Jajecznica

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Jajecznica

Post autor: Dinusia »

ja juz drugi dzien daje im jajecznice czy trzeci i jakos wszystko jest ok!
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jajecznica

Post autor: Lulu »

a ile im dajesz?? bo to duzo bialka :? ja bym uwazala...
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jajecznica

Post autor: Lulu »

bo na petalni (nawet na wodzie) to jest smarzone - czyli bardziej ciezkostrawne. zreszta latwo szczura przebialczyc, wiec z tymi jajkami to radzilabym Ci uwazac. jest duzo innych fajnych rzeczy, ktore mozna ugotowac szczurowi, np ryz, ziemniaki... (oczywiscie bez soli)
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Jajecznica

Post autor: Dinusia »

Dalam im wczoraj i dzisaij...
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jajecznica

Post autor: Lulu »

ale w jakiej ilosci :roll:
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Jajecznica

Post autor: Dinusia »

pol miseczki nawet nie...
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
koteczek
Posty: 468
Rejestracja: sob gru 20, 2003 9:13 pm

Jajecznica

Post autor: koteczek »

Dinusia skoro mowi Ci sie zebys uwazala i ze lepiej nie, a Ty i tak wiesz lepiej to po co pytasz??
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Jajecznica

Post autor: Dinusia »

dalam im dwa razy i nic sie niedzieje czuja sie swietnie i bardzo im smakowalo wiec chyba mozna no nie?ale zadko jak na szybkiego trzeba cos zrobic...bo jajka sie troche dlugo gotuja i maja duzo bialka...
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jajecznica

Post autor: Lulu »

[quote="Dinusia"]nic sie niedzieje czuja sie swietnie i bardzo im smakowalo wiec chyba mozna no nie?[/quote]


idac dalej wg tej filozofii... coz szczury bardzo lubia tez chipsy i piwo. a za pewne zaden nie padnie od razu po zjedzeniu. jest to poprostu niezdrowe. to, ze im to smakuje tego nie zmieni...


[quote="Dinusia"]le zadko jak na szybkiego trzeba cos zrobic...bo jajka sie troche dlugo gotuja i maja duzo bialka...[/quote]

tu sie zgubilam... nie gotujesz jajek, bo chcesz cos na szybko.. a jak je usmazysz to juz nie ma bialka? :? bez kitu, zgubilam sie w tej wypowiedzi.

by nie wprowadzac nikogo w blad. LEPIEJ NIE PODAWAC SZCZUROWI JAJECZNICY.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Jajecznica

Post autor: ESTI »

Ja bym nie przesadzała, nic się nie stanie jeśli poda się szczurasowi od czasu do czasu jajeczniczkę z dodatkami (oczywiscie bez przypraw). Wszystko z umiarem. :)
Obrazek
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

Jajecznica

Post autor: morzeszek »

hmmm ja naprzykład lubie wódke
i co to też nie jest zrowe

a to że szczurki kable lubia to co pujdziesz do elektrycznego i bedziesz im dawała metr kabla dziennie??
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Jajecznica

Post autor: Fam »

taka jajecznica jest ok, ale malo jekj powinno byc, bo jak przebialczysz to trzeba bedzie do weta gnac, uwazaj z iloscia jajka, bo ono najszybciej powoduje skaze bialkowa, a do jaja mozesz dodac tez ziaren, alebo na slodko z ridzynkami i orzeszkami
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Jajecznica

Post autor: lajla »

Diniusia nie wiem czy sobie zdajez ze rzeczy smazone sa nie zdrowe ogolnie dla zwierzat :?
czlowiek pali, i tez mu sie szybko nic nie dzieje, dopiero potem sa tego skutki... zapalisz raz czy dwa, wiele CI sie nie stanie, ale jak bedziesz palic i palic to juz sprawa wyglada inaczej...

chyba potrafisz sie poswiecic i ugotowac swoim szczura jajko??
a jak CI sie nie chce to wsadz surowe do wrzadku na 1-3 sekundy, aby zabic zaazki i bakterie, i daj im surowe... a nie smazone :?
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

Jajecznica

Post autor: morzeszek »

hmm dziś wsadziłem im ugotowane całe jajco do klatki
jak narazie nim turlają
jestem ciekaw jak długo zajmie im dobranie sie do niego
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Jajecznica

Post autor: knautia »

domyślam się, że na patelni teflonowej, bo do zwykłej by przywierało :? poza tym na pewno jak normalna, ale pozwolę sobie się wychylić i powiem, że moim skromnym zdaniem nie ma wielkiej rożnicy pomiędzy jajecznicą na wodzie a jajkiem gotowanym, bo ono też nie jest takie lekkostrawne... wyjątek stanowi raczej jajko na miękko... tak, czy inaczej szczur nie zje całego jajka i nie powinien, więc to ma sens, jeśli się resztę samemu doje, albo trzeba wyrzucić... dlatego stawiam na gotowane, bo kawalątek dla szczurci, reszta dla mnie :) a typowo szczurzego jedzenia niestety nie lubię, mój szczur z resztą też :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”