Mastomysy z kinder-niespodzianką

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

h-e-r-b-a-t-a
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 15, 2013 9:25 pm

Mastomysy z kinder-niespodzianką

Post autor: h-e-r-b-a-t-a »

Kupiłam ostatnio dwie masto w zoologu, bo zrobiło mi się ich szkoda, siedziały w brudnym akwarium i tak patrzyły na mnie oczkami...
Wzięłam dwie dziewczynki. Oczywiście okazało się, że obie są w ciąży - jedna trzy dni temu urodziła 5 młodych, druga jest gruba jak beka.
Zakopały się w kawałkach polaru, który miały do spania i sianie i tam siedzą z młodymi, wyłażą tylko na żarcie, albo, żeby mnie ugryźć, gdy im zmieniam wodę ;D .
Moje pytanie jest takie: ma ktoś masto? Kiedy trzeba oddzielić maluchy od matek? Po ilu dniach będzie widać, jakiej są płci? Czy nie powinnam wstawić im jakiego domku, czy dadzą sobie radę w swojej polarkowej norce? Staram się, żeby miały spokój i ciepło, jedzą lepiej niż ja.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Mastomysy z kinder-niespodzianką

Post autor: akzi »

wszystko co powinnaś o tym wiedzieć jest tu
poczytaj ile wlezie
http://szczury.org/viewforum.php?f=30
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Mastomysy z kinder-niespodzianką

Post autor: emi2410 »

Nie wiem czy u mastomysy to wszystko wygląda tak jak u szczurów, najlepiej poszukaj jakiejś stronki o masto, albo na jakimś ogólnogryzoniowym forum popytaj. ;)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Mastomysy z kinder-niespodzianką

Post autor: akzi »

a co to jest masto wg ? ja nie zwróciłam nawet na to uwagi, znaczy zwróciłam , w sumie się zdziwiłam ale myślałam że to coś do szczura podobnego, w sumie już nie wiem co myślałam
co to jest ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
EratoTiaTuatha
Posty: 98
Rejestracja: wt mar 05, 2013 1:41 pm
Lokalizacja: Skępe/Toruń
Kontakt:

Re: Mastomysy z kinder-niespodzianką

Post autor: EratoTiaTuatha »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mastomys

Ale po prawdzie wyszukałam to po trafieniu na ten temat, i nadal niewiele mi to mówi xD
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Mastomysy z kinder-niespodzianką

Post autor: emi2410 »

Tu krótki artykuł.
http://myszy.net/gatunki13.htm
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Mastomysy z kinder-niespodzianką

Post autor: akzi »

ok :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
h-e-r-b-a-t-a
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 15, 2013 9:25 pm

Re: Mastomysy z kinder-niespodzianką

Post autor: h-e-r-b-a-t-a »

Masto są bardziej jak szczury, dlatego tu postanowiłam zapytać. Maluszki pięknie rosną, a druga ciąża jest już na rozwiązaniu. Niedługo wrzucę zdjęcia.
EratoTiaTuatha
Posty: 98
Rejestracja: wt mar 05, 2013 1:41 pm
Lokalizacja: Skępe/Toruń
Kontakt:

Re: Mastomysy z kinder-niespodzianką

Post autor: EratoTiaTuatha »

O, zdjęcia bardzo chętnie. W ogóle to trochę offtop, przepraszam, ale pod wpływem tego wątku (dopiero z niego się dowiedziałam że istnieje takie stworzonko ;) ) poszukałam w internecie i... smutno mi się zrobiło. Hodowane stadami ale wszystko na karmę, słaba prasa odnośnie udomawiania... szkoda zwierzaków, że nikt się nie interesuje nimi tak poważniej. Także hmm, z oczywistych względów nie pomogę w tym wątku, za to będę sama go śledzić, szczególnie postępy w socjalizacji. Przy okazji - jak do ludzi odnoszą się dwie mamuśki? Oprócz gryzienia gdy wkładasz ręce do klatki ;)
Awatar użytkownika
goldog
Posty: 43
Rejestracja: śr sty 09, 2013 6:46 pm

Re: Mastomysy z kinder-niespodzianką

Post autor: goldog »

Zdjęcia, zdjęcia chcemy!
h-e-r-b-a-t-a
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 15, 2013 9:25 pm

Re: Mastomysy z kinder-niespodzianką

Post autor: h-e-r-b-a-t-a »

Myszaki-mrówiaki są już duże i okazuje się, że mam 7 małych dziewczynek i dwóch chłopców. Chłopcy już mają własną klatkę, bo coś się podejrzanie zaczęli oglądać za dziewczynkami.
Mają ponad miesiąc i same jedzą ziarenka, siano, warzywa, patyczki, wodę piją z miseczki, poidełka nie ogarniają.
Jedna dziewczynka mnie martwi, bo jest bardzo malutka, mało je i jest osowiała, jutro dam jej przysmaki i zabiorę do lekarza, mam nadzieję, że nie zdechnie mi w nocy.
Właśnie smuteczek, że wszyscy hodują masto na żarcie dla węży. Tylko jedna z dorosłych mamusiek - Menda - jest gryząca, ale zdarza jej się z ręki wziąć słonecznik, albo pestkę dyni. Druga, Szara, jest bardzo kochana, liże, daje się głaskać, ale na ręce nie chce się dać wziąć.
Maluchy nie gryzą. Trochę są dzikuny z nich, ale nie uciekają od ręki, wąchają, dają się głaskać, czasem nawet złapać na ręce, ale zaraz robią kupy i siku. Mam nadzieję, że się jeszcze troszkę oswoją i nie będą gryzać. Cieszę się, że są u mnie, a nie u jakiegoś węża na dzielni.
Nie mam aparatu, żeby zdjęcia walnąć, jak przerzucę z telefonu to się pochwalę. O0
EratoTiaTuatha
Posty: 98
Rejestracja: wt mar 05, 2013 1:41 pm
Lokalizacja: Skępe/Toruń
Kontakt:

Re: Mastomysy z kinder-niespodzianką

Post autor: EratoTiaTuatha »

Obiło mi się o uszy że one na początku są milusie, a jak dorastają to wstępuje w nie agresor, ale miejmy nadzieję że maluchy udowodnią, że wcale tak nie musi być! :) No własnie zdjęcia... a my nadal czekamy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”