[OPOLE] 6 samczyków i mama

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

[OPOLE] 6 samczyków i mama

Post autor: pipilotti »

Na dobre domy czeka 6 samczyków i ich młoda (prawdopodobnie ok. 3-miesięczna) mamusia. Krótko opiszę ich historię i okoliczności, w jakich doszło do rozmnożenia.
Kilka tygodni temu pani z opolskiego TOZ-u spotkała w sklepie zoologicznym dwóch młodych chłopaków, którzy kupowali dużą ilość karmy dla gryzoni. Zapytała ich, jakie mają zwierzęta, chłopcy odpowiedzieli, że parę dorosłych szczurów i 11 małych. Wspomnieli, że szczury przebywają w złych warunkach u ich znajomego. Okazało się, że zwierzęta trzymał w domu człowiek, który miał dorosłego samca. Jego kolega kupił samiczkę i z przyczyn nie do końca dla mnie zrozumiałych podrzucił ją do klatki samca. Rezultatu pewnie się domyślacie... "Opiekuna" samca nie widziałam, mamę i dzieciaki oddawał mi jeden ze wspomnianych wyżej młodych chłopaków i kolega, który zgodził się oddać swoją samicę (nadmienię, że pan był w czasie przekazywania szczurów w stanie mocno wskazującym i nie wiedział nawet, kiedy szczury otworzyły oczy). Nie do końca rozumiem, w jakich relacjach pozostają wszystkie osoby dramatu, ja i kolega podjęliśmy się po prostu zakończenia rozpoczętej przez panią z TOZ-u akcji. Aktualnie szczurki przebywają w gabinecie weterynaryjnym "EDEN" w Opolu przy ul. Chabrów, zajmuje się nimi dr Urszula Skowron. Tydzień temu dziewczynki i chłopcy zostali już ulokowani w osobnych klatkach. Dla wszystkich dziewczynek znaleźliśmy domy, natomiast na adopcję czeka wciąż sześciu braci i mamusia. Ulubionym zajęciem panów jest leżenie w hamaku ;). Mama jest nieco płochliwa, bo prawdopodobnie nikt jej wcześniej nie oswajał, zaniepokojona potrafi ostrzegawczo dziabnąć, ale nigdy nie ugryzła do krwi. Jest bardzo młoda (wygląda jak starsza siostra własnych dzieci), moim zdaniem odpowiedni opiekun szybko ją oswoi. Dr Skowron codziennie bierze szczurki na ręce, mówi do nich etc., mają więc regularny kontakt z człowiekiem i nie dziczeją. Maluchy ważą ok. 70g, a mama 190g (dane z wczoraj). Szczurki są zdrowe.

Oto ogony w obiektywie Radka Mizielskiego:

Chłopczyk 1:

Obrazek

Chłopczyk nr 2:

Obrazek

Chłopczyk nr 3:

Obrazek

Chłopczyk nr 4:

Obrazek

Chłopczyk nr 5:

Obrazek


Chłopczyk nr 6 (słabo widać beż na główce):

Obrazek

Mamusia:

Obrazek

Zainteresowanym osobom wyślę więcej zdjęć. Zwierzaki można zobaczyć w gabinecie "EDEN" na Chabrach w Opolu między 10 a 19 (od 14 do 15 dr Skowron ma przerwę), a w sobotę między 10 a 12.
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
SweatNothing
Posty: 68
Rejestracja: pn lip 22, 2013 4:52 pm
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle- Opole

Re: [OPOLE] 6 samczyków i mama

Post autor: SweatNothing »

Numer 1 jest boooski... ale obiecałam sobie dziewczynkę... ;C
kurczę.. no... on na mnie patrzy <3
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: [OPOLE] 6 samczyków i mama

Post autor: pipilotti »

Osoby zainteresowane adopcją proszę o wypełnienie ankiety:

1. Od jak dawna zajmujesz się szczurami?
2. Czy posiadasz już szczury? Jeśli tak to ile, w jakim wieku i jakiej płci?
3. Czy masz klatkę? Jakie są jej wymiary? Jak będą wyglądały wybiegi?
4. Czym zamierzasz karmić szczurki? Jaką ściółkę stosujesz?
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury?
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informował o stanie zdrowia pupilków? Do jakiego weterynarza chodzisz lub zamierzasz chodzić?
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jaki będą miały kontakt ze szczurami?
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów? Kto zaopiekuje się szczurami pod twoją nieobecność?
9. Czy łączyłeś/aś już nieznające się wcześniej szczury? Czy zdajesz sobie sprawę z ewentualnych trudności?
10. Czy zgadasz się na wizytę przed adopcyjną?
11. Czy podpiszesz umowę adopcyjną? (lub czy podpiszą ją Twoi rodzice, jeśli jesteś osobą niepełnoletnią)?
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: [OPOLE] 6 samczyków i mama

Post autor: Eve »

Będę mieć dziewczynkę z tego miotu i jakoś w przyszłym tygodniu wysyłam po nią moją siostrę albo syna. Będą jechać przez Wrocław do Legnicy. Nie będzie problemu "podrzucić " w te okolice komuś chłopczyka :)
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: [OPOLE] 6 samczyków i mama

Post autor: pipilotti »

Aaaa, to z Tobą rozmawiałam na facebooku! Pojęcia nie miałam, że jesteś forumową Eve. Milion razy oglądałam Twoje hamaki i zastanawiałam się, czy przypadkiem któregoś nie wybrać ;). Dziękuję za ofertę transportu.
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: [OPOLE] 6 samczyków i mama

Post autor: Eve »

Świat jest mały ! ;D
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: [OPOLE] 6 samczyków i mama

Post autor: pipilotti »

AKTUALIZACJA: chłopczyk nr 4 już jest w nowym domu. Dr Skowron znalazła mu wspaniałą opiekunkę :).

W pierwszym poście nie dodałam, że ogłoszenie o szczurkach do adopcji zamieszczone jest nie tylko na forum, ale również na FB. Zastrzegam, że nie biorę pod uwagę kolejności zgłoszeń - dopiero po przeczytaniu wypełnionych ankiet adopcyjnych podejmę wstępną decyzję.
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Awatar użytkownika
pipilotti
Posty: 210
Rejestracja: pn lis 09, 2009 12:40 am
Lokalizacja: Krapkowice

Re: [OPOLE] 6 samczyków i mama

Post autor: pipilotti »

Wszystkie szczurki mają już domy. Temat do zamknięcia.
Ze mną: Gryzia, Krecia, Toffi
Za TM: Niuniek, Gall, Dżina, Pipi, Lotti, Miu, Puszkin, Maja, Jackie, Hasz, Funia, Milky, Muffinka, Bromba, Blackie
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”