Wspaniali na zawsze..

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
anka10321
Posty: 93
Rejestracja: ndz lut 05, 2012 6:54 pm

Re: Bez Wspaniałych. Z Mali i Alaską :)

Post autor: anka10321 »

Jak tam Dorianka i reszta stada? :)
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Bez Wspaniałych. Z Mali i Alaską :)

Post autor: Zuzolka »

Moje miśki mają się dobrze i mamy nadzieję, że ten stan pozostanie długo ;) Mieliśmy problem z Dorianem i Alaską. Nagle Alka zaczęła jej się bać, przez co przestała nawet mieszkać w klatce, gdy tylko Dorian podchodziła do niej ta krzyczała i uciekała gdzie się da, nie patrząc na to czy pędzi przez moją twarz czy inne części naszego ciała ::) I się zaczęło, akcja "polub mnie, plis" :D Spólne chwile w transporterze, wannie i chorobówce dały efekty. A co ciekawe gdy tylko zabierałam je gdzieś indziej to od razu pokazywały, że między nimi jest spoko, razem spały, iskały się... Ale zawsze gdy wracały do swojego pokoju ta bojaźń Alaski i szał Doriana wracały, na szczęście udało się to na tyle opanować, że Alaska znów lubi przebywać w klatce lub sama biega za Dorianem choć nie wiem w jakim celu ;) Ale jeszcze słychać jej piski, jeszcze czasem się zleją, nie do krwi, taka zwykła przepychanka. Jest lepiej :)
Od trzech dni sa u nas dziewczyny z tego ogłoszenia http://tablica.pl/oferta/w-dobre-rece-s ... 213zr.html. Oczywiście nic nie płaciłam. Babeczki są już starszakami, w marcu będą mieć 2 lata. Początkowo chciałam oddać je do adopcji, ale jedna z nich- Pusia zachorowała na serce, więc uznałam to za zbędne. Lepiej będzie jeśli zostaną z nami, ja będę spokojniejsza a i warunki mamy :)
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
repelelffenkd9D
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 05, 2014 9:56 pm

Re: Bez Wspaniałych. Z Mali i Alaską :)

Post autor: repelelffenkd9D »

Jak miło, że je przygarnęliście. Jak się sprawują? :)
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Bez Wspaniałych. Z Mali i Alaską :)

Post autor: Zuzolka »

Niestety mimo szybkiej reakcji na objawy choroby u Pusi nie widać większych efektów leczenia.. Martwi mnie to, w niedziele wieczorem to się zaczęło a od poniedziałku jest na karsivanie i dzisiaj poszła ostatnia dawka furosemidu i nie wygląda to zbyt obiecująco. Staramy się, żeby piła dużo ale chyba jest odwodniona. Nie ma sił, wczoraj sporo zjadła z tego co jej przygotowywałam a dziś już nie jadła z taką chęcią. Zastanawiam się czy nie dorzucić jej vetmedinu czy coś podobnego, jutro skonsultuje z wetem. A teraz jestem pełna obaw czy w jej maleńkiej główce nie powstaje coś bardzo groźnego. Mam nadzieję, że stan Pusi się polepszy..
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bez Wspaniałych. Z Mali i Alaską :)

Post autor: unipaks »

Niech leki zadziałają... Trzymaj się, Pusiu! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Bez Wspaniałych. Z Mali i Alaską :)

Post autor: Zuzolka »

Wróciłam od weta.. Trochę załamana, ale z nadzieją, że damy radę wyjść na prostą. Od dziś na vetmedinie+ karsivan+ antybiotyk ze względu na kichanie+ prilenel? prilenol? coś moczopędnego.. Jutro możemy podejść na dawkę tlenu, żeby lepiej małej się pooddychało, a po weekendzie będzie wiadomo czy Pusiek zostanie z nami czy pomożemy jej... Czuję, że się rozpadam na myśl o tym, że za chwilę może jej nie być. To nie na moje serce, a jednak wciąż brne w opiekę nad nimi, ale wiem, że słusznie.
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bez Wspaniałych. Z Mali i Alaską :)

Post autor: unipaks »

Jak teraz, lepiej choć troszkę?
Ciepłe głaski dla Pusi, niech się trzyma :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Bez Wspaniałych. Z Mali i Alaską :)

Post autor: Zuzolka »

Niestety lub stety, stan Pusi sie nie poprawia ani nie pogarsza. Waga w miejscu, choc to tylko 290 gram. Z jedzeniem kiepsko, apetyt cos jej nie dopisuje, ale j, malo ale je. Mysle, ze wiekszy problem mamy z tym, ze cos dzieje sie pod katem neurologicznym. Slabe lapki, czasem sie potknie, pyszczka wysoko do mycia nie podnosi. Wydaje mi sie, ze to nie jest zwiazane z sercem. Jutro kolejna wizyta u weterynarza. Nie chce zeby to byl koniec, to chyba nie czas jeszcze, ale tez nie chce zeby sie meczyla. Jutro sie okaze, albo i nie..
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bez Wspaniałych. Z Mali i Alaską :)

Post autor: unipaks »

Może to zapalenie mózgu albo gruczolak przysadki? Baytryl mógłby pomóc, no albo cabaser/dostinex. Może też warto wspomóc pracę mózgu także witaminą B1?
Poprawy Pusi życzę i mocno kciukam :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Bez Wspaniałych. Z Mali i Alaską :)

Post autor: Zuzolka »

Dziękuję Uni, szczerze mówiąc trochę liczyłam na podpowiedź z Twojej strony :-* Zasugerowałam to wetce na wizycie, ale takie zachowanie (wg niej) wynika z osłabienia organizmu, niedotlenienia.. Więc jesteśmy na karsivanie+ vetmedinie+ powrót do furosemidu i jakiś nowy lek (zapomniałam nazwy, zapytam na następnej wizycie), który ma na celu wzmocnienie i również posiada wit. B. Tracę nadzieję, ale będę walczyć o tego skrzata.
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Bez Wspaniałych. Z Mali i Alaską :)

Post autor: Zuzolka »

Ps. Osłuchowo u Pusi orkiestra, wszystko chodzi w swoim własnym rytmie a to nie cieszy.
Mimo to pozdrawiamy :)
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bez Wspaniałych. Z Mali i Alaską :)

Post autor: unipaks »

No jak orkiestra, to Enro mogłoby pomóc i na to, i na ewentualne zapalenie mózgu/opon ::) Warto podjąć próbę. Trzymam kciuki za poprawę i dobrą diagnozę, głaski ślę :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Bez Wspaniałych. Z Mali i Alaską :)

Post autor: Zuzolka »

Mamy w domu Baytril, ale na jej małym ciałku jest tak dużo śladów igieł, że już nie wiem co robić.. Od wczoraj ubyło jej 5 gram, jak na nią to dużo. Uni, masz rację, próbujemy nadal.
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bez Wspaniałych. Z Mali i Alaską :)

Post autor: unipaks »

Kciukam, żeby leczenie zadziałało :-* Pisz, jak się dziewczynka czuje, oby była poprawa
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Bez Wspaniałych. Z Mali i Alaską :)

Post autor: Zuzolka »

Pusia zrobiła się żywsza i oczka ma jakby bardziej otwarte, choć mysłałam, że już dzisiaj koniec, po filipku. Ale nie. Jest :) Dziś podany lek przeciwzapalny i jakieś witaminki iniekcyjnie. Osłuchiwała ją inna wetka i mówi, że nie wiadomo czy to nie jest od płuc, dokładnie nie wiem o co chodzi (na wizycie był mój narzeczony). Jak to zadziała to będzie super, wyjdziemy na prostą. Zauważyłam, że leci jej jakaś zielonkawa wydzielina z pochwy, myślę, że może to być od antybiotyku.
Za jakiś czas czeka nas przeprowadzka, obawiam się rekacji dziewczyn, głównie tego, że mi się pochorują ze stresu. Przed przeprowadzką zacznę podawać im profilaktycznie coś na wzmocnienie.

Sześć babskich dzióbów przesyła walentynkowe buziaczki :-*
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”