Obrzęk [chore serce]

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nyssa
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 21, 2011 6:59 pm

Re: Opuchlizna

Post autor: Nyssa »

Nie, to na karczku to na szczęście tylko nastroszona sierść :)
Możliwe, że to był furosemid. W sobotę już o wszystko dopytam, bo dzisiaj tak się przeraziłam, kiedy okazało się, że to jednak serce (szczerze mówiąc miałam nadzieje, że jednak Naneczkę coś ugryzło albo to alergia), że w ogóle o tym nie pomyślałam. Ale jest coraz lepiej, nie pompuje już tak bardzo boczkami i ożyła na tyle żeby odwiedzić pięterko :) Wet zalecił dużo świeżego powietrza, więc mam nadzieję, że chociaż na tą końcówkę wakacji pogoda dopisze.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Opuchlizna

Post autor: Paul_Julian »

Najwazniejsze, że jest dobra diagnoza. To zawsze plus, bo jak dostanie dobre leki to wszystko bedzie ok. Dobrze, że Nausicaa tu zajrzała :)

Mam prośbę, żebyś nie usuwała zdjęcia, przyda sie przy różnicowaniu, jak wygląda taka opuchlizna.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Opuchlizna [chore serce]

Post autor: nausicaa »

Paul, przy chorym serduszku jest słabe krążenie i płyn się gromadzi w tkankach i tam, gdzie są węzły chłonne. stąd obrzęk czyli taka jakby zwisająca skóra, może się wydawać, że jest taka kulka, która sie przemieszcza (bo płyn jest w tk.podskórnej i może się cofać przy np lepszej pogodzie i ciśnieniu), a akurat węzły są właśnie w okolicach pach szczurów i pod pysiem (na końcu żuchwy).

i ja bym nazywała to obrzękami, bo opuchlizna chyba bardziej kojarzy się z ugryzieniami, alergią albo jakimiś uderzeniami. ale to tylko moje wrażenie:)

to tak w ramach doczytania:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obrz%C4%99k
tu trochę dokładniej na ten temat, gdyby kogoś interesowało:
http://www.bryk.pl/teksty/studia/pozost ... 4%99k.html
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Opuchlizna [chore serce]

Post autor: Paul_Julian »

Zmieniłem tytuł w takim razie :)

Myślę, że warto zapamiętać jak wygląda taki chory szczurek, łatwiej i szybciej można zareagować.

Naneczce życzymy zdrowia z moją gromadką !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nyssa
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 21, 2011 6:59 pm

Re: Obrzęk [chore serce]

Post autor: Nyssa »

Dziękuję Wam bardzo.
Nausicaa, Tobie szczególnie, bo gdyby nie Twoja szybka odpowiedź w życiu bym nie pomyślała, że to może być coś z sercem. Pewnie wykłacałabym się dalej z babcią, że klatka musi byc w salonie, bo tam Naneczka wydawała się najlepsza, dopóki nie odkryje, co mogło ją tak uczulić.
A zdjęcie zostawię (nawet nie wiem, jak można je usunąć ;) ). Dzisiaj Naneczka jest dużo lepsza, tylko widać już na pierwszy rzut oka, jak strasznie schudła. Kręgosłup ma bidulka prawie na wierzchu, a zawsze była troszkę puszysta.
Nyssa
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 21, 2011 6:59 pm

Re: Obrzęk [chore serce]

Post autor: Nyssa »

Nanusia nie żyje. Umarła w drodze do weterynarza. Nie rozumiem dlaczego. Było już lepiej, oddychała już można powiedzieć normalnie. Wyszłyśmy wcześniej, połaziła nawet chwile po trawce, w samochodzie też nic sie nie działo. Ale potem zrobiła się niespokojna, wierciła się, to właziła mi na ramie, to próbowała się schować pod kurtką... Dosłownie paręnaście metrów od weterynarza parę razy tak jakby próbowała wyskoczyć (dopiero później zrozumiałam, że to były drgawki), a potem nagle uspokoiła się... Odeszła...
To było moje pierwsze słoneczko, pokochałam ją jak członka rodziny... Latałam z nią do weta częściej niż z którąkolwiek dziewczynką, bo zawsze była chorowita, a teraz po prostu jej nie ma...
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Obrzęk [chore serce]

Post autor: tahtimittari »

Często jest tak,że przed śmiercią następuje gwałtowna poprawa, daje złudną nadzieję.
Widocznie zmiany u małej już za daleko zaszły i nie dało się nic zrobić. :( Trzymaj się.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Obrzęk [chore serce]

Post autor: Paul_Julian »

Biedactwo :( Strasznie mi przykro, juz wydawało sie , ze wszystko będzie dobrze, że dostanie leki, będzie je brać i będzie lepiej....
Spi sobie teraz spokojnie..
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obrzęk [chore serce]

Post autor: Kluska123 »

Tak mi przykro :(
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Nyssa
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 21, 2011 6:59 pm

Re: Obrzęk [chore serce]

Post autor: Nyssa »

Przynajmniej umarła szybko i w miarę spokojnie... Gigi umierała mi przez 3 godziny na rękach, pod koniec miała takie drgawki, że nie byłam w stanie jej utrzymać, a Nanusia po prostu odeszła, parę minut i było po wszystkim. Teraz moje księżniczki znowu są razem. Mam nadzieję, że maleństwa nie zechcą za szybko do nich dołączyć...
szczurosław999
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 10, 2012 1:54 pm

Re: Obrzęk [chore serce]

Post autor: szczurosław999 »

polecam tą stronę można znaleźć wiele ciekawych rzeczy o choroby genetyczne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”