Mnóstwo energii

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
cybershock
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 11, 2013 6:03 pm

Mnóstwo energii

Post autor: cybershock »

Od tygodnia jestem opiekunem Mariolki i Gabryśki :D Na początku były wypłoszone i wystraszone. Unikały dotyku. Ale od dwóch dni jedna z nich biega po klatce jak poparzona. Gryzie pręty i wszystko co znajdzie się w jej zasięgu. Nie ucieka przed ręką a nawet sama do niej podbiega. Boję się jej dotknąć bo nie lubię uczucia zatapiających się w palcu ząbków. Co jej może dolegać?
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Mnóstwo energii

Post autor: xkuubi »

Nic jej nie dolega. Twój szczur najwidoczniej to ADHDowiec :D
To ,że jest żywa nie znaczy,ze bedzie gryźć. Nie bój się, tylko oswajaj nosząc np. w bluzie .
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Awatar użytkownika
cybershock
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 11, 2013 6:03 pm

Re: Mnóstwo energii

Post autor: cybershock »

xkuubi pisze:Nic jej nie dolega. Twój szczur najwidoczniej to ADHDowiec :D
To ,że jest żywa nie znaczy,ze bedzie gryźć. Nie bój się, tylko oswajaj nosząc np. w bluzie .
Ja jestem nerwus i jeszcze szczurek z ADHD mi sie trafił :D No ale trzeba sie przecież kiedys przełamać :)
Choc dziś mnie dziabneła jak chciałem ją przez kraty po nosie pogłaskać :/
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mnóstwo energii

Post autor: madziastan »

Bo przez kraty jest tak, że pomyślą że im dajesz dobre jedzonko :P Więc się nie głaszcze przez kraty. Moje nie dziabają przez kraty, bo nie daję im jedzenia przez kratki. A jeśli szczury masz ze sklepu to się nie dziwię.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
cybershock
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 11, 2013 6:03 pm

Re: Mnóstwo energii

Post autor: cybershock »

No ze sklepu. I teraz żałuję. Znaczy nie żałuję tych dwóch cudenek, tylko że nie adoptowałem. Kara na przyszłość.
Już wiem gdzie adoptować i myślę żeby w najbliższym czasie jeszcze piątke przygarnąć. Druga klatka się marnuje :D Dostałem od znajomego po hodowli szynszli. Tylko pokój troche mały ;/ Jakos dwie połącze i kolejne noce nie przespane bo wariatki szaleją :D
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Mnóstwo energii

Post autor: Nakasha »

To normalne. ;) Maleństwo rozpiera energia.

Gryzienie przez kraty też jest normalne, czasami nawet super oswojone szczury potrafią złapać przez pręty palec. Najlepiej po prostu brać ją na ręce i oswajać, mała nie powinna gryźć winnych sytuacjach.

A jakie wymiary ma klatka? Szczury potrzebują naprawdę dużych klatek, min. to 60 x 40 x 60 (ale ja osobiście uważam, że min. powinno być 60 x 40 x 80)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
cybershock
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 11, 2013 6:03 pm

Re: Mnóstwo energii

Post autor: cybershock »

Jedna 80x80x100 a druga troszkę większa. Kolega oddał za czteropak żywca.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mnóstwo energii

Post autor: smeg »

cybershock pisze:No ze sklepu. I teraz żałuję. Znaczy nie żałuję tych dwóch cudenek, tylko że nie adoptowałem. Kara na przyszłość.
Już wiem gdzie adoptować i myślę żeby w najbliższym czasie jeszcze piątke przygarnąć. Druga klatka się marnuje :D Dostałem od znajomego po hodowli szynszli. Tylko pokój troche mały ;/ Jakos dwie połącze i kolejne noce nie przespane bo wariatki szaleją :D
Spróbuj najpierw z dwoma-trzema szczurkami, nie ma co się od razu rzucać na głęboką wodę i przygarniać aż tyle ;) Lepiej jest, kiedy nie wszystkie szczurki w stadzie są w tym samym wieku - wtedy nie wszystkie na raz zaczną się starzeć i chorować. Przygarnij towarzystwo dla obecnego ogonka, a za jakiś czas możesz pomyśleć o wzięciu kolejnych, może młodszych szczurków :)

Na forach często mówi się, że 2 a 3 szczury to żadna różnica, ale nikt nie wspomina o tym, że 2 a 6 szczurów to różnica ogromna. Przez to wiele początkujących osób porywa się z motyką na słońce, przygarnia mnóstwo szczurów na raz, a potem szybko zniechęca. Warto nie poddawać się GMR przynajmniej na początku, żeby przekonać się, czy szczury to zwierzęta dla Ciebie ;) Posiadanie 6 maluszków to czysta przyjemność, ale 6 podstarzałych szczurków, które najprawdopodobniej będą często chorować, tydzień bez wizyty u weterynarza to będzie święto, a na ich leczenie będą szły setki złotych - może nieźle wykończyć psychicznie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Szczurunia
Posty: 11
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 2:09 pm

Re: Mnóstwo energii

Post autor: Szczurunia »

Moje też mają ADHD, jedna trochę większe od drugiej, idzie się przyzwyczaić:) i wcale nie gryzą więcej niż inne, także bierz swoje szalone szczury na łapy bez obaw:)

Moje dodatkowo mają chyba jakieś geny małpy, bo obsesyjnie wskakują na wszystko i wszystkich i wspinają się jak najwyżej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”