Powitanie

Jesteś nowy(a)? Przywitaj się z innymi użytkownikami.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
krawacik
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 30, 2013 11:27 am

Powitanie

Post autor: krawacik »

Witajcie :)
Moja przygoda zaczęła się ze szczurkami gdy miałam 10 lat. Dostałam dwa samczyki na urodziny... Dostały wysoką klatkę : ponad 100 centymetrów. Przyznam, że nie miałam pojęcia o tych zwierzątkach. Czytałam książki o szczurkach i szperałam w internecie. Krawacik i Popiołek byli ze mną przez 3 lata. Okazało się ,że przyczyną ich śmierci były problemy z płucami :'(
Nie wyobrażałam sobie życia bez gryzoni. Teraz od ponad dwóch lat mieszkają ze mną 2 koszatniczki: JJ i Wiór :) Były 3.... imiennik szczurka - Krawacik odszedł pare miesięcy temu- staruszek miał 6 lat , problemy z jelitami ;( Podjęłam decyzję o ponownej przygodzie ze szczurkami: dostałam informację od organizacji Viva (odział gryzonie),że parę ogonków czeka na Dom Tymczasowy. Nie mam warunków aby wziąć szczurki na stałe, więc przynajmniej tak pomogę :)
Pozdrawiam,Ada ;)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powitanie

Post autor: unipaks »

Witamy serdecznie na naszym forum! :)
Bądź bardzo ostrożna i nie puszczaj ich razem - szczury mogą w pewnym momencie, zgodnie z instynktem drapieżników, zaatakować koszatniczki i nieszczęście gotowe :-\
Mogą też zachować się nieprzewidywalnie na pozostawiony na Tobie zapach koszy ::)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Powitanie

Post autor: xkuubi »

Witamy na forum!
Wyczochraj od nas koszatniczki :3

No i miło,że zdecydowałaś się pomóc na tyle ile możesz.
Wielki plus dla Ciebie za to! :D
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
krawacik
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 30, 2013 11:27 am

Re: Powitanie

Post autor: krawacik »

Jeśli chodzi o zapach właśnie zastanawiam się jak to zrobić. Mam jeszcze 2 tygodnie na rozplanowanie wszystkiego :) Myślę,że będzie lepiej jeśli szczurki wezmę do siebie do pokoju to będą daleko od koszy ::) I pędzelki i ogonki muszą być na wybiegu , rzecz jasna ;) Powinny być wypuszczane w 2 różnych pomieszczeniach?
krawacik
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 30, 2013 11:27 am

Re: Powitanie

Post autor: krawacik »

Jeszcze jedna sprawa: Widziałam wątek o karmach i chciałam się dopytać: czy rat nature firmy Versele-Laga będzie dobry? VL karmię kosze (tyle że degu nature) i chciałam się dopytać... :)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powitanie

Post autor: Sky »

Tak, ta karma będzie dobra :)
Myślę, że dwa różne pomieszczenia potrzebne nie są, ale trzeba wszystko rozmieścić tak, żeby szczury nie miały jak dostać sie do koszatniczek i na odwrót - klatki musiałyby stać na pewnych wysokościach.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
krawacik
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 30, 2013 11:27 am

Re: Powitanie

Post autor: krawacik »

Dziękuję bardzo :-*
wprawdzie sprawa ze szczurkami nie jest jeszcze dogadana; nie wiadomo ile będzie ogonków i kiedy dokładnie... Ale karmę i poidełka chce już zamawiać bo przez chociażby allegro będzie taniej
Pozdrawiam razem z chłopakami :)
Awatar użytkownika
Łysekfuzz
Posty: 196
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 9:54 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Powitanie

Post autor: Łysekfuzz »

Witaj na forum :D
Tu jest ich temacik : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40208
Moje dawne pociechy to myszy Tutenchamon[*]. Lin[*]. Blanka[*] i Knikieć[*] i szczur Łysek[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podaj Łapę”