[Skora i siersc] - wyrywanie, łysienie

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Skora i siersc] - wyrywanie, lysienie

Post autor: unipaks »

Dr Piasecki z Wrocławia ( i nie tylko on) odradza podawanie ogonkom na uspokojenie relanium , neospasminy , czy nawet tego żelu podawanego maluchom przy bolesnym ząbkowaniu. Proponuje o wiele bezpieczniejszy , ziołowy preparat Kalm Aid ; stosuje się go u psów i kotów , ale z powodzeniem leczy się nim także szczurki , uzyskując bardzo dobre efekty. Sprawdził się u naszej Dżumy , przestała się tak natrętnie wygryzać aż do ranek , na nóżce został jeszcze tylko malutki różowy ślad po ostatniej rance , a lek podawałam tylko przez 15 dni , choć można dłużej , bo nie daje takich skutków ubocznych jak tamte. I jest niedrogi - za ilość konieczną do podawania 2xdziennie przez 15 dni zapłaciłam ok 15 zł :)
Melisę natomiast także można szczuraskom dawać na uspokojenie , z odrobinką miodu chętnie wypiją :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Skora i siersc] - wyrywanie, lysienie

Post autor: Paul_Julian »

A czy ten Kalm Aid jest slodki ? Bo mi polecono Stresnal, zakupiłem ( chyba 50 zł za buteleczkę ), a tego nikt nie chce pić ! Bo smakuje miodowo i pachnie bardzo intensywnie :(

A czy dr mówił dlaczego odradza Neospasminę ? Neospasmina jest ziołowa. Relanium jest na receptę i tu sie zgodzę , ze ryzyko.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Skora i siersc] - wyrywanie, lysienie

Post autor: unipaks »

O relanium wspomniałam , gdyż przekonałam się na różnych forach , że czasami właściele sami ordynują pupilom swoje ludzkie leki ...
Kalm Aid jest ziołowy , nie otumania zwierzęcia jak psychotropy ani nie wywołuje u niego w sposób sztuczny senności jak inne uspokajające , a po prostu działa podobnie jak serotonina w organizmie , w efekcie zwierzątko jest odprężone i w dobrym nastroju. U szczurków przynosi dobre rezultaty , ale żeby zaczął przynosić efekty , kuracja winna trwać co najmniej dwa tygodnie ; jego bezpieczniejszy dla organizmu skład pozwala spokojnie podawać preparat przez nawet dłuższy okres .Co do smaku , to Dżumie wchodziło o wiele łatwiej niż betaglutan czy scanomune , z którymi miałam ogromne problemy. Ten lek mieszałam z jakimś jedzonkiem - część z kaszką na przykład , drugą z czym innym ; nie dawałam całej dawki naraz bo byłoby zbyt wyczuwalne w zarełku :) Rano ogonki głodne , więc problemu nie ma , wieczorem kolację też głupio odpuścić... ;D
Jeśli chodzi np o neospasmine , to nigdy nie wiadomo , czy aby akurat naszemu ogonkowi nie zaszkodzi - tyle tam przeciwskazań (choćby choroby mózgu , wątroby...)
"Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Lek nie może być stosowany u dzieci, kobiet w ciąży, a także w przypadku uszkodzenia wątroby, alkoholizmie, padaczce, uszkodzeniu mózgu, w chorobach umysłowych. Preparat ze względu na zawartość alkoholu i olejków lotnych nie może być stosowany u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ze względu na zawartość alkoholu osłabia zdolność kierowania pojazdami.
Ostrzeżenie i zalecane środki ostrożności: Ze względu na zawartość cukru nie jest zalecany dla diabetyków. Lek zawiera ok. 10 % etanolu."
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Skora i siersc] - wyrywanie, lysienie

Post autor: Paul_Julian »

To moze też spróbuję z Lam Aid :
A p/wskazania, które wypisałas , to sa do kalm Aid , czy Neospasminy ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Skora i siersc] - wyrywanie, lysienie

Post autor: unipaks »

te przeciwskazania odnoszą się do neospasminy
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Makika
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 14, 2010 9:55 am

Re: [Skora i siersc] - wyrywanie, lysienie

Post autor: Makika »

Nie wiem co się dzieje z moim szczurkiem. Na jego ryjku zauważyłam strupy. Ma je nad nosem i oczami. Strupy nie występują na reszcie ciała, tylko na pyszczku... nie wiem co mam robić.. iść z nim do weterynarza ?
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Skora i siersc] - wyrywanie, łysienie

Post autor: altaj89 »

nom
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”