Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Natalia_1222 »

Nawet nie chodzi o to, że szybciej się uczą, tylko że mają się do kogo przytulić, pogadać, pobawić się...
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Telimenka »

no zdecydowanie, Natalia ma racje :).a rozmnazanie to nie jest dobry pomysl.poczekaj az bedziesz mogla spokojnie przeprowadzic laczenie z inna Szczurzyca :)bo tata raczej tego nie zrobi. i nie dawaj zadnej powodu do tego by czula sie faworyzowana :) bedzie dobrze.najlepiej wez Malucha ktory sie podporzadkuje Twojej Szczurci. przynajmniej u mnie tak bylo mim o ze Telimena to zazdrosnica i lubi pomiatać kazdym.
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Filipw »

Według mnie jeśli ktoś chce mieć szczura (jednego) To powinien z nim maksimum czasu spędzać jak to możliwe ja osobiście biore go na śniadanie ale myśle ze powinien mieć towrzysza broni!!
Mycha:)
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 04, 2007 2:02 pm

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Mycha:) »

Hej mam ważne pytanie (może juz tu gdzieś padło, ale przyznam się - nie czytałam całego tematu):
Czy jeśli kupię od razu w sklepie np dwie samiczki albo dwa samce to one nie będą się gryzły? Wiem że lepsza byłaby p[arka, ale nie chcę żeby się rozmnażały.
'Nie myśl już o tym nie zadręczaj się
Wszystko co zrobisz i tak będzie źle
Wszystko co robisz to zawsze jest błąd
Nie myśl już o tym i uciekaj stąd'

Boy I want to be with you all of the time. All day and all of the night.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: krwiopij »

Na pewno parka nie byłaby lepsza. I bardzo dobrze, że nawet się nad nią nie zastanawiasz. :-) Nie można dopuścić, żeby zwierzaki (tym bardziej ze sobą spokrewnione) mnożyły się między sobą bez przerwy. Jeśli weźmiesz maluchy z jednego miotu, bez obaw, nie będzie żadnych problemów. Także maluchy o różnym pochodzeniu a w podobnym wieku (zarówno dwie samiczki, jak i dwa samczyki) przyzwyczajają się do siebie bardzo szybko. Najłatwiej jednak wziąć od razu dwa malce - szczurki razem czują się pewniej i łatwiej im się odnaleźć w nowym domu.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Mycha:)
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 04, 2007 2:02 pm

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Mycha:) »

o to bardzo dobrze. :) A jeszcze jedno pytanie: czy klatka 43x27 i 53 wysokości wystarczy na dwa szczurki? Ma dwa piętra. Wygląda dokładnie tak:
http://www.allegro.pl/item209496142_tan ... bytom.html
/moja jest kilka cm większa.
Ostatnio zmieniony śr lip 04, 2007 3:06 pm przez Mycha:), łącznie zmieniany 1 raz.
'Nie myśl już o tym nie zadręczaj się
Wszystko co zrobisz i tak będzie źle
Wszystko co robisz to zawsze jest błąd
Nie myśl już o tym i uciekaj stąd'

Boy I want to be with you all of the time. All day and all of the night.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: yss »

ja chętnie się dowiem, skąd ta rewelacja, że lepsza byłaby parka. powinno się wręcz kasować takie bomby z opóźnionym zapłonem.

dwa maluchy jednej płci, z jednego miotu będą ze sobą bardzo szczęśliwe. najlepiej od razu brać dwa lub kilka, bo odpada potem łączenie.
polecam adopcje forumowe - szukają domu bidy interwencyjne i troszkę maluchów urodzonych z wpadek - są od razu oswojone, w przeciwieństwie do większości maluszków sklepowych. zajrzyj do działu "zwierzaki".
ten się nie myli, kto nic nie robi
Mycha:)
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 04, 2007 2:02 pm

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Mycha:) »

OK. A co z tą klatką? Myślicie że zwierzaczkom nie będzie w niej za ciasno?
'Nie myśl już o tym nie zadręczaj się
Wszystko co zrobisz i tak będzie źle
Wszystko co robisz to zawsze jest błąd
Nie myśl już o tym i uciekaj stąd'

Boy I want to be with you all of the time. All day and all of the night.
hubiko
Posty: 88
Rejestracja: pn cze 11, 2007 11:20 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: hubiko »

[quote="Mycha:)"]
o to bardzo dobrze. :) A jeszcze jedno pytanie: czy klatka 43x27 i 53 wysokości wystarczy na dwa szczurki? Ma dwa piętra. Wygląda dokładnie tak:
http://www.allegro.pl/item209496142_tan ... bytom.html
/moja jest kilka cm większa.
[/quote]

o wiele za mała na dwa szczury..
mam w piwnicy teddiego1 zardzewiałego - jeden szczur się męczył w niej - a co dopiero dwa..
po miesiącu kupiłem 3 razy większą :D
poza tym po co Ci ta karuzela? żaden szczur nie jest na tyle głupi, żeby w miejscu biegać ;p
Ostatnio zmieniony śr lip 04, 2007 3:27 pm przez hubiko, łącznie zmieniany 1 raz.
Aj em emejzing hiubi a to moje emejzing tiszerty:
Tiszert (RIP ['])
Mysza (mojego skarba)
Spock (u mnie od 27-05-2007)
Samurai (u mnie od 15-06-2007)
>TISZEROWA GALERIA<
Mycha:)
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 04, 2007 2:02 pm

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Mycha:) »

karuzelę zdejmę:) wiem że potrzebna nie jest:) będzie więcej miejsca. a poza tym zamierzam je czesto wypuszczac na mieszkanie i na łóżka, wiec moze nie bedzie im tak zle...
'Nie myśl już o tym nie zadręczaj się
Wszystko co zrobisz i tak będzie źle
Wszystko co robisz to zawsze jest błąd
Nie myśl już o tym i uciekaj stąd'

Boy I want to be with you all of the time. All day and all of the night.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Lulu »

Bardzo prosze nie robic OT. Od klatek mamy caly dzial, ze spisem tresci: >>klik>klik<<. Tam jest miejsce na takie dyskusje.
ninaczika
Posty: 329
Rejestracja: śr lut 28, 2007 12:30 am

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: ninaczika »

zastanawiałam sie nad tym, szczególnie ze na razie jestem w posiadaniu 0 szczurów...no ale może jeszcze kiedyś..i pewnie to niepoprawne politycznie- chociaż miałam dwa szczury to zastanawiam sie czy były tak strasznie niedobrane- bo ja nie faworyzowałam zadnej- ale nie potrafiły sie dobrze dogadac. a był ze sobą chyba z dwa lata- nine miałam od małego, jak miala z 9 m-cy to dostała koleżanke, od razu sie zmieniła, zrobiłą sie poprostu wredna dla niej i dla mnie, a zuz obrywał, potem to ja juz sie pogubiłam która z nich dominowała, przez trzy piętra potrafiły się bić, spadały az na parter klatki. no a jak ninka odeszła to zuzka jakby odżyłą- była juz wtedy chora- i przez ostatnie miesiące zmieniłą sie ni edo poznania, wyglądała na szczęsliwą ze niny nie ma.. no wiec nie wiem, ale chyba jednak są wyjątki- kazda z moich szczurzyc lepiej czuła się sama, włąsciwie to nawet rzadko się bawiły..
zbój kiki nineczka zuzka, a ze mną pantokrator
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Natalia_1222 »

ninaczika, wyjątki się zdarzają - ale nie jest to częste ;).
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: krwiopij »

Tym bardziej, że między szczurkami była doża różnica wieku. Starsza szczurka przez całe 9 miesięcy żyła sama, na pewno trudno było jej przyzwyczaić się do rozbrykanego malucha i zaakceptować fakt, że nie jest już jedynaczką. Mała po prostu przystosowała się do samotności. Tym bardziej trzeba pamiętać, że szczurki od początku powinny mieć towarzystwo.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ninaczika
Posty: 329
Rejestracja: śr lut 28, 2007 12:30 am

RE: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: ninaczika »

a to racja z wiekiem- ale zuzka nie była planowana.. kompletny przypadek, a co do tego ze powinna od razu mieć koleżanke to oczywiście teraz to wiem, ale wtedy jeszcze nie wiedziałam o tym forum i szczuras zył samotnie. teraz myśle czy chce rodzeństwo, bo własciwie to chciałam dumbo i jakiegoś innego, no ale przynajmniej wiekiem dopasuje. i może sie dogadają te moje ewentualne szczury, planowane..
zbój kiki nineczka zuzka, a ze mną pantokrator
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”