Oddam młode z matką [Kraśnik/Lublin]

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
bloody018
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 01, 2014 7:30 pm
Lokalizacja: Lubelskie

Oddam młode z matką [Kraśnik/Lublin]

Post autor: bloody018 »

Oddam pięciomiesięczną szczurzycę z młodymi. Kluseczków jest 12, oczywiście 2 lub jednego zostawię z ojcem. Na razie nie wiem ile jest samców a ile samic, ale 1 marca powinnam już znać płeć wszystkich szczurków. Urodzone 5 lutego.
Samica bardzo energiczna i ciekawska, oswojona. Na imię ma Kirito, (gdyż miała być samcem) jednak nie jest do niego przyzwyczajona, rzadko kiedy ją nazywam po imieniu.
Zdjęcia nie chcą mi się wstawić (tak wiem, sama nie potrafię ;) )więc wszystkim chętnym wyślę zdjęcia na e-maila.
Nie znam się na ich rasach/rodzajach, więc opiszę:
mamusia koloru beżowo białego oczka czerwona
tata na avatarze, ciemny grzbiet i głowa reszta biała (oczka czarna)
młode takie jak mama lub jak tata
Kózka
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 06, 2014 11:58 am

Re: Oddam młode z matką

Post autor: Kózka »

Napisz, skąd jesteś ;)
Awatar użytkownika
bloody018
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 01, 2014 7:30 pm
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Oddam młode z matką

Post autor: bloody018 »

Z Kraśnika [ok. 49 km od lublina] ;)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oddam młode z matką

Post autor: smeg »

Bloody018, chcesz je oddać jak najszybciej, czy mogą poczekać u Ciebie aż skończą 4,5 tygodnia i będą mogły zostać oddzielone od matki?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Kózka
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 06, 2014 11:58 am

Re: Oddam młode z matką

Post autor: Kózka »

Auć. Ja szukam szczurków, ale jestem z Poznania = trochę za daleko.
Tym niemniej trzymam kciuki za domki dla szczurków.
Awatar użytkownika
bloody018
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 01, 2014 7:30 pm
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Oddam młode z matką

Post autor: bloody018 »

smeg pisze:Bloody018, chcesz je oddać jak najszybciej, czy mogą poczekać u Ciebie aż skończą 4,5 tygodnia i będą mogły zostać oddzielone od matki?
Najlepiej pasowałoby mi je oddać jak najszybciej, ponieważ po skończeniu 4,5 tygodnia nie bardzo mam je gdzie trzymać. Samiec aktualnie przesiaduje w pożyczonym akwarium, więc po rozdzieleniu ich młodych samców mogłabym włożyć do tego akwarium na jakiś krótki czas jednak nie chciałabym aby gnieździło się ich tam parę. Ale jak się chce zawsze można jakoś to załatwić, najważniejsze aby szczurkom znaleźć dom, mogą poczekać :)
Awatar użytkownika
bloody018
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 01, 2014 7:30 pm
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Oddam młode z matką

Post autor: bloody018 »

Kózka pisze:Auć. Ja szukam szczurków, ale jestem z Poznania = trochę za daleko.
Tym niemniej trzymam kciuki za domki dla szczurków.
Myślę, że raczej jest ktoś z Poznania, co ma szczurki do oddania. :)
~
No i udało mi się dodać zdjęcia:
Dzielna mamusia:
http://photo1.ask.fm/829/067/119/800030 ... C05973.jpg
Młode, kiedy miały 1.5 tygodnia
http://photo1.ask.fm/939/213/799/710003 ... C05981.jpg
I dziś robione zdjęcie jednemu ogonkowi
http://photo1.ask.fm/939/764/549/128000 ... C06047.jpg
Mam nadzieję, że zdjęcia będą w linkach ;)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oddam młode z matką

Post autor: smeg »

Szczurki nie mogą być oddzielone od matki wcześniej, niż po ukończeniu 4,5 tygodnia. Samce nie mogą też być oddzielone później - stają się już wtedy płodne i mogą zapłodnić matkę lub siostry.

W tej chwili możesz poszukać domu tymczasowego dla wszystkich maluchów na raz razem z matką, ale jeśli je odchowasz, będziesz mogła im szukać indywidualnych stałych domków - co może być nieco łatwiejsze do wykonania ;) Pamiętaj, żeby zostawić samcowi przynajmniej jednego synka do towarzystwa, skoro nie planujesz go oddawać. Nie oddawaj też szczurków pojedynczo osobom, które nie mają innych szczurów - to zwierzęta silnie stadne i potrzebują towarzysza tej samej płci ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
bloody018
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 01, 2014 7:30 pm
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Oddam młode z matką

Post autor: bloody018 »

Ogłoszenie nieaktualne. Spytam sie jeszcze tylko, czy przytrafilo sie komuś, aby szczurzyca zjadła wszystkie swoje trzytygodniowe młode? Czy to normalne zachowanie?
Awatar użytkownika
SweatNothing
Posty: 68
Rejestracja: pn lip 22, 2013 4:52 pm
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle- Opole

Re: Oddam młode z matką [Kraśnik/Lublin]

Post autor: SweatNothing »

Niemożliwe jest raczej by "zjadła" 12 szczurków, szczególnie takich, co oczka im się już pootwierały. W sensie nigdy nie byłam w posiadaniu samicy która się "oszczurzyła" ale to nawet logicznie nie brzmi...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oddam młode z matką [Kraśnik/Lublin]

Post autor: smeg »

Może pouciekały z klatki? To raczej niemożliwe, jeśli samica już zjada, to martwe młode i to góra do 7 dnia życia.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
bloody018
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 01, 2014 7:30 pm
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Oddam młode z matką [Kraśnik/Lublin]

Post autor: bloody018 »

Chodzi o to, że ja widziałam ciała małych. Wyglądało to, jakby samica wgryzła im się w brzuszki i pozjadała wnętrzności, w środku małe były puste.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oddam młode z matką [Kraśnik/Lublin]

Post autor: smeg »

Masakra, nie słyszałam nigdy o takim przypadku... Może coś silnie zestresowało matkę? Czy samiec był oddzielony, czy mieszkał z młodymi? Częściej to samce bywają agresywne w stosunku do maluchów?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
bloody018
Posty: 13
Rejestracja: sob lut 01, 2014 7:30 pm
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Oddam młode z matką [Kraśnik/Lublin]

Post autor: bloody018 »

smeg pisze:Masakra, nie słyszałam nigdy o takim przypadku... Może coś silnie zestresowało matkę? Czy samiec był oddzielony, czy mieszkał z młodymi? Częściej to samce bywają agresywne w stosunku do maluchów?
Nie mam pojęcia dlaczego tak zrobiła, może nie radziła sobie z tą sytuacją, to jej pierwsza ciąża.
Samiec był/jest odzielony od młodych i samicy od kiedy szczurzyca urodziła.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”