Rana po ropniu.

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: wielka rana

Post autor: Paul_Julian »

Dziury z ropnia niestety brzydko wyglądają. Najwazniejsze , zeby nie było tam ropy.
Przemywać mozesz kilka razy dziennie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
akinom
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 9:50 am

Re: wielka rana

Post autor: akinom »

Dzwoniłam do weterynarza i mam przemywać Szczurkowi rywanolem :) Oby szybko się zagoiło :) Jestem dobrej myśli ;)
Awatar użytkownika
akinom
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 9:50 am

Re: wielka rana

Post autor: akinom »

Zagoiło się < 3333 :D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: wielka rana

Post autor: Paul_Julian »

Dobrze, ze wszystko już ok :) I bardzo miło, ze napisałaś :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Jess
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 03, 2010 12:46 am
Lokalizacja: Lublin

Rana po ropniu.

Post autor: Jess »

Witam, chciałabym prosić Was o pomoc w sprawie mojego Ogonka. Carmen ma 2 lata. Miała ropień pod pyszczkiem, który sobie rozdrapała. Rana goi się już długo. Wet dał mi maść (przezroczysta, gęsta, słodko pachnie), nie wiem jak się nazywa bo dostałam ją w strzykawce, ale Ogonkowi jest gorzej niż lepiej. Wcześniej jej to nawet przyschło. A teraz zrobiło się coś takiego co widać na zdjęciu. Może mi ktoś poradzić co mam z tym zrobić? Czym smarować? Szczurcia nie jest apatyczna, biega. Ma tylko trudności z jedzeniem twardych rzeczy, np karmy dla szczurów. Proszę o odpowiedź.

Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Paul_Julian »

Tak na szybko. Nie dawaj jej twardych rzeczy, bo jej trudno gryzc. Wszelkie gerberki miesne, nutridrink, kaszki, to jest ok.
Koniecznie sie dowiedz, co to za masc , tym bardziej że nie pomaga. Zadzwon jutro do weta po prostu :)

Czy ta rana brzydko pachnie ? Jak wygląda, jakiś płyn sie pojawia ? Moze ta masc niepotrzebnie jej to wszystko zatyka.

Tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?p=612341#p612341 zaqczelismy dyskusję o martwicy (reakcji po zastrzyku). Merch tutaj dobrze mówi http://szczury.org/viewtopic.php?p=714528#p714528 . Moze to sie okaze pomocne ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Jess
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 03, 2010 12:46 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Jess »

dziękuję za odpowiedź. :)

Rana ma nieprzyjemny zapach, jakby zgnilizny... Widziałam niedawno, że sierść przy ranie była zaczerwieniona, od krwi(?), ale teraz nic takiego nie cieknie. Cały czas futerko przy ranie jest mokre. Carmen to drapie. Aktualnie rana wygląda tak jak na zdjęciu, bo ta fotka jest z przed chwili dosłownie. A u weta byłam jakiś czas temu to może nie kojarzyć nas bo to był jednorazowy wypad do tego pana. Wybiorę się do innego weterynarza. Zabiorę ze sobą maść może powie mi co to jest, ma charakterystyczny zapach.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Paul_Julian »

Niedobrze, ze brzydko pachnie :(
Powąchałem Solcoseryl , bo jest przezroczysty i gęsty i trochę słodkawo pachnie . W smaku jest taki ... plastikowy i zostawia dziwny mdły posmak.
Mam nadzieję , ze Merch tu zajrzy, ale myślę, ze spokojnie mozesz zastosować tę radę od niej, żeby przemywac rywanolem z woda utleniona ( 2:1) i podawac ogolnie antybiotyk.
Ja bym te masc odłozył i zastosował tę mieszankę (jeszcze jej nie wypróbowałem, ale na pewno jest dobra). W koncu rana po ropniu chyba sie nie rózni od innej rany . Merch mówiła, ze tylko mozna na czyste dawac Solcoseryl, moze to własnie to , ze ta ranka jest zakażona? W koncu ropien to siedlisko bakterii. U mojej szczurki ropnie sie bardzo ładnie zawsze goiły, nawet takie większe.
Idz jak najszybciej do innego weta, pewnie trzeba bedzie jej też przyciąć ząbki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Jess
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 03, 2010 12:46 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Jess »

Spróbowałam tej maści. Smak taki mdły, jakby mydlano-gorzki. Może to jest to... Dziękuję Ci bardzo, odstawię tą maść. A sól fizjologiczna? Mój pies miał ropień niedawno wycinany i dren miał i trzeba było to przemywać tą solą. U szczurka też mogę ją stosować czy nie bardzo? Wodą utlenioną polewałam jeszcze zanim poszłam do weta, szczypało ją ale pomagało, a później znowu to miejsce rozdrapała. Stosowałam też Oxycort w sprayu. I ładne już było : ( a teraz takie coś . ; ( Do weterynarza pójdę na pewno. Tylko teraz chcę coś wiedzieć o tym, może mi ktoś coś jeszcze podpowie. Nie wiem czy mogę ufać lekarzowi.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Rana po ropniu.

Post autor: merch »

Wyglada o bardzo brzydko nie wiem gdzie miszkasz , ale te rane musi zobaczyc wet, byc moze to nie tylko ropien byl prpblemem , ale i guz jesli tak to przede wszystkim trzeba guza wyciac. Na razie faktycznie mozesz plukac tak jak napisal Paul, ale mala na pewno musi dostawac tez antybiotyki np Synulox i koniecznie trzeba sprawdzic czy tam nie ma jakiegos guza.
Czasem do dobrgo weta warto sie przejechac nawer kilkadziesiat kilometrow. Generalni szczurzy weci sa nieststy w wiekszych miastach, mniej wiecej co najmniej 100 tysiecznych.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Jess
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 03, 2010 12:46 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Jess »

Jestem z Lublina. Weterynarz u którego byłyśmy powiedział, że jest to przetor po ropniu. wkładał jej tam patyczka, żeby zobaczyć czy jest głęboki. Mówił niby, że nie. Guz byłby wypukły? To było płaskie, jak już ropień rozdrapała, nic nie było czuć. Teraz tylko to białe narosło, ale też nie jest strasznie wypukłe. Boję się o małą : ( Do weta idę w czwartek.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Rana po ropniu.

Post autor: merch »

Ja na Twoim miejscu poszłabym do dr Jurczuk , ktora przyjmuje w LCMZ na Stefczyka. A u kogo byłas?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Jess
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 03, 2010 12:46 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Jess »

Byłam w EuroVet, u dr Palucha.
Właśnie tam do LCMZ idę w czwartek, psa tam leczę i przy okazji pójdę do tej pani (dr Marzena Mielnicka).
jesteś z Lublina? wiesz może ile kosztuje tam wizyta z Ogonkiem? i ile przycinanie ząbków?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Rana po ropniu.

Post autor: merch »

Ceny LCMZ zalza i od rodzaju zabiegu i od weta :) i prawdopodobnie czy to wizyta pierwsza czy kontynuacja leczenia, ale dr Mielnicka jest chirurgiem i chociaz nie przepada za szczurkami , spokojnie mozna jej zaufac.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Jess
Posty: 29
Rejestracja: wt sie 03, 2010 12:46 am
Lokalizacja: Lublin

Re: Rana po ropniu.

Post autor: Jess »

Dziękuję za porady ; ** A jeszcze tak spytam, myszka jako ściółkę powinna mieć papierowy ręcznik? Czy coś innego może być? Miała wiórki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”