »

Ja niestety nie byłam na zapleczu, tylko w samym sklepie i właśnie dlatego nie wiem, czy Ekostraż zareaguje na takie zgłoszenie, bo to co ja widziałam fakt, było złe, ale teoretycznie krzywda zwierzakom się nie działa - wyglądały na zdrowe, nie były wychudzone... jedyne do czego mogłabym się przyczepić to światło dzienne, bo ten sklep jest w piwnicy i jeśli jest tam w ogóle jakieś okno, to go nie zauważyłam. Stan i wielkość klatek to osobna historia, ale niestety to nie jest podstawą do niczego... no i nie wiem jak jest na zapleczu, mi powiedziano, że więcej zwierząt niż na sklepie po prostu nie mają...
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: MichalKonstanty »

Na zapleczu o ile mnie pamięć nie myli nie było okna, sklep faktycznie jest w piwnicy i okien jest od zewnątrz widocznych chyba 2 i są malutkie. To co w takiej sprawie można zrobić? Czy jeżeli nie zgłaszać tego jakiejś organizacji to co? Wyprosić właścieieli o szczury i samemu zorganizować dt'??
Obrazek
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: Starsza Pani »

Wziąwszy pod uwagę, że szczury to zwierzęta nocne i na ogół żyją w piwnicach, to warunkom raczej nie ma co zarzucić ;) .
Czyli trzeba się dogadać na odebranie zwierzaków. Ale może najpierw załatwić DT na dłuższy okres czasu i ogłosić zbiórkę pieniędzy (choćby na odwszenie, karmę i ściółkę, bo przy kilkunastu zwierzakach koszty są duże i trudno od DT wymagać, żeby płaciło nie wiadomo jak długo). Krótkie DT na czas do transportów / przesiadek i transport na pewno się znajdą.
AsiaBDV
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 26, 2010 10:34 pm

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: AsiaBDV »

Martwych zwierząt nie trzymają, mają też stare i chore zwierzęta, których nikt już nie chciał, albo ludzie oddawali. W sumie to bardziej taki przytułek dla zwierząt. Pani powiedziała, że woli je tu trzymać, bo w przeciwnym razie wylądowałyby pewnie na śmietniku Jakaś wielka krzywda im się nie dzieje, wszystkie szczurki są tłuściutkie, na pewno nie wychudzone. Jest tam ciepło. Małych szczurków nie ma, nie wiem czy wstrzymali hodowlę, czy po prostu już się tym nie zajmują....
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: Starsza Pani »

To może zapytać, czy pomoc potrzebna - bo na razie opis brzmi całkiem nieźle.
Może po prostu zaproponuj pomoc w adopcji, obfotografuj zwierzaki i wystaw na forach. Jak się ktoś znajdzie, to poprosisz kogoś o wizytę PA, podpiszesz ankietę i zwierzaka wyciągniesz.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: Nina »

Najlepiej by było, żeby jakaś konkretna acz delikatna osoba poszła do nich i na spokojnie porozmawiała z WŁAŚCICIELEM.
Wg mnie trzeba przede wszystkim zapytać czy będą nadal rozmnażać. Jeśli tego nie planują to zaproponować, że poszukamy im dt i ds.

Tylko żeby sie nie okazało, że jak im sie zwolnią klatki to zaraz będą nowe mioty.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: ann. »

wiadomo coś?
czy sprawa przycichła?
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: Malachit »

Wygląda na to, że sprawa przycichła - ja nie mam kiedy tam jeździć, chociaż może i daleko nie mam, ale po prostu nie mam kiedy.
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
natureminemka
Posty: 229
Rejestracja: czw kwie 26, 2012 11:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wrocław Kozanów- kilkanaście samców

Post autor: natureminemka »

Wiadomo coś co z tymi szczurami? W razie co oferuje pomoc w postaci DT...
ZE MNĄ: LOKI

Za TM: Galder [*] Eowina [*] Ragnarok [*] Zdenka [*] Silenoz [*] Arwena [*] Puritania [*] Gollum [*] Lugburz [*] Simulacra [*] Uruk-hai [*] Ecthelon [*]
W adopcji: Kajtek [*], Brego, Felix [*], Bran [*], Elentari, Galadriela [*], Siwy, Ninja
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”