Sabatkowe Stadko <3

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Sabatkowe Stadko <3

Post autor: Sabathani »

Buba pisze:Chłopcy są przecudowni :) Śliczne mają maści.
Strasznie rozbawiła mnie historia z szafą. Łobuziak Ci się trafił. Nie zazdroszczę teraz tylko sprzątania ciuchów :D
Miziaki dla chłopaków ode mnie i moich bab :-*
Oj tak. Najmniejszy w stadzie, strasznie w porównaniu do innych wolno rośnie, ale za to największy łobuz z domieszką adhd :D
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sabatkowe Stadko <3

Post autor: Buba »

Być może skoro wolno rośnie, był zbyt szybko w dzieciństwie odłączony od mamy. Nie zdążył "wyssać" się za młodu, i teraz są tego konsekwencję. Może spróbuj go podkarmiać na boku? Na wybiegu czy na kolanach daj mu jakiś dodatkowy, ale zdrowy przysmak. Prawdopodobnie, jak będzie dostawał więcej wartościowych rzeczy, łatwiej mu będzie się rozwijać. Tylko oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Nie chcesz przecież utuczyć chłopaka :D
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Sabatkowe Stadko <3

Post autor: Sabathani »

Został odłączony w tej samej chwili, co Hachi i Miko :) Po prostu jest bardzo, bardzo żywiołowy. Taka skacząca, mała pchełka. pewnie dlatego też szybciej spala kalorie bo je bardzo dużo :)

Dzisiaj do mojego stadka dołączyły Maks i Borys od użytkownicy Anna_Ch.

Obrazek
Obrazek

Na razie są w innej klateczce bo niestety łączenie nie poszło pomyślnie. Maks wbił sie ząbkami w kark Sparkyego zostawiając mała, czerwoną rankę i wydzierając troszkę futerka. Zapewne za wcześnie, muszą sie oswoić z nowym otoczeniem i zapachami. Jutro spróbujemy ponownie :)
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sabatkowe Stadko <3

Post autor: Anna_Ch »

Ich miny są fenomenalne na tych zdjęciach :)
Widać po uszach że są wystraszone, bardzo mi przykro z powodu zachowania Maksa, tak jak piszesz muszą się oswoić z nowym otoczeniem, dzisiaj miały dużo stresu ...
Mam nadzieje że sytuacja się nie powtórzy.
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Sabatkowe Stadko <3

Post autor: Sabathani »

Anna_Ch pisze:Ich miny są fenomenalne na tych zdjęciach :)
Widać po uszach że są wystraszone, bardzo mi przykro z powodu zachowania Maksa, tak jak piszesz muszą się oswoić z nowym otoczeniem, dzisiaj miały dużo stresu ...
Mam nadzieje że sytuacja się nie powtórzy.
Nie martw się :) Maks prawdopodobnie też tak zareagował bo jak chyba najbardziej strachliwy z całej dwójki, a Sparky to taka ciepła klucha,. Możliwe, że tym samym chciał pokazać, że "tym razem ja tu żądze" :P Ale nie był to jakiś taki poważny atak. Nie nastroszył się Nie skakał po nim. Niuchał go bardzo, bardzo intensywnie, po czym po prostu ugryzł i równie szybko puścił.
Na razie niech się uspokoją, zapoznają z nowymi zapachami, a jutro spróbuje je połączyć na neutralnym terenie.

PS. Borys już z chęcią wchodzi na rękę, ale szybko z niej schodzi. Prawdopodobnie sobie myśli "Nie masz nic dobrego, to po co mnie zapraszasz?" :P Maks jest bardziej strachliwy. Na dotyk ręki go paraliżuje. Mimo to spokojnie, czasu mamy mnóstwo i cierpliwości, by było jak najlepiej :)
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sabatkowe Stadko <3

Post autor: Buba »

Jakie mamy tu nowości! Kolejna co się doszczurza :) Super, serio super. Nowi chłopcy oczywiście cudowni są.
Daj im dzisiaj trochę odpocząć. Stres i upał z pewnością robią swoje. Jutro wypróbuj którąś z metod łączenia z forum i powinno być dobrze.
Miziaki dla całej gromady ;)
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Sabatkowe Stadko <3

Post autor: Sabathani »

Obrazek
Jesteśmy już mniej wystrychane, na razie odsypiamy pełną emocji noc :) Oczywiście na kocyczku by było maksymalnie wygodnie i przyjemnie :P
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sabatkowe Stadko <3

Post autor: Buba »

A jak tam łączenie? Trzymam kciuki, żeby wszystko szło jak po maśle. :-*
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Sabatkowe Stadko <3

Post autor: Sabathani »

Buba pisze:A jak tam łączenie? Trzymam kciuki, żeby wszystko szło jak po maśle. :-*
Jeszcze nie podejmuje prób łączenia. Maks (ten szary rexik) jest bardzo, bardzo zdystansowany i strachliwy. Wszystko co nowe go przeraża. Gdyby mógł to non stop siedziałby w kącie klatki, schowany za domkiem. Dzisiaj Borys i Maks biegały trochę po łóżku. Jednak zamiast poznawać nowe otoczenie Maks wolał schować się za poduszkę. Jeszcze po prostu nie czuje się u mnie komfortowo i wydaje mi się, że to powinien być priorytet. Już coraz częściej podlatuje do drzwiczek, czy do mojej ręki, mimo to nadal jeszcze jest niepewny. Nie chce mu robić dodatkowego stresu. Myślę, że jest to kwestia paru dni i do końca tygodnia chłopaki będa już w jednej klatce. :)

Na dodatek Borys i Maks zostali przeniesienie do dużej klatki, a reszta moich szczurów do tej mniejszej (wcześniej było na odwrót). Więc maja teraz więcej miejsca do biegania. Za bardzo boją się jeszcze wychodzić z klatki, czy biegać po łóżku, dlatego musiałam zrobić im taką przeprowadzkę :) Reszta moich szczurków mimo małej klatki spędza większość czasu na zewnątrz, więc na razie chyba sa wszyscy szczęśliwi :)
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Sabatkowe Stadko <3

Post autor: Sabathani »

Ah, zapomniałam umieścić zdjęcia z dzisiejszego dnia :)

Hachi, Diablo i Miko. Wybiegały się i wyszalały, jak tylko mogły na łóżku. Pół dnia mieliśmy "sieste" :)
Obrazek

Borys. Już jestem mniej wystrachany, spokojnie chodzę sobie po klateczce, nie przeraża mnie ręka, wręcz czasami nie zwracam na nią uwagi.
Obrazek

Maks. Takie trochę zdjęcie "z ukrycia", ale jest to bardzo duży dla nas krok. Pierwszy raz udało nam się bez strachu wyjść z zza domku, położyć się na górnej półeczce klatki i spokojnie, jak na modela przystało pozować do zdjęcia :)
Obrazek

A z powodu dużego napływu różnych mebelków nasza klateczka wygląda teraz w taki sposób :)
Obrazek
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sabatkowe Stadko <3

Post autor: Anna_Ch »

Cudowna jest klatka !
I jak bogato urządzona :)
A Borys oczywiście w swoim ulubionym miejscu, czyli w misce :D
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Sabatkowe Stadko <3

Post autor: Sabathani »

Anna_Ch pisze:Cudowna jest klatka !
I jak bogato urządzona :)
A Borys oczywiście w swoim ulubionym miejscu, czyli w misce :D
Haha, fakt. Przesiaduje tam 90% czasu. Rano się zorientowałam nawet, że prawie w niej śpi (położył łepek na brzegu miski). Nie zdarzyłam zrobić zdjęcia bo akurat, jak podeszłam to się podniósł :)

A co do klateczki, to jeszcze nie wszystko. Niedługo dojdą takie fajne "patyki", które będą służyły, jako mostki i drabinki. Mój przyjaciel również jest w trakcie budowania PLACU Zabaw! Bedzie on tak skonstruowany, że będzie można go połączyć z klatką. Kiedy chłopaki będą już swobodnie mogły biegać po pokoju zostanie on zamontowany. Coś na zasadzie przedłużenia klatki, z drabinkami, mostkami i tunelami :)
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Sabatkowe Stadko <3

Post autor: Sabathani »

Dzisiaj jest bezsenna noc pod hasłem "łączymy szczurki" :)

Sparky i Borys już w sobie zakochani :) Pierwsze spotkanie nastąpiło na łóżku. Nie było żadnych problemów. Po około 30 min chłopaki przysiedli sobie w kącie i leżeli chwile przytuleni. Wsadzeni do klatki od razu zajęli domek, ciekawsko wyglądając :)

Obrazek
Obrazek

Miało również miejsce pierwsze iskanie. :)

Natomiast Maks... No cóż. Po spotkaniu ze Sparkym ponownie pokazał, że jest małym wilkiem w owczej skórze :P Znowu wgryzł mu się z karczek pozostawiając mala rankę. Jednak tym razem Sparky nie pozostał dłużny. Obydwaj chłopcy stanęli na łapach i chwile tak stali. Maks poczuł chyba respekt do Sparkiego (ten jest od niego 2x większy, kiedy stanie na tylnych łapach) i po kilku sekundach, kiedy powoli ich od siebie odsunęłam podszedł do Sparkyego wsuwając mu łepek pod pyszczek i mrużąc oczka. Jednak bylo widać, że napięcie wisi w powietrzu. Mówię "O nie chłopaki, koniec żartów". Obydwaj agresorzy zostali umieszczeni w transporterku. Siedzą tam już około 30 min, bez jakiejkolwiek kłótni. Co więcej, przytulili się do siebie i powoli zasypiają :) Sparky zrobił sobie z Maksa poduszeczkę, kładąc na nim tak słodko łepek :) Nie chce robić zdjęć, by im nie przeszkadzać, ale widok jest naprawdę uroczy. Posiedzą tam jeszcze godzinę, po czym zapoznam ze sobą resztę stada. Jak dobrze pójdzie po południu wszyscy będa już w jednej klatce :)
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Awatar użytkownika
SonamiChan
Posty: 147
Rejestracja: sob maja 03, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: Puck

Re: Sabatkowe Stadko <3

Post autor: SonamiChan »

Piękne stadko! Gratuluję doszczurzenia się tą cudną dwójką!
Wszystkie chłopaki niesamowicie przystojne, no Hatchi i Diablo raczej przeuroczy, te pyszczki <3.
Sparky jest OGROMNY O-O Ile on waży? Pewnie ponad 600g, huh?
Ze mną: Leonardo Von Clawington oraz Harold
Cody, Santiago i Davis brykają po drugiej stronie tęczy...
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Sabatkowe Stadko <3

Post autor: Sabathani »

Niestety nie udało się. Mimo, że chłopaki spędzili bite dwie godziny przytuleni do siebie w transporterku po wsadzeniu do klatki znów doszło do bójki. Muszę jechać chyba ze Sparkym do weta bo ma wielkie rozcięcie na szyi. Nie wiem, czy ponownie spróbuje je łączyć... Tym bardziej z maluchami. Gdyby doszło do takiego ataku na któregoś ze szkrabów został by przecięty wręcz na pół...
Nie wiem, co robić..
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”