Ogonkowe historie

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogonkowe historie

Post autor: unipaks »

Uroczo się pożywia twój Kubuś. :) Niektóre szczurki jeszcze nabierają picie w obie stulone łapki, jak ludzie :)
gosja1 pisze: Nasuwa mi się również refleksja, że poprzednie szczury były niesikające. Czasem im się zdarzyło i czytając o sikaniu szczurów byłam przekonana, że to właśnie to. Nie. Żyłam w nieświadomości. Te zaznaczają WSZYSTKO. Po sto razy. Biegają i sikają. Skaczą i sikają. Wywracają się i sikają. Ale nie mogą zrobić kropelki, nie, bo od razu niezbędny jest mega sik. Piją jak smoki i sikają. All the time. >:D
;D :D ;D

Wygłaszcz ogonki :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

On z tymi łapkami ma ciągle "problem", bo sam już nie wie, jaką gimnastykę czynić przy gerberkach ;)
A pani uparcie daje te warzywno-owocowe, które są bardziej płynne i szczurek zagubiony, bo jak tu jeść, jak się tak słabo w łapki nabiera? Ostatnio, skoro zaczęli się mniej drapać, dałam im gerberka z kurczakiem, to sobie do woli chwytał w łapki i odprawiał te swoje czary ;) (jakby nie było można normalnie lizać...)

Skoro temat sikania powrócił, to muszę zaznaczyć fakt zmian! Skoro już panowie zasikali co się tylko dało, zrezygnowali ostatnio z mega-siku na rzecz pozostawiania kropelek.... Chcę wierzyć, że będzie lepiej :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

WRESZCIE!!!!!!!!! Nastąpił przełom naszego wspólnego życia w stadzie...
...Panowie sami sobie obcinają pazury. Co prawda na razie widzą sens odgryzania tylko przednich, tylne to nadal szpony, ale to przednimi drapali mnie po nogach. ;D
Wczoraj nawet przez przypadek zauważyłam, jak Kubuś to robi. Jestem z nich TAKA DUMNA! :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
malina89_dg
Posty: 332
Rejestracja: pn kwie 09, 2012 9:23 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / Częstochowa

Re: Ogonkowe historie

Post autor: malina89_dg »

Gratuluję ! :) szkoda że moi panowie nie chcą obgryzać :( i mają już takie szpony że każde ich przytulanie kończy się sznitami na moim ciele...
Masz kawał szczura jak ponad pół kilo :P czym Ty ich tak pasiesz? ;P
Ze mną: Teodor i Leon :)
W serduszku: Dexterek, Lakuś, Piorunek i Tajfunek <3 [*][/color][/b]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 58#p882758 - Malinkowe cudaki ;)
spinka2430
Posty: 945
Rejestracja: czw sie 23, 2012 10:29 am
Numer GG: 10899066
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogonkowe historie

Post autor: spinka2430 »

Super !! No moje baby jakoś nie obgryzają, sama muszę im obcinać co jednak graniczy z cudem i z nie lada wyczynem ;) no ale może jeszcze się nauczą .... głaski dla chłopaków od rodzinki i nie tylko :)
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

Dziękujemy!
Spinka, ja ich strasznie gnębiłam, były piski i płacze, aż w końcu olałam, bo już miałam dość i nagle biorę szczura, a on nie jest drapiący... Przyznam, że musiałam dłuższy czas odczekać, ale teraz pielęgnacja stópek jest przednia ;)

malina89_dg - chyba taki miot :P podłużne haszczaki. Ale teraz już chyba nie rosną. Głównie jedzą karmę i mało smakołyków, więc nie wiem. Kolby im na przykład nie smakują, a niestety muszą je zjeść, bo kupiłam opakowanie 12 sztuk... A jedzą jedną na miesiąc :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ogonkowe historie

Post autor: dorloc »

No to gratulacje. Moje babsztyle też jakoś nie biorą się za manicure. Ja za obcinanie im nawet się nie biorę, bo nie da rady ich utrzymać ani chwili na rękach, a co dopiero obcinać...
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

dorloc, no, to prawda, że nie ma sensu łapać i trzymać na siłę... Jeszcze jak moi byli mniejsi, to jakoś dawałam radę utrzymać, a teraz siłacze wierzgają, wiotczeją w rękach, drą się, masakra :P Gorzej niż jak byli maluchami, naprawdę :/
Uczyniłam im też przednią zabawę, bo wycięłam w pudełku tekturowym trzy dziury, postawiłam pod stolikiem i nawrzucałam tam starych ubrań. Przesiadują tam namiętnie, szczególnie, odkąd Kacper odkrył, że nie mogę go stamtąd wyjąć :P Owszem, mieści mi się tam dłoń i mogę złapać szczura, wyjąć go do połowy, ale jak się zaprze tylnymi łapami, to mu mogę naskoczyć :P A już na pewno, jak zaczyna się przy tym drzeć i drugi przylatuje go ratować i po mnie skacze...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ogonkowe historie

Post autor: dorloc »

Haha, dobre ! Muszę, przy okazji nabycia czegoś w kartonie, też moim babom coś takiego urządzić do zabawy. Może odwróci to ich uwagę od łóżka...
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

Ja zawsze wywalałam pudła, a ostatnio tak mi jakoś strzeliło do głowy ;) Tylko wydaje mi się, że musi być na tyle duże, żeby było przestronnie. Dawniej próbowałam szczurom robić dziury w pudełku po butach, ale nie za bardzo im się podobało... Zresztą, Kuba i Kacper też nie od razu załapali, po co to pudełko stoi i trochę się chyba obawiali, ale są bardzo ciekawscy, więc szybko zbadali, po co to. Włożyłam im tam szmaty, po których wcześniej trochę chodzili, więc im pachniało odpowiednio.
W każdym razie - nie sądziłam, że im się tak spodoba ;D Kotłują się tam, aż się całe trzęsie, a Kuba czasem nadgryza.
Niestety nie odwróciło to jego uwagi od gryzienia ściany....
Może też ważne jest, aby nie dawać po sobie poznać, że to jest miejsce specjalnie dla nich ;D Wcześniej w tym miejscu właśnie stała reklamówka z tymi starymi ubraniami, do której namiętnie się dobierali, a ja zawsze próbowałam im to uniemożliwić... I nagle postawiłam tam to pudło z tymi ciuchami, ale niespecjalnie ich zmuszałam do wchodzenia, nawet czasem na siłę ich stamtąd wyjmuję. Mają takie wrażenie zakazanego owocu, przez co nie niszczą wszystkiego innego ;D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ogonkowe historie

Post autor: dorloc »

Ooo, moje baby na pewno wlazłyby od razu. Chociaż jest też opcja, że najpierw by je zeżarły i nie miałyby gdzie wejść... :)
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

Cóż... Zjadanie pudła to zawsze jakieś zajęcie. na dłuższy czas ;D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ogonkowe historie

Post autor: dorloc »

Powiedziałabym nawet, że ulubione ;D
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Ogonkowe historie

Post autor: gosja1 »

Kubuś dzisiaj dzielnie pozował:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A Kacperek najpierw nie miał ochoty na fotografie:
Obrazek
Obrazek

Ale w końcu głód zwyciężył ;):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
dorloc
Posty: 1267
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Ogonkowe historie

Post autor: dorloc »

Śliczni. Kubuś ma taki ładny kolor sierści. A Kacper jak moje dwie siory, nie chce huszczeć...
Ze mną : Trish, Tasza, Tośka i Tola
Za TM, na zielonej szczurzej łączce : Tutek, Fibi i Fryta [*][/color]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”