Luna i Balbina <3

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: bubu »

Dorotka96 pisze:Zeżarte listwy - najnowszy krzyk mody. ;D Tudzież najgorętszy trąd. ::)
Trąd ?! O0
Ha ha ha ha :D

zocha pisze:Zanim wyjedziesz wymiziaj je porządnie i daj po buziaku de mnie
No jasne ! Mogę nawet od całego forum ! I to nie raz ::)
jak wyjeżdżałam do Wrocławia to tak je wytarmosiłam..no a potem jeszcze się wróciłam i dałam im dziubka ::)

zocha pisze:I może jeszcze jakiś zdjęcia zdążysz nam pokazać ::)
hmm..jak naładuję aparat to czemu nie >:D
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: Dorotka96 »

Taki nasz klasowy ''slang''. :D
Nie mówi się, że coś jest trendy, tylko mówi się, że coś jest najgorętszym trądem. ::)
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: bubu »

pierwsze słyszę :P
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: Dorotka96 »

Wiem. :P
Słownictwo klasy 1a, a właściwie 2a jest czasem niezrozumiałe przez pozostałych w gimnazjum. :P
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: bubu »

Mamy zdjęcia . Kilka zdjęć .
Ale od początku..Zrobiłam szczurom dziś drabinkę. O , taką , z patyków i sznurka . Na razie weszła na nią tylko panna L., bo panna B. zapadła w sen pochłonięta książkami ::)
Drrrrabina :
Obrazek Obrazek

I zdjęcia.

Zdjęć Balbiny mam niewiele,bo jak już mówiłam-zasnęła . No i mam tylko śpiącego szczura.

Obrazek Obrazek

Luna z drabiną .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na zdjęciu widać domek w kuwecie. Kiedy ja sobie smacznie spałam coś po prostu spadło. Obudziłam się i myślę,że szczury się gonią czy coś. A te odcięły zębiskami domek . Moją ciężką pracę :D

O, a to zdjęcie takie dziwne wyszło :D . Bo to było tak,że chciałam zrobić Lunie zdjęcie,ale ona się odwróciła ,więc stwierdziłam ,że zdjęcie nie wyjdzie,no i pocałowałam ją w łepek . Już wiem jakie robią miny , kiedy chcę je wytarmosić ::)
Obrazek

I plecakowy turysta .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Kawałek obgryzionej listwy. Pod szafką jest cała wyżarta :-\ . Nie chciałam robić zdjęcia,bo 1. wyszło nie wyraźne , 2. syfu tam,a syfu :P Z resztą tu na podłodze też jest syf.
Obrazek

Ja już nie wiem , co z tą Luną . Myślałam,że chce sobie zetrzeć zęby,ale ma normalne,takie jak zwykle. Ma chleb,wapno,gałązki z brzozy , dębu i niee. Co ja mam listwę jej wcisnąć do klatki ?! ??? Już sama nie wiem .
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: manianera »

http://s811.photobucket.com/albums/zz37 ... 6830-1.jpg jakie słodkości! Szczurki to mają dobrze - my to musimy włożyć książkę pod poduchę, żeby magicznie zdobyć wiedzę, a one po prostu kładą się na kilku na raz- co za efektywność!

Drabinka - świetny pomysł, na pewno się dziewuchom przyda odmiana, chociaż będę monitorować pod kątem tempa jej zjedzenia ;)!
Minka przy tarmoszniu - bezcenna ;D !
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: Dorotka96 »

manianera pisze:Minka przy tarmoszniu - bezcenna !
Dokładnie.
Tarmoś więcej i strzelaj przy tym zdjęcia. :D

Balbina, homo szczurus literatus. ;D
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: bubu »

maniaera pisze:Drabinka - świetny pomysł, na pewno się dziewuchom przyda odmiana, chociaż będę monitorować pod kątem tempa jej zjedzenia ;)!
Minka przy tarmoszniu - bezcenna ;D
Nie,co ty , one przecież nie jedzą mebli ::) .
Eh,marzenia..
Dorotka96 pisze:Balbina, homo szczurus literatus. ;D
hie hie . :D
Luna, szczurus listwus obżeratos . :P

jej,jakieś nowe gatunki nam powstają ::)
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: zocha »

Mój chłopak też kiedyś zrobił piękną, cudną drabinę, ach tak się nią zachwycałam. Wsadziliśmy ją do klatki i aż mnie serce zabolało. PJ tak się do niej dorwał, że aż musiałam ją wyjąć :) . Była drewniana, ale taka jakby miękka, zęby wchodziły idealnie :P . No i nie mieli długo tej cudnej drabiny, pozostał mój zachwyt a drabinka w szafie sobie leży :)

Śpiący szczur http://s811.photobucket.com/albums/zz37 ... 6832-1.jpg cudny szczur :) , słodko :-*
http://s811.photobucket.com/albums/zz37 ... C06834.jpg ;D

Buziaki przesyłam :-* :-*
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: bubu »

Dzięki .

Nie dałaś im pożreć całej drabinki . :D
Moje tylko spróbowały . Na szczęście .
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: bubu »

Na mnie już czas.
Za pół godziny mama odwozi nas na dworzec . I adios .
Nie będzie mnie przez trzy i pół tyg.

Trochę żal opuszczać mi ten cały zwierzyniec, szczury ,psy , kota . Przez ten tydzień niezbyt wystarczająco się nimi nacieszyłam.
Ciekawe,czy jak wrócę szczury będą mnie pamiętać ? Kot już dawno zapomniał kto go uratował przed ciemną piwnicą :P
Ale też fajnie sobie wyjechać , poznać nowych ludzi :)
Tylko trochę za krótkie te wakacje są ,noo. Miałam nadzieję,że zdąże jeszcze wyjść ze szczurami na piknik i zorganizować te wszystkie plany,które wymyślałyśmy z przyjaciółką na lekcjach :D .

No :'( .



A więc, Drogie Forum - do widzenia ! :)
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: Dorotka96 »

No i Bubu nam pojechała. ::)

Do zobaczenia. :-*
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: bubu »

Wróciłam .
Witam się z wami dopiero dzisiaj , bo przedtem miałam problemy ze zdrowiem i nie mogłam nic zrobić . Takie dziadostwo ogólnie .

Szczury urosły . Tak mi się wydaje ::)

Jak przyszłam do domu to mnie poznały,dały się pogłaskać , wlazły mi pod koszulkę i takie tam nasze czułości różniaste .
Ale się za nimi stęskniłam .

Psy się tak cieszyły ,że ledwo co im uciekłam , a Mańka od razu zaczęła mnie buziakować ::)

Jak byłam na obozie to zabrakło im karmy ,więc mama kupiła im Rat Nature . Jak dla mnie i dla szczurów to straszne dziadostwo . Nie wiem co to jest ,ale to co wygląda i pachnie jak kocia karma w ogóle szczurom nie podchodzi. Wyjadają tylko ziarno, I aż się zdziwiłam bo szczury pierwszy raz w swoim życiu zjadły kolbę . Trzeba było im taką karmę kupić . :P
Ale nie , naprawdę w tej karmie nic nie ma takiego, ani żurawiny , ani pestek dyni . Taka karma kosztuje 16 złotych,a ja za mniej czy więcej niż 10 zł mam własną mieszankę z wszystkimi dodatkami . ::)

Przydałoby się jakieś zdjęcia wstawić ,ale to może innym razem .
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: zocha »

Oj tak zdjęcia by się przydały ;D

Witam po powrocie i czekam na fotki :)
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Luna i Balbina <3

Post autor: bubu »

Kiedy byłam na obozie mama zauważyła,że szczury zbyt często się drapią. Nie mają nic na skórze,żadnych chrostek,w uszach i na uszach nic . Mama myślała,że to przebiałczenie,więc ograniczyła ilość białka. Ale dalej nic,dalej się drapią.
Więc pojechałam dzisiaj do weterynarza .

Po drodze kupiłam im mieszankę. Sprzedawczynie i ludzie w sklepie najpierw spytali się co mam takiego w koszyku . Jak powiedziałam ,że szczury to zaczęły się wypytywać czy one jeszcze urosną, czy ja je tak puszczam po pokoju ,a co one jedzą i takie tam. :) Otworzyłam im koszyk i zaczęły podziwiać moje cuda. A jakież to one nie są śliczne i słodkie . No, a potem jedna klientka zaczęła opowiadać o swoim chomiku ::) . Hm,jednak nie wszyscy brzydzą się szczurów.
Gdy wracałam ze sklepu pewien facet z samochodu zobaczył szczury i zaczął krzyczeć,że mi " mysza ucieka" . Nawet się nie odwracałam. Strasznie nie lubię takich gości . :-\
O,a jeszcze potem usiadłam na ławce i dałam bimbaskom picie . Akurat szła sobie kobieta,starsza pani . Szła powoli , tylko ukradkiem zerkała co ja tam takiego mam . Kiedy już przeszła obok ławki i szła dalej wyskoczyła na mnie Balbina . Kobieta wtedy zobaczyła latający w powietrzu ogon . Zrobiła obrzydzoną minę,odwróciła się i przyspieszyła kroku ;D . Śmiać mi się chciało.

A wracając do zdrowia szczurów... Weterynarka też nic nie widziała, zapisała nam tylko wapno dla dzieci i będziemy podawać po 0,5 cm raz dziennie . Myśląc o tym całym drapaniu nie wpadłam na to ,że mogę im wapno podać .
Korzystając z okazji zważyłam bimbachy . Wagi takiej mniejszej nie mieli , więc jako tako zważyłyśmy je na wadze dla psów. Wyszło,że ważą po 200 g ,ale spróbuję dokładniej zważyć je na wadze kuchennej. Mam nadzieję,że nie będą uciekać (jak to mają w zwyczaju) ::) .

Zdjęcia będą później . Być może jeszcze dzisiaj wieczorem. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”