Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Zirrael »

eee gdybym używała jakichś określeń, których ktoś nie rozumie to śmiało pytajcie :) Bo jak człowiek siedzi i grzebie w temacie i się doucza stale i dopytuje to i zapomina, że coś co dla niego jest oczywistością dla części osób może być niezrozumiałe (na pocieszenie mogę napisać, że google są i moim przyjacielem bo dyskusje dotyczące genetyki, zdrowia, konkretnych badań, zabiegów w języku angielskim często i mnie przyprawiają o ból głowy).
Obrazek
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Zirrael »

A od dziś na tydzień mamy gości :) W dodatkowej klatce na czas wyjazdu opiekunki zamieszkali u mnie Charlie i Albercik. Dwa dumbole. Jak chłopaki się nieco odstresują to być może uda się im zrobić jakieś zdjęcia. ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: emi2410 »

O, czekamy na fotki wczasowiczów. :D
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Zirrael »

Chłopaki już wyluzowani korzystają z urlopu - strasznie ich fascynują klatki moich szczurów 8)
wybaczcie jakość:

Obrazek
Charlie

Obrazek
Albercik
Obrazek
Awatar użytkownika
furburger
Posty: 711
Rejestracja: sob lut 12, 2011 8:18 am
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: furburger »

o matko blazed i trokolorka <3 zakochałam się w tych dwóch zwierzakach!
Manfred :'( [*] Alfred :'( [*] Bolesław :'( [*] Kayomi :'( [*]
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Zirrael »

Wczasowicze się powczasowali i wrócili do domu. Ja również chwilę się powczasowałam i wróciłam.

Za to do mnie przyjechało dwóch nowych lokatorów. Oczywiście z daleka.

Burger Los Dumbos - przyjechał z Czech. Standard, standard, russian blue point BES
(jest w trakcie wybarwiania się)
Obrazek

Jupiter EzelloharRat - przyjechał ze Słowacji. Standard, standard, beige berkshire
Obrazek

Chłopaki na razie dokazują jak szalone - jak to dzieci. Starsze stada nudno (i niech tak zostanie jak najdłużej), dziewuszki powoli dobijają do wagi wymaganej do krycia, kilku panów już ją przekroczyło pomimo tego, że wszystkie są szczupłe (ofc waga to nie wszystko, jeszcze będziemy czekać na osiągnięcie optymalnego wieku i wyniki badań).
Obrazek
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Wilczek777 »

Pozdrawiamy Burgera!
Cudne maluchy <3
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: missia »

Śliczne miziole :D
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
Yen
Posty: 181
Rejestracja: wt lut 12, 2013 11:46 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Yen »

śliczności pod każdym względem :D
Ze Mną:Erato, Awantura, Mickiewicz, Rozalia Rozalinda Pierwsza oraz Mafinka

Za TM Michelle, Niunia, Tycia, Liberia, Ruby oraz 2 żołnierzy o nieznanych imionach

nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39583
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Zirrael »

Ufff dziura czasoprzestrzenna jakąs mnie dopadła przed urlopem. W każdym razie 23 lipca Pasia skończyła 1,5 roku. Impreza się odbyła, główną atrakcja były kąpiele w jogurcie ;D (oczywiście nieplanowane przez organizatorów)
Otrzymałam dziś wyniki kontrolnego badania na pasożyty (z uwzględnieniem tasiemca i lamblii i innych pomniejszych) wynik jest negatywny :) Dla zainteresowanych skan wyników dostępny będzie po moim powrocie z urlopu. Wtedy też dalsza odsłona planów hodowlanych na jesień :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Zirrael »

Wróciłam. Zwierzaki stęsknione ale poza mną niczego im nie brakowało. Trzech fińskich chłopców przekroczyło wagę 500 gram. Czekam jeszcze na potwierdzenie przez weterynarzy doskonałego stanu zdrowia i najprawdopodobniej w weekend para, która ma zostać rodzicami miotu X odbędzie pierwszą (oby owocną) randkę ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Zirrael »

i kolejna odsłona najbliższych planów (mioty będą praktycznie w jednym momencie, przydzielone literki mogą się zamienić w zależności od tego która samica szybciej urodzi.:

Planowany miot Y Zirrael Rattery
planowane krycie sierpień 2013 r.

Obrazek

Matką miotu zostanie Itzala of Paradise dumbo, standard russian dove self ur. 25.02.2013 r. Itzala jest bardzo ciekawska i misowata. Bardzo kocha człowieka i swoją przybraną mamę - Pasię. Zawsze trzyma sie w jej cieniu, no chyba, że zauważy szansę na mizianie.

Tatą miotu zostanie Ratazana's King's Road standard, standard dark pearl self ur. 18.02.2013 r. Kings to bardzo spokojny i zrównoważony samiec. Nigdy nie wdaje się w awantury z kolegami z klatki. Do człowieka też nie pcha się jako pierwszy tylko spokojnie czeka na swoją kolejkę na mizianie.

w miocie spodziewam się maluchów o sierści standard, uszach standard w kolorach pearl, mink pearl, mink
Obrazek
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Wilczek777 »

ZIrrael ładnie to tak robić mink pearl kiedy mam ban na szczury? :)

Trzymam kciuki za piękny miot.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: smeg »

Zirrael, dlaczego taki młody tatuś miotu? ;) Nie jestem specjalistką, ale wiem, że większość hodowców preferuje krycie samcami powyżej 1,5-rocznymi, a nawet 2-letnimi, bo w końcu nadal są płodne, a przynajmniej w tym wieku widać, czy nie wychodzą ewentualne choroby (serce itp.). U niektórych półrocznych samców z kolei trudno nawet stwierdzić, czy nie będzie miał problemów z agresją, jeśli dojrzewanie nastąpi trochę później. Czy mogłabyś rozjaśnić mi swoją wizję i plany? :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zirrael Rattery - poznaj mieszkańców :)

Post autor: Zirrael »

Duża część hodowców na świecie preferuje krycie samcami w wieku od 6 do 18 miesięcy - ze względu na najlepszą jakość materiału genetycznego zawartego w nasieniu w tym okresie. Po ukończeniu 1,5 roku życia jakość materiału genetycznego spada, a zdarzają się i przypadki utraty płodności przez samce. Z moich doświadczeń również wynika, że krycie starszym samcem nie gwarantuje lepszego zdrowia miotu.
Odnośnie linii z których pochodzą moje samce, których zamierzam użyć do krycia przed ukończeniem 1 roku życia, to są to linie sprawdzone, bez problemów ze zdrowiem czy agresją. Wszystkich trzech panów okres dojrzewania ma już za sobą - odrobinę burz było pomiędzy 3 a 4 miesiącem ich życia.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”