Jajecznica

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Jajecznica

Post autor: falka »

Hihi :) Ja mam za mało szczura, żeby dawać całe jajo, ale bosko to musi wyglądać :)

A jajecznice też możecie sobie darować... od czasu do czasu kawałek jajeczka na twardo (albo na miękko :P) w zupełności wystarczy dla zdrowia zwierzaka, nie ma co przesadzać z białkiem. Skutek może być taki, że ściuro nabawi się przebiałczenia i wcale nie będzie mógł dostawać...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Jajecznica

Post autor: krwiopij »

ja jajecnice czasem moim zwierzom daje... mniej wiecej raz na miesiac... z jednego jajka na 5 szczurow, bez tluszczu lub na odrobinie masla... oczywiscie bez soli i przypraw... mysle, ze nie zaszkodzi, a czasem padam na pysk i nie mam sily robic im kaszki czy innego smakolyka na kolacje... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Jajecznica

Post autor: moni »

Apeluje do wszystkich :!:
Włożenie jajka na 3 sekundy do wrzątku nie zabija bakterii.
Salmonella siedzi w całym jajku.Nie tylko w skorupce.
Nawet jajko na miękko może mieć jeszcze zdolne do zarażenia bakterie.
Tylko całkowicie ugotowane lub usmażone jajko nie zawiera Salmonelli.

Aczkolwiek jajka z wielkich ferm są teoretycznie wolne od Salmonelli, ponieważ drób jest szczepiony.Trzeba uważać na jajka z niewielkich ferm, a w szczególności na te pochodzące ze wsi.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
MaTa
Posty: 55
Rejestracja: śr maja 25, 2005 7:40 pm
Kontakt:

Jajecznica

Post autor: MaTa »

To ja sie jeszcze zastanowie czy bede dawac im jaja moze raz na jais czas
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Jajecznica

Post autor: Fam »

propo jaja, mozna dawac tez surowe, moja woli niz gorowane, ale zawsze sie wytytla w zultku jak je
za tęczowym mostem: Karolcia
koteczek
Posty: 468
Rejestracja: sob gru 20, 2003 9:13 pm

Jajecznica

Post autor: koteczek »

nie powinno sie dawac jajka surowego bo szczurka moze zlapac salmonelle albo jakies inne chorobsko. Tak samo jak czlowiek nie powinien jesc jajka surowego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”