co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Izold »

Witaminke dla kota,Kość dla psa,garść karmy,sałate i dałam im jeszcze troszkę herbaty miętowej.

Można dawać szczurowi koperek albo szczypiorek czy pietruszke? ??? Moje się czają na to jak jem zupe ale im zawsze nie pozwalam bo się boje.Dlatego pytam. xD
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Magamaga »

Z koperkiem bym się wstrzymała, bo jest wzdymający. Moje za szczypiorem specjalnie nie przepadają - ale dawałam i nic im nie było.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: zalbi »

wczoraj:
po kawałeczku gotowanego karpia
makaron ze szpinakowym gerberkiem

dzisiaj:
ryż z jagodami
po kawałku gotowanego kurczaka
po serowym przysmaku vl
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: pin3ska »

wczoraj:
wędzony dorsz
chlebek
różowe winogrona
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Żbiczek
Posty: 28
Rejestracja: śr gru 24, 2008 11:29 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Żbiczek »

Moje szczury dorwały się dziś do rzeżuchy. Po prostu miałam ją na biurku i ani się obejrzałam, a już połowy rzeżuchy nie było ::) Heh, niech im to wyjdzie na zdrowie, nawet nie pomyślałam, żeby dać im rzeżuchę! :)
Awatar użytkownika
kwiatlotosu1982
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 8:26 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: kwiatlotosu1982 »

moje dziewczynki niczym rottweilery pobiły się o chlebek razowy z nasionkami :D dostały kromkę i awantura była na całego ^^ a pół godziny temu makrelę wędzoną dałam, ale szału nie ma. jedzą, ale nie żeby było to coś super. oprócz tego odrobinę soku jabłkowego niesłodzonego dałam :)
Szczurza mama :)
LiliObrazekPuniaObrazek
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: tamiska »

Tlustego biegajacego świerszcza, ktorego moj ogonek musial sam upolowac. Zostaly tylko skrzydelka i nozki :D
Lacri
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 3:20 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Lacri »

Moja szczurka wczoraj wcinała kukurydze i chyba nawet jej posmakowała :)
ogólnie mam ją dopiero 3 tyg i nie wiem co można jej dawać a co nie :( ???
w sobote kupiłam młode ogorki i nie wiedziałam czy może jeść ale tutaj wyczytałam że dawano szcurką ogóraski to moja też dziś dostanie :D
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Leia »

http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=7929

Tu masz adresik, pod którym znajdziesz wszystko o żywieniu. Szczurki mogą jeść bardzo dużo różnych rzeczy. Ale jest też parę takich, których absolutnie nie wolno im dawać.
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: renata1009 »

Co do tego szczypiorku -to myślę,że to niezbyt dobry pomysł,przecież to część zielona cebuli...Już chyba lepszy koper,jednak niezbyt często podawany ,podobnie jak nać pietruszki.
Moje kluchy dostały dziś kurczaka ,pomidorka,sałatę z parapetu(już trochę wyrosło:D),makaron ,gruszkę,gotowany makaron a na kolacyjkę marchewkę:)No i jeszcze by coś zjadły najwyraźniej:)
Awatar użytkownika
kwiatlotosu1982
Posty: 30
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 8:26 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: kwiatlotosu1982 »

wczoraj stwierdziłam, że nasze potwory maja lepiej niż my, bo dla nich nakupowaliśmy żarcia a zapomniałam, że nie mam co przygotować na nasz obiad :P
dzisiaj rano dałam im łyżeczkę bobo-cośtam ze słoiczka (chyba jagnięcina z kaszą i warzywami) i uzupełniłam spodeczek z mieszanką. później trochę zieleninki (listek sałaty - bo uwielbiają i jeden im wystarcza) a przed godziną wróciłam z nowym smakołykiem - kupiłam mieszankę studencką. nie wiem czy bardziej sobie czy im :P i maluchy dostały po orzechu nerkowca (ale się im uszy trzęsły!) i po dorodnej rodzynce. na razie to tyle :) ale pewnie moje kochanie jak wróci to im cosik da pewnie :P :D
Szczurza mama :)
LiliObrazekPuniaObrazek
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Vicka211 »

Po listku sałaty, garść karmy, kolbe bekonową, mlecznego dropsa i gerberka "bukiet jarzyn z cielęciną i kluseczkami" :D
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Izold »

Ja moim dałam dzisiaj chlebek z ziarnami -Tutaj zaczęła się zabawa.Owy chlebek susze na piecu i przynajmniej scieraja sobie ząbki bo na wapno, za przeproszeniem szczają (Dosłownie!).Nie pomyślałam by dać dwie ręce do klatki po jednej kromce chlebka w jednej ręce-Kwasek i Wirus porwały by każde swoje i byłby spokój.Kiedy otworzyłam klatke,pierwszy podbiegł kwasek który chwycił chlebek,aż tu nagle Wirus wyskoczył z koszyka i równiez chwycił drugi koniec chlebka.Zaczęli przeciągac ten chlebek i turlać się po całej klatce.W końcu chyba się zmęczyli bo chlebek położyli na ziemi i zaczęli go w dwóch,razem zgodnie chrupać.Chyba nigdy nie widziałam takiej zgody między nimi szczególnie jesli chodzi o żarcie.Te małe żmije pozabijałyby się o małe ziarenko pozostałe na dnie miski ;D
I oprócz tego po kawałeczku ziemniaka.Garść karmy i dostali świeżą wode.Dzis bylam taka miła że dostali nawet troszke herbatki miętowej ktorej kubek postawiłam na biurku,i kiedy chcieli zanurzali się w kubku i pili, i po chwili wywinęli numer bo kubek się przewrócił.Herbata się rozlała a kiedy zastałam ich kiedy zlizywali ją z biurka i chcialam ich stamtąd zabrać bo by się cali kleili zaczęli piszczec jakbym conajmniej wbijała im szpilki w ogony.No i tak mam biurko wylizane do czysta :D
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: pin3ska »

Dzis były pierwsze nowalijki z ogródka :)

Sałata, szczypiorek i seler naciowy :) O dziwo bardzo im smakowało :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
elusia
Posty: 600
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 10:55 pm
Lokalizacja: śląsk

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: elusia »

kaszka manna + rzodkiewka + ogorek

makaron z rosołkiem i gotowana marchewką ;)
i co z tego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”