Brygada Er - Er - To już koniec brygady

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brygada Er - Er

Post autor: Megi_82 »

No też masz wymagania ::) :D
Tylko jeden? 8)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: anka28 »

a matko jakie smutnie wieści :(
kciukam za Lili ,mam ja jeszcze przed oczami jako mała myszę ,leci czas leci ech...
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

Po badaniu.

Weterynarz zajrzał w oczy i mówi że mu to na zaćmę nie wygląda.

Lili oddała krew. Wszystkie zostały osłuchane. Całe stado beta-glukan, nic konkretnego się nie dzieje.
Na wyniki badania krwi miałam czekać, przekazał mi je przed chwilą telefonicznie.

2 parametry wątroby mocno podwyższone, wszystko inne w normie. Jutro podjadę po wynik na papierze i leki.
Oczy mogą mieć związek, aczkolwiek nie muszą, a same w sobie, poza wytrzeszczem wyglądają dobrze. Jeśli po lekach na wątrobę, oczy nie będą się poprawiać, będziemy kombinować dalej. Wet sugeruje spróbować jednorazowo z lekiem na obniżenie ciśnienia, ale to nie teraz, bo nie będzie wiadomo co podziałało.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

" Nie lubię ich! ", "Śmierdzą!", " Po co Ci to!?", "Zabieraj je ode mnie!"

::)

ObrazekObrazekObrazek
Jak fajnie u Pana ... i jak Pan ich bardzo nie lubi ^^
<- Lili i Zmyłka po drzemce z Gburem.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brygada Er - Er

Post autor: Megi_82 »

noovaa pisze:" Nie lubię ich! ", "Śmierdzą!", " Po co Ci to!?", "Zabieraj je ode mnie!"
::)
Jak fajnie u Pana ... i jak Pan ich bardzo nie lubi ^^
<- Lili i Zmyłka po drzemce z Gburem.
Niektóremu chłopu to by jęzor kołkiem stanął, jakby się otwarcie rozczulił nad futrem ;D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

Lili leki słabo pomagają. Dalej jest okropny śpioch :/

Za to widzę poprawę w jej skórze. Była cała w strupach od iskania, jej jednej tak wolno się goiły, teraz skóra jest czysta a sierść znów gładka.

Pospała mi dziś chwilkę na rękach nawet, teraz znów w klatce siedzi. Z tego całego towarzystwa tylko Kropka ma ochotę wyłazić z klatki. I to na chwilę właściwie. Nie podoba mi się to... smutasy jedne!
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Brygada Er - Er

Post autor: IHime »

Jaką diagnostykę robiliście Lili w kierunku serca? Rzeczywiście, obraz jest mało jasny, ale ja też bym się niepokoiła. Tfu, tfu, a może początki przysadki? Nie wiem w sumie, jak wtedy jest z wątrobą, ale przy tarczycy leci wątroba, a przysadka jest z wątrobą mocno związana.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

Ona nie ma żadnych problemów, poza dużymi oczami, dużą ilością snu i problemem z gojeniem się ran ( długo się i słabo goi ). Żadnych neurologicznych ani z oddychaniem. Serce było osłuchiwane póki co tylko, przysadki nie biorę pod uwagę, bo kiedy nie śpi jest w pełni sprawna fizycznie. Mówiłam o problemach z łapkami, ale dzień później łapka opuchła ( uraz sprzed miesiąca :/ ) - po metacamie całkowicie przeszło.

Problemy wątrobowe wyszły we krwi a poprawę skóry uznaję za dobry objaw. Dziś nawet łaskawie ugryzła kota w nos, więc ma jeszcze trochę swojej iskry ;)

Zachowuje się jakby zrobiła się strasznie leniwa. Zaniepokoiło mnie to, bo to do niej nie podobne.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

Wczoraj mnie zaszczurzyło i zamyszyło ;)

Przyjechały do nas 2 małe mysie ( i na tym nie koniec ). Skoczne, zwinne, zabawne, wesołe i nas nie lubią :P
Myszolki poszły oficjalnie pod opiekę córki. Razem ze swoim akwarium, zajmują honorowe miejsce w jej pokoju a ja już wczoraj przekonałam się że zwierza w akwarium przyjemnie się fotografuje :P

Oto one:
Agutka, bardziej otwarta, zwiedziła wszystko w chwile po wpuszczeniu do akwarium. Z ogromnym motorkiem w kuperku!
Jeszcze bez-imienna.

ObrazekObrazekObrazekObrazek


Czarna, bardziej nieśmiała, pierwsze minuty zapierała się siostrze, że z domku nie wyjdzie. Ostatecznie siostra ją z niego wyprowadziła, pokazała wszystko i jakoś poszło.
Luna:

ObrazekObrazekObrazekObrazek

I razem :)
Obrazek


A do mnie do pokoju, przyjechał Piksel! Właściwie to prosto ze swojego domu - laboratorium. Nigdy nie miał testów, miał kontakt z człowiekiem i innymi szczurami. Ciutkę koty go onieśmieliły, ale sprawia wrażenie całkiem fajnego chłopaka ;) .
Bujał się na boki pół nocy! W końcu mam prawdziwego bujaka :P

Po kastracji idzie do stada.

Zdjęcie jedno, bo nie chciałam go stresować już (koty). W nocy, jak wszystko ucichło, zapoznał się z klatką i zakochał się w sputniku ;)

Piksel:
Obrazek

Zakładam, że cała trójka bardzo się cieszy, że możecie ich poznać :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Brygada Er - Er

Post autor: Entreen »

Jakie cudeńka!!!
Ostatnio mam słabość do agutów, a także do lśniącej, czarnej sierści... i ona ma ten śliczny pomarańczowy brzuszek!!! :-*

A Piksel... Z oczywistych względów to imię budzi we mnie wiele emocji - więc wielki buziol (jak już się pozwoli ;) ) dla kiwaczka :-*
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

On się pozwoli ... jest spięty, ale można całować :) Fajny chłopak z niego. Póki co śpi, więc nie ruszam. Cieszę się jedynie że nie został na noc w tej kuwecie w której uparcie siedział wczoraj po przyjeździe ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

ObrazekObrazekObrazek

Piksel uznaje zasadę "jak nie widzę, to mnie nie widać" :D
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Brygada Er - Er

Post autor: Entreen »

Widzę oswajanie w moim ulubionym stylu ;D
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: Brygada Er - Er

Post autor: ^Yuuhi^ »

noovaa pisze:" Nie lubię ich! ", "Śmierdzą!", " Po co Ci to!?", "Zabieraj je ode mnie!"
skąd ja to znam ;D a jak mojemu któregoś podsunę pod nos żeby pogłaskał to łaskawie czubkiem palca dotknie ::)

a co do zamyszenia... Ty też?!?! Zaczynam się zastanawiać czy na zamknięty się nie zgłosić bo wszędzie myszy widzę ;D

A Pikselka przystojniaka wycałuj z każdej strony ;)
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Brygada Er - Er

Post autor: noovaa »

^Yuuhi^ pisze:bo wszędzie myszy widzę ;D
Byle nie białe ;D
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”