Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: gosja1 »

Uffffff, dobrze, że wszystko dobrze się skończyło ;)
Te zadławienia to potrafią człowieka wykończyć... Warto szybko reagować. Mam nadzieję, że Ryjkowaty już nie będzie takich atrakcji wam serwował! :) miziaki dla panicza :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Szczurza.Mama
Posty: 174
Rejestracja: czw paź 13, 2011 1:48 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Szczurza.Mama »

Tak, dlatego należy uważać na wszystko - suchego chleba nie warto dawać, niczego , co jest małe i czego nie mogą pogryźć - żółtka, właśnie kuskusu - Nie wiem, jak u innych, ale u mnie zdarzały się zadławienia, gdy podawałam ucztę dla szczura.

Niestety, ale są szczury i szczury - niektóre wszystko przeżuwają, a niektóre na siłę wkładają sobie jedzenie do gardeł, jakby nagle miało zniknąć:)

Raz znalazłam Andzię, wiotką, ulewającą się w dłoniach - nie chciała jeść (co u niej się nie zdarza, bo nie ma samokontroli w jedzeniu - je, dopóki miska nie będzie pusta O0 ). Jak się później okazało, wszystkiemu winne było zadławienie.

Przy tych potworkach na wszystko trzeba zważać. :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Suchy chleb to akurat można pogryźć ;) Ale rzadko daję, bo te ze sklepu są słone.
Z kuskusem też pierwszy raz mi się zdarzyło. Czmyś się kiedyś zadławił kukurydzą, a Człapek wodą. Ale nie dusili się, sami sobie z tym szybko poradzili. Przecież wody nie przestanę dawać ;)
Moje szczury jedzą ucztę zmieszaną z timą (samej timy nie daję, bo ma za dużo tłuszczu) i nigdy nie było problemów.

Ryjek po prostu nie jest przyzwyczajony do konkurencji przy jedzeniu i dostaje szału na myśl, że ktoś mógłby mu zabrać jedzonko. Nie ma tego problemu, kiedy jest sam i kiedy żył Szkodnik, też nie było, bo Szkodnik potulnie czekał na swoją kolej :)

Fajnie, że się facet ogarnął, bo wyglądał wczoraj jak szczurza wersja menela :P I śmierdział podobnie. A dziś już jak nowonarodzony :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

U nas trochę cicho, ale wszystko ok póki co :)

Ryjek już dobrze. Dziś rano zaniepokoił trochę męża, bo na ściółce leżał, tak jakoś leniwie (nie wiem, co w tym niepokojącego, on zawsze leniwy ;) )... mąż cmoknął, nic. Ale wsadził palec przez kraty i od razu niewinna biała mordka otworzyła się, by wbić małe żółte ząbki w intruza :D
Rozwiązanie zagadki było proste - w tym miejscu na ściółkę padały promienie słońca. Ryj po prostu się wygrzewał na słoneczku - poczuł wiosnę :D
Zdrowie mu dopisuje, dlatego czekamy jeszcze tydzień (może z kawałkiem, bo w długi weekend może być problem z terminami) i tniemy jajca. Dla niego to lepiej, dla mnie też, bo jest ultrasamczy w zapachu i pod względem sierści. Leje mi się z nosa po mizianiu go, zresztą po mizianiu każdego prócz bezzapachowego Klucha. Bez miziania trochę też, muszę skołować Xyzal, bo ze szczurów nie zrezygnuję.

Stadko Czarnołebków żyje ustalonym rytmem. W dzień tulenie, wieczorem bójki między Węglem a Łasiem, po bójce obowiązkowe iskanie Łasia, więc Łaś ma strupki wokół szyi. Klusek iska Węgla, ale delikatnie. Co do iskania w relacji kaptur-kaptur, to jest śmiesznie, bo zawsze chcą się iskać nawzajem w tym samym momencie, w rezultacie nie dochodzi do niczego, bo nie mogą się dogadać, który pierwszy ;) Nie wiem, jak mogłam chcieć oddać Kluska... jest cudowny i teraz nawet bardziej miziasty od brata. Kastracja zdziałała cuda.

Węgiel za miesiąc i 3 dni skończy roczek. Najmłodszy chłopiec już będzie mężczyzną... fizycznie od dawna jest bardziej męski niż dziecięcy, bo przerósł wszystkich. Dochodzę do wniosku, że przygarnięcie go było strzałem w dziesiątkę pod względem jego roli w stadzie. I nie mówię tu o alfowaniu. Jest idealny do scalania trudnych układów. Z perspektywy czasu widzę, jak bardzo. Człapek, Klusek, teraz Ryjek... wszyscy niełatwi, ale Węgielek ma dar. Wyczuwa, kiedy jest potrzebny i po prostu tam jest. Widziałam to, gdy przytulił Ryjka po zadławieniu. On po prostu jest przy szczurach, które go potrzebują i w ten sposób je oswaja.
Podobnie ma przy ludziach ;) Nie jest to taka piękna relacja, jak z Frodem (żadna już taka nie będzie), ale Węgiel też potrafi "być obok". Może nie rozumie jak Frodo. Ale jest.

Spróbuję w najbliższych dniach zrobić jakieś zdjęcia :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Entreen »

Czekam z niecierpliwością na zdjęcia :)
Co do Węgielka, zawsze mnie zdumiewa taka przemiana - pamiętam, jak panikował na początku. Teraz nagle okazał się rozjemcą...
I widzę, że masz podobną determinację jak ja - ja jestem alergikiem, mam suche i popękane ręce, skórę generalnie, ale co tam. Pies, kot, szczur, mysz, wszystko chcę mieć ;D Na szczęście ja się odczulam - reakcja przy zwierzaku najmocniejsza jest na początku. To jest tez moja wymówka, że muszę mieć psa/kota/szczura - nie uczulą mnie potem w lecznicy, nie? >:D
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Kilka fotek:

Węgielek-pijaczek
ObrazekObrazek

Kaptury (nóżki, jajka i ruda dupka należą do Łasia):
ObrazekObrazek
Obrazek
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: gosja1 »

Węgielek to taki pyś kochany ;D
Zresztą, szczurkowe łapki i jajeczka też są kochane :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Arau »

Jak zrobić kłębowisko z dwóch szczurów... :P Zawsze się zastanawiam, jak im tak wygodnie. Szczególnie temu na dole. Nie mówiąc już o takich zdjęciach z większych stad, gdzie też śpią kupą... Dziwne zwyczaje :P
Węgielek... patrzcie, a taka niepozorna bida z niego była, taki tchórz potargany... Nadal kupa wytarganego futra, ale z charakterem ^^
Fajnie, ze Ryjkowi się całkiem poprawiło :) A moje też lubią lenistwo w promieniach wiosennego słoneczka, chociaż u Nas zaczyna się około 15 dopiero, bo okna na zachodzie ;) Ale oni i tak wcześniej nie wstają...
W klatce u mnie iskanko wygląda komicznie, jak leżą oba obok siebie, takie zaspane... Ja miziam Bubusia, co załącza u niego lizanie, więc czyści futro brata które ma w zasięgu, a lizany Alek szuka kolejnego w kolejce, czyli moją rękę :D Normalnie automat miłości...
U mnie się pojawiła lekka alergia na szczury... dziwne, bo w życiu na żadne zwierze alergii nie miałam, nie licząc jednej reakcji na ukąszenie osy, która się nigdy więcej nie pojawiła. Za to uczula mnie szczurzy mocz, jak po mnie przebiegną, natychmiast zaczyna mnie swędzieć skóra i dostaję takich małych bąbelków... oczywiście olewam i udaję, że to nic, przecież się nie przyznam :P
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Eve »

Arau - pij wapno , ja tak udaję że nic mi nie jest ;D

Kłębowisko to dopiero się zaczyna jak śpi ich piątka a potem to już tylko wystają elementy szczurów ;D

Fajnie tak Nudę poczytać ::) :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: kaka958 »

Szczurze kule są fajne :P U mnie tak nie ma ale u siostry cztery leżą na jednym hamaczku na górze dwa maluchy i średniak na dole a największy szczur którego ja nazywam "oposem" leży na nich i ich ogrzewa, taka samcza mama. Tylko jeden outsider leży na niższych hamakach bo się stado powiększyło i uważa że dla niego nie ma tam miejsca :P

Arau ale słodko z tym twoim "automatem miłości" :) Zazdroszczę :D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: gosja1 »

Uwielbiam ten moment, kiedy szczury się robią kluskowate, lizawkowate i takie kochane ;). Kurczę, kiedyś może doczekam dużego stadka i wtedy takie szczurze kanapki będę miała na co dzień :) Choć teraz też czasem jeden przygniata drugiego, ale to nie to samo :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Przed chwilą znaleźliśmy na wybiegu martwego Ryjka.

Jeszcze dziś rano mówiłam, że 3 tygodnie temu udało się go uratować przed zadławieniem. Dziś nie żyje, tym razem nie mogliśmy nic zrobić. 5 minut wcześniej było wszystko ok. Potem nagle nie żył.

Spieprzyłam sprawę przy Szkodniku, że nie oddałam go na sekcję. Do tej pory pluję sobie w brodę, ale byłam wtedy tak zaszokowana nagłością tej śmierci, że nim zdążyłam sensownie pomyśleć, Szkodnik już był pochowany. Teraz nie popełnię tego błędu, bo na świecie są dzieci chłopaków. Mam nadzieję, że jutro będzie otwarta jakaś sensowna lecznica i zdołamy się dowiedzieć, co było Ryjastemu.

Znów nie zdążyłam... miałam umawiać się na kastrację po weekendzie... miał mieć stado.

Już nieważne. My swoje, a szczury swoje... :(
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: ol. »

och :(
tak mi przykro Valhalla, przy jakichkolwiek objawach człowiek jest jeszcze w stanie zareagować, coś zrobić, ale tak ?..

za szybko pobiegłeś Ryjku :(
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Entreen »

To jest jakieś... Aż trudne do uwierzenia. Co tu się stało...?

Trzymaj się, słonko. Strasznie mi przykro :(
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: gosja1 »

Nawet nie wiem, co napisać... To straszne... :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”