Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: sophiya »

ja już "Lód" skombinowałam, pręży się dumnie na półce.
Bo mam taki dziwny stan, że nie mogę czytać książek - trudno mi się skoncentrować na dłużej. Brnę w komiksy, filmy i gry.
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Agata »

Wczoraj znowu miałam napad głodu książkowego. Co gorsza, wcale mi się nie poprawiło, mimo dawki literatury...

Wysępiłam od siostry (ta z kolei wysępiła od bilbioteki ;)) Ono Doroty Terakowskiej. Przeczytałam "na raz" w jedno popołudnie i następujący po nim wieczór. Mruuu.
Co mogę powiedzieć? Cóż, książka daje potwornie dużo do myślenia, no w każdym razie ja po lekturze pomyślałam sobie o tym i o tamtym... Człowiek zawsze ma jakiś wybór, to fakt, ale czy tego wyboru dobrze dokona to już inna para kaloszy.

Moja nauczycielka historii jest w ciąży, dzisiaj miałam z nią lekcję. Jak zwykle nas upominała i w pewnym momencie podniosła głos. Ja odruchowo wymamrotałam pod nosem: "nie krzycz, ono słyszy"... Po za tym przez cały dzień starałam się s ł u c h a ć. Wiecie ile fascynujących dźwięków można usłyszeć jadąc autobusem/idąc do szkoły/stojąc na przystanku?...

No i jednak kasztan.

Zapomniałambym prawie. Zagierek i efwupe, znaczy się Złotko. Złotkowej klasy wycieczka do hipermarketu, ba! hipermarket. Wymiana rybek. I jeszcze lipny laptop. Albo coca - cola. Takie drobne smaczki.

Kurcze, ile w tej książce jest prawdy! Momentami całe strony zajmuje opis rodziny tak łudząco podobej do mojej... Nie chodzi mi o to w dosłownym tego znaczeniu (u nas gary nie stoją trzy dni, bo tata porządkolubny jest ;)), ale jednak czasami podobieństwo uderza... I się niemiło ludziowi robi...

Podsumowując, Ono jak najbardziej zasługuje na spędzenie tych kilku godzin z książką w łapce. A potem kolejnych kilku na pomyślenie i przemyślenie tego wszystkiego.

Polcecam serdecznie.


Ostatnimi czasy podczytuję również tomik Myśli nieuczesanych wszystkich Stanisława Jerzego Leca.
Bajka. Cała książka jest zaklejona pomarańczowymi karteczkami, którymi zaznaczam najlepsze (moim skromnym zadniem) cytaty. Postanowiłam, że jak już skończę lekturę, to je sobie wynotuję dla potomności, ale ostanio zaczęłam się zastanawiać, czy nie prościej będzie po prostu kupić sobie własny egzemplarz książki... ;]
Chylę czoło.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Baszek
Posty: 41
Rejestracja: wt gru 04, 2007 12:17 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Baszek »

Właśnie przeczytałam
Szkatułka z kości słoniowej - Jose Carlos Somoza
Nie polecam. Zalatuje Mastertonem, tematyka kręci się wokół morderstw, seksu, perwersji i ponętnych nastolatek.
Właśnie czytam
Jesień patriarchy - Gabriel Garcia Marquez.
I to jest coś, co mnie zdziwiło - nikt, a przeczytałam całą dyskusję, nie rzucił tego nazwiska. Nie wierzę, że Sto lat samotności nikt nie przeczytał. Równie trudno mi uwierzyć, że nikogo nie ruszyło ;)
W każdym razie wyżej wspomnianą, tak jak zresztą Miłość w czasach zarazy, Rzecz o mych smutnych dziwkach, opowiadania i felietony tego pana :) do Jesieni póki co mam sceptyczne podejście, jest specyficznie napisana - jakby na jednym oddechu. Bez wyróżniania dialogów, wszystko od przecinków, z rzadka nowe zdanie. Fakt,że po kilkunastu stronach zaczęłam tak mówić ;) Więcej powiem, gdy skończę książkę :)
A potem...chyba czas na Braci Karamazow i Vonneguta :)
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Filipw »

a ja czytałem (z czego jestem dumny) całą wszysktkie Tomy
Serii niefortunnych zdarzeń Lemony Snicket (chyba tak sie nazywał)
Njabardziej z tych wszytkich polecam
czesc 5 Akademia Antypatii
czesc 8 Szkodliwy szpital
cz 12 przedostatnia polapka
no i może czesc 1 Ogromne Oko żeby wiedzieć o co chodzi ale ta też jest fajna

te czesci czytalem z przyjemnoscia

do tego Harry Potter Zakon Feniksa (super)
i Mitologia parandowskiego czytam (fajne) ja ogólnie lubie fikcje i książki przygodowe grube.

Ale na pierwszym miejscu fantastyki jest i tak Tolkien
"CZyli tam i z powrotem opowiesć Hobbita" czy Władca pierścieni to mój świat
Awatar użytkownika
Alexis
Posty: 127
Rejestracja: czw sty 24, 2008 3:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Alexis »

"Seria niefortunnych zdarzeń" jest świetna ;) Przeczytałam wszystkie części i wszystkie mi się podobały... Tylko ostatnia się tak jakoś dziwnie skończyła o.O


A teraz czytam "Potop" i nie jest taki straszny, jak go malują ;)
Oprócz "Potopu" jeszcze "Heban" Kapuścińskiego - polecam.
Za TM: Fela, Afra, Skrętka, Wtyczka, Feta
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Agata »

A ja dopiero co odłożyłam na półkę Dziewczynę z pomarańczami Josteina Gaardera.
Serdecznie polecam, bo książka nie dość, że ciekawa, to jeszcze - śmiało to powiem - bardzo mądra. Jedna z tych książek, które zmuszają człowieka do przemyślenia kilku kwestii.

Wybieram życie, wybieram śmierć...


W piątek skończyłam czytać inne czytadło, Pierwszą noc pod gołym niebem Agaty Mańczyk. Książka bardzo sympatyczna, można się pośmiać trochę. Dość lekka, wciągająca.
Równeż polecam, ale raczej młodszej części forumowiczów. ;)
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Baszek
Posty: 41
Rejestracja: wt gru 04, 2007 12:17 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Baszek »

Agata to kolejna pozytywna opinia o Dziewczynie z pomarańczami - dzięki za przypomnienie, że miałam to przeczytać ;)
Awatar użytkownika
Alexis
Posty: 127
Rejestracja: czw sty 24, 2008 3:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Alexis »

A "Tysiąc drzewek pomarańczowych" ktoś czytał?
Za TM: Fela, Afra, Skrętka, Wtyczka, Feta
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: szpaczek »

własnie czytam "Serie niefortunnych zdarzen" tom 13
Awatar użytkownika
justme
Posty: 105
Rejestracja: pn lis 05, 2007 6:14 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: justme »

Ja właśnie skończyłam Opowieść podręcznej. I chociaż na początku czytałam ją tylko dlatego, że była mi do prezentacji potrzebna muszę przyznać, że jest niesamowita. Przez pierwszy rozdział ciężko się przebić, nudzi strasznie, ale później jest dużo lepiej. Dawno takich emocji nie przeżywałam czytając książkę ;p a na zakończenie rzuciłam nią o ścianę ;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: yss »

baszek: topic mówi o "właśnie przeczytałem".
gdybym miała zrobić listę, co czytałam w ogóle w życiu, zaspamowałabym wątek :P nie bądź taka hej do przodu :P bo sporo forumowiczów oczytanych jest, może po prostu o pewnych podstawowych lekturach nie piszemy :P
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: limba »

"Zygzak" Somozy...

Polecam :) szczegolnie fanom fizyki ;)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: yss »

"zwrotnik raka" millera - jedna z tych legendarnych. :D leją się swobodnie rozmaite cielesne wydzieliny, roją się pluskwy i wszy, nawet mnie potrafiła lekko zniesmaczyć, szczególnie że styl brzmi, jakby kolo naczytał się nabokova i cortazara i postanowił ich skleić w jedno [a pisał przed nabokovem, chyba też przed cortazarem] - ale potem autor trochę odpuszcza i zaczyna się całkiem interesująco... taka płynna książka, płynne rozważania, tasowanie słów - dla fanów takiej literatury.

"pociągi pod specjalnym nadzorem" hrabala - opisywane jako humorystyczne - no i faktycznie, zabawnie bywa, ale jednak wleczenie byka za pociągiem i wykłuwanie mu oczu nożem, żeby przestał szaleć [ze strachu] jakoś mnie nie wzięło.
"postrzyżyny" hrabala - to już bardziej. polecam! trochę się kojarzy z "harfą traw" i ogólnie z trumanem capote, taki capote w wersji czeskiej :) [słowackiej?] uwaga: zawiera scenę z odcinaniem psu ogona siekierą.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Agata »

Ostatnio przeczytałam Buszującego w zbożu J. D. Salingera. Polecam serdecznie. :)
Tylko, niestety, ciągle nie wiem, co się dzieje z tymi biednymi kaczkami...

Obecnie w wolnej chwili podczytuję Cyfrową twierdzę Dana Browna. Całkiem ciekawe, ale momentami trochę... denne. ;)

A w domku czeka ledwie zaczęty Słownik symboli Kopalińskiego. Zdążyłam raptem przeczytać hasło "szczur"... Buu.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Agata »

Może nie właśnie, ale niedawno przeczytałam Kod Leonarda da Vinci Dana Browna. Całkiem wciągające, chyba nawet bardziej niż Cyfrowa Twierdza. Ogólnie polecam do poczytania w wolnej chwili.

Dopiero zaczęłam czytać, ale że tak to ujmę - bardzo smaczny kawałek... Mistrz i Małgorzta - Michaił Bułhakow. Zresztą, co ja tu się będę rozwodzić na ten temat. ;)
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”