Smierc Karolki :( - WAZNE PYTANIE! (dlaczego?)

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

katarzyna101
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 21, 2011 11:25 pm

Smierc Karolki :( - WAZNE PYTANIE! (dlaczego?)

Post autor: katarzyna101 »

Witam.
Dzisiaj odeszla moja kochana Karolka. Miala okolo 2 latka. Bardzo to przezylam, dlatego chce wiedziec dlaczego to sie stalo:(
Otoz od kilku dni widzialam u niej zmiany w zachowaniu. Jednego dnia byla osowiala, nie chciala jesc, a nastepnego zywy kochany szczurek. Po 2 dniach w krotkim czasie bardzo schudla, zaczela lysiec na grzbiecie, zrobily jej sie strupki na nosie i miala trudnosci z oddychaniem (jakby miala zatkany nosek i oddychala buzka). Myslalam, ze to zwykle przeziebienie dlatego jak zawsze dalam jej rozkruszony rutinacea w jogurcie. 0 poprawy. Calyc zas chciala wychodzic z klatki, a jak juz ja wypuszczalam to szla od razu do mnie i sie wtulala. Dzisiaj rano wzielam ja na rece i wiedzialam, ze jest coraz gorzej i sa to ostatnie chwile, bo ledwo szla, tracila rownowage i siedziala caly czas przy mnie. Chcialam isc do weterynarza, zeby spytac sie czy jakos ja leczyc czy oszczedzic jej cierpienia i uspic, ale nie zdazylam - w klatce juz zmarla :(
Czy to po prostu starosc? Czy jakas choroba?
Musze wiedziec, poniewaz od samego poczatku miala kolezanke i chce w razie czego uchronic ja przed ta choroba, zeby przynajmniej ona sie tak nie meczyla :(
Prosze o szybka odpowiedz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Smierc Karolki :( - WAZNE PYTANIE! (dlaczego?)

Post autor: akzi »

bardzo mi przykro spowodu smierci przyjaciółki :(
następnym razem jezeli widzisz oznaki choroby idz szybko do wtetrynarza , choroby u szczurasków postepują bardzo szybko, ze zwykłego przeziębienia katarku może się pojawić zapalenie płuc a co za tym idzie nie leczone powoduje trudności z oddychaniem i poprostu uduszenie :/
cieżko postawić diagnoze przez forum, najlepiej jak z drugą małą pujdziesz do weta na sołuchanie czy może u niej nic się tam nie dzieje
i postaraj się zaadoptowac dla szczurki która zopstała sama drugą szczurkę, szczurki źle znosza samotność tym bardziej po stracie kolezanki z klatki.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Smierc Karolki :( - WAZNE PYTANIE! (dlaczego?)

Post autor: smeg »

Oddychanie pyszczkiem to u szczurów oznaka silnej duszności. Prawdopodobnie szczurka miała problemy z sercem i zmarła z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej - tak bym obstawiała z racji wieku i właśnie objawów duszności. Niestety, choroby serca nie są u szczurów uleczalne, można je ewentualnie łagodzić lekami i w ten sposób przedłużyć szczurkowi życie, jeśli problemy zostaną wcześnie wykryte.

Następnym razem przy niepokojących objawach idź do weterynarza znającego się na szczurach. Po śmierci szczurka warto też jego ciało oddać na sekcję, wtedy będziesz miała pewność, jaka była przyczyna śmierci.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
katarzyna101
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 21, 2011 11:25 pm

Re: Smierc Karolki :( - WAZNE PYTANIE! (dlaczego?)

Post autor: katarzyna101 »

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Jutro z drugim szczurkiem ide do weterynarza, w razie czego jakies witaminy uodparniajace jej zakupie.
Musze jej kupic nastepna kolezanke, bo po 1 dniu widze zmiane w zachowaniu Jamaici, praktycznie tylko spi. Staram sie ja jakos zabawiac i puszczac dopoki nie zakupie drugiego szczuraska.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Smierc Karolki :( - WAZNE PYTANIE! (dlaczego?)

Post autor: smeg »

Drugiego szczurka najlepiej nie kupuj, a przygarnij za darmo tutaj: http://szczury.org/viewforum.php?f=163 , będziesz miała pewność, że jest odpowiedniej płci, zdrowy i oswojony (a jeśli nie jest, to przynajmniej właściciel o tym wcześniej poinformuje). Skąd jesteś?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
katarzyna101
Posty: 26
Rejestracja: pn mar 21, 2011 11:25 pm

Re: Smierc Karolki :( - WAZNE PYTANIE! (dlaczego?)

Post autor: katarzyna101 »

Tak tak, o to mi chodzilo :) z Warszawy. Jamaica tez ma juz prawie 2 latka, jest przyjazna, czula i w miare spokojna - myslisz,ze zareaguje prawidlowo na nowa, mloda domowniczke?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Smierc Karolki :( - WAZNE PYTANIE! (dlaczego?)

Post autor: unipaks »

Najlepsze byłyby dwie malutkie dziewuszki - zajmą się też sobą, nie będą cały czas męczyły seniorki - będzie mogła czasem od nich odpocząć, dołączając do ich zabaw wtedy, kiedy dopiszą chęci oraz siły :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”