Samica zamiast samca.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Natuu
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 20, 2012 7:11 pm

Samica zamiast samca.

Post autor: Natuu »

Mój nowy ogonek po moich obserwacjach wygląda na samiczkę. Pewna pani musiała się pomylić. A pytałam dwa razy dla upewnienia czy to samczyk. Co byście mi doradzili w tej sytuacji? Iść i zamienić na samczyka, gdy jest jeszcze możliwość, czy wykastrować mojego starszego ogonka? Czy samiczka może zastąpić samcowi `kolegę`?
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Samica zamiast samca.

Post autor: xiao-he »

Jeśli chcesz mieć co miesiąc (albo nawet częściej) 10 kolejnych "kolegów" to jasne że może :P
Ja bym wykastrowała samczyka, albo wysterylizowała samiczkę - wybór należy do Ciebie :)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Samica zamiast samca.

Post autor: BlackRat »

xiao, ale ona napisała, że
...czy wykastrować mojego starszego ogonka? Czy samiczka może zastąpić samcowi `kolegę`?
, więc raczej chodziło jej o kolegę kastrata ;) Z takiego dzieci mieć nie będzie.
Natuu, właściwie to zrobisz jak uważasz, ale według mnie jest i tu i tu za i przeciw: ja nie oddałabym ogonka do zoologa (ani nigdzie indziej, jeśli już u mnie był jakiś czas - nawet krótki), ale z drugiej strony nie jestem zwolenniczką kastracji bez zagrożenia zdrowia. No i do kastracji musisz znaleźć naprawdę odpowiedniego weta. Tak więc zastanów się, co będzie lepsze, a i może wypowie się ktoś z lepszym pomysłem ;)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Samica zamiast samca.

Post autor: noovaa »

Już pisałam na SB, ale powtórzę wszystko jeszcze raz, dla potomności.

Ja bym ciachnęła chłopaka. Pół roku to idealny wiek ( bo tyle ma samczyk Natuu ) i zapobiegnie to burzy hormonalnej, która niedługo może nastąpić ;). Po kastracji samiec zachowuje płodność do 8 dni. Ja czekam zawsze 10, bo badania były na niewielką skalę i dla pewności te 2 dni zapasu daje jakby mi się ewenement trafił ;)
Samiczki nie oddawaj do zoologa. Zabrałeś ją z piekła, dałeś szansę, niech już tam nie wraca.
I więcej nie kupuj. Wspierasz tym rozmnażanie chorych i krzywdzenie zwierząt dla zysku. Zwierząt do adopcji jest mnóstwo.

Jeśli to samiczka, licz się też z tym, że może być w ciąży. W ciążę może zajść od 5tego tygodnia ... choć szanse jeszcze nie są duże. W takim wypadku, uśpiłabym cały miot w pierwszą dobę życia. Będzie to najlepsze rozwiązanie dla mamy, którą odchowanie młodych kosztowałoby wiele sił i zdrowia, dla ogółu szczurów, które szukają bezskutecznie domów i być może dla maluchów, które po młodej mamie z zoologa mogą się urodzić z różnymi wadami.

Nowy szczurek Natuu jest jeszcze malutki, więc sterylka niestety odpada. Lekarze się po prostu nie podejmą.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Samica zamiast samca.

Post autor: BlackRat »

No i proszę, odezwał się ktoś z lepszym pomysłem ;)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Samica zamiast samca.

Post autor: Bratka.a10 »

noovaa pisze:Już pisałam na SB, ale powtórzę wszystko jeszcze raz, dla potomności.

Ja bym ciachnęła chłopaka. Pół roku to idealny wiek ( bo tyle ma samczyk Natuu ) i zapobiegnie to burzy hormonalnej, która niedługo może nastąpić ;). Po kastracji samiec zachowuje płodność do 8 dni. Ja czekam zawsze 10, bo badania były na niewielką skalę i dla pewności te 2 dni zapasu daje jakby mi się ewenement trafił ;)
Samiczki nie oddawaj do zoologa. Zabrałeś ją z piekła, dałeś szansę, niech już tam nie wraca.
I więcej nie kupuj. Wspierasz tym rozmnażanie chorych i krzywdzenie zwierząt dla zysku. Zwierząt do adopcji jest mnóstwo.

Jeśli to samiczka, licz się też z tym, że może być w ciąży. W ciążę może zajść od 5tego tygodnia ... choć szanse jeszcze nie są duże. W takim wypadku, uśpiłabym cały miot w pierwszą dobę życia. Będzie to najlepsze rozwiązanie dla mamy, którą odchowanie młodych kosztowałoby wiele sił i zdrowia, dla ogółu szczurów, które szukają bezskutecznie domów i być może dla maluchów, które po młodej mamie z zoologa mogą się urodzić z różnymi wadami.

Nowy szczurek Natuu jest jeszcze malutki, więc sterylka niestety odpada. Lekarze się po prostu nie podejmą.
Zgadzam się z tym, zastosuj się do tych rad :)
Obrazek
pyfyryfy
Posty: 166
Rejestracja: sob lip 09, 2011 4:30 pm

Re: Samica zamiast samca.

Post autor: pyfyryfy »

Jesteś pewna że to samiczka? Może wrzuć zdjęcia?
Na początku miałam podobny problem z Twixiorem, baba jak nic ;D okazało się, że skubaniec schował jajka :P
Z nami: Twix, Mars
Za TM: Niuton
24aga85
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 19, 2009 8:02 pm

Re: Samica zamiast samca.

Post autor: 24aga85 »

Witam czy pomógł by mi ktoś określić płeć szczurka,jest malutki mam dwa samczyki tego tak bardzo chciała bym zatrzymac ale tak się obawiam że to samiczka,piszę tutaj bo nie chciałam zakładać nowego tematu

http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 32203.jpg/
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Samica zamiast samca.

Post autor: xkuubi »

24aga85 pisze:Witam czy pomógł by mi ktoś określić płeć szczurka,jest malutki mam dwa samczyki tego tak bardzo chciała bym zatrzymac ale tak się obawiam że to samiczka,piszę tutaj bo nie chciałam zakładać nowego tematu

http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 32203.jpg/
samiczka jak nic :P
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
24aga85
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 19, 2009 8:02 pm

Re: Samica zamiast samca.

Post autor: 24aga85 »

Dziękuję,zostawiłam dziewczynkę :) No cóż będą dwa stadka :P
Awatar użytkownika
xkuubi
Posty: 386
Rejestracja: wt lut 12, 2013 12:13 am
Numer GG: 28198941
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Samica zamiast samca.

Post autor: xkuubi »

Zawsze możesz zrobić jej sterylkę jak podrośnie :3
Ze mną: Dexter, Leon[idas], Demon i tymczasy :)
Za tęczowym mostem: Kubuś,Pepe,Devil
[*][/size][/color]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”