Z Bratem Mniejszym

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Koszaty zaczynają rozrabiać w klatkach. Jest to dobry sygnał ;) Niedługo kołowrotek wróci do klatki- na razie jest ale zdjęty z haków, aby ten z uszkodzoną nogą nie nadwyrężał jej zbytnio.

Dwa zdjęcia z klatek ( z wybiegu się nie udało zrobić ;) )

Przyłapana kosza:
Obrazek

Corragio vel Korek ( Pax zagrzebał się w tunelu i nie chciał pozować)
Obrazek

Barteria mi padła, więc więcej zdjęć nie ma, a i te co są beznadziejne, bo ni ostrości złapać nie mogłam, ni światła nie miałam, a lampą nie lubię po oczach błyskać.

Trzymajcie kciuki... Jutro jadę z tym kawalerem do weterynarza, nie wiadomo jak to się skończy...
Jest to towarzysz Silvy, niby kot mojej siostry (która mieszka dom dalej), ale i tak większość czasu spędzał z Silvą u nas.
Roger ma stwierdzony nowotwór nerek... Jutro konsultacja, ale nie wiadomo co z tego wyjdzie... Dziś miał dwa ataki... Myślałam, że agonia... Na razie siedzi w transporterze, zobaczymy co dalej..

Obrazek

Dużo kciuków się przyda...
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Zdjęcie kota zostało brutalnie przycięte...
Tu link do zdjęcia...

Czemu tak się dzieje, ze tak paskudnie tnie zdjęcia?
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hph ... 8147_o.jpg
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Megi_82 »

Bo jest duże :) Najlepiej wstawiać miniaturki, a i forum wtedy lepiej śmiga, wrzucanie całych fot zamula.
Kciuki za kotełka...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Koszaty dziś zostały ochrzczone. :-)
Większy chłopak dostał imię Raggazzo, a młodszy Vente. :-)
Jako, że został nagrany filmik z oficjalnych chrzcin- do dam go gdy będę miała czas na zamontowanie. :-)
Tak więc nasze stadko składa się obecnie ze:
Szczurów:
1.Corragio
2.Pax
Koszatniczek:
3. Vente
4. Ragazzo
Psów:
5. Alma
6. Laki
7. Baskil
Kota:
8. Silva.

Baraszkuje po domu osiem adoptowanych zwierzakow, które z dnia na dzień mnie zaskakują i pokazują jak jeszcze wiele muszę się nauczyć. :-)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: IHime »

Łaaa, ale zwierzaków! Dołączam do czytających, już nadrobiłam cały wątek od początku.
Silva jest jak z bajki! <3
Pax jest albinkiem? Przy Corragio wygląda jakoś mało biało. Może ukrywa jakiś ciekawy kolorek?
Jak idzie oswajanie chłopaków?
Piesy cudowne!
A kosze miały dużo szczęścia, że do ciebie trafiły.
Jak poszła wizyta z Rogerem?
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Roger [*]
Niestety... Dziś pomoglismy mu przekroczyć tęczowy most...
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: unipaks »

:( Przykro mi...
dla Rogera [*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Marzka95 »

Ojejku bardzo mi przykro :( .
[*][*] dla Rogera [*][*]
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Jeśli szukać dziś pozytywow, to pax zrobił krok do przodu - dziś jadł w klatce siedząc na mojej ręce. Jeden plus. :-)
Bardzo się zdziwilam też jak szybko zniknelo jajko!
Ugotowalam jajko, aby dać młodym gdy będę u weterynarza- po powrocie tylko skorupki w klatce były.
Cóż, szlaban na jajka.
Szczury podwoily swoją wielkość, od kiedy przyjechały. Są dwa razy większe! Chyba im domek służy. :-)
Pomocą w oswajaniu okazało się wyjęcie runelu i domku. Raz dwa zaczęły interesować się człowiekiem. :-)
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Obrazek

Dwa zastrachańce dalej są zastrachańcami.
:)
Za to odkryłam ciekawą rzecz, przyglądając im się dziś.
Nie są to standard, standard.

Pax to dumbo, ma idealnie okrągłe uszy,
double rex (jeśli się nie mylę),
albinos(a nawet nie wiem czy nie perłowa, bo nie da mi brzucha sprawdzić),
czerwonooki,

Korek to dumbo,
double rex,
oczy czarne z niebieską obwódką,
husky




A oto nowe zabawki do klatki:
Niestety jakość komórkowa :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: unipaks »

Takie zabawki to coś, co szczury lubią :D
Zestrachańce ale śliczne; następnym razem daj im jajko ugotowane w skorupce nietkniętej, albo ping-ponga, będziesz mieć komedię i mecz piłki w jednym ;D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Ja im całe jajko wrzucilam. :-) ze skorupka. :-)
Dziś dla odmiany orzecha- tego jeszcze nie otworzyły. :-)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: unipaks »

To tylko kwestia czasu ;D A jak cudnie w nocy brzmi tak muzyka piłowanych orzechów... O0
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Oj, tak... Cudownie...
Almie właśnie skończyła się cieczka, wiec jesteśmy w fazie przygotowania do sterylizacji - trzymajcie za to kciuki, jako, że Alma jest psem problematycznym jeśli chodzi o zabiegi. Bardzo ciężko się goi.
Jutro morfologia, a termin mamy na za 1,5 miesiąca. Tuż po świętach.
Laki i Baskil były wczoraj na długim treningu. Jestem dumna z moich brzdacow. Laki nauczył się kolejnej części układu do frisbee, a Baskil piękne dał radę z posluszenstwem w mega rozproszeniach. :-)
Z Silva jadę jutro do weterynarza, Alma będzie miała morfologię, a Silva USG. Nie chce krakac, ale chyba ma w planach się rozmnożyć. Co dla mnie byloby dużym zdziwieniem, jako że Roger był bezplodny, a Silva podwórka nie opuszcza... :/
Z kolejnych nowości
Koszary wczoraj zwiedzily cały dom, zajrzaly w każdy zakamarek, po czym poszły zmęczone spać na łóżku, zwinięte pod poduszką. Nie dają się jeszcze brać spokojnie na ręce, ale mam nadzieje, że to już niedługo się stanie. :-)
Szczególnie, że potrzebuje potwierdzenia, że to dwa samce. U koszatniczek jest to trudniejsze do stwierdzenia niż u szczurów, a wolalabym za trzy miesiące nie mieć nie miłej niespodzianki. :/
No i Szczurki. Tu kilka zmian. Korek nauczył się, że można lapkami dotknąć tej wielkiej dłoni, na której jest jedzenie, bo ona nic nie zrobi! A Pax już siedzi na ręce i spokojnie szamie co trzeba. :-) Jedyne co, to jeszcze nie mogę tą ręką ruszyć, bo gad się boi, ale na wszystko przyjdzie czas.
Niedługo w dt zamieszka u mnie dwóch dodatkowych chłopców, ale o tym potem. :-)

A co u mnie, osoby, ktora sprząta po tym wszystkim? Idę do szpitala na zabieg. :( najpierw jeden, potem drugi i trzeci. Kiedyś miałam wypadek i jak się okazało bóle stawów, które mam to źle zrośnięte kolana i uszkodzony nerw łokciowy. . . wiec czas to naprawić.
:-) dobrze, że znalazł się lekarz, który chce to zrobić, źle, że dopiero teraz...
Kciuki mile widziane. :-)
Awatar użytkownika
helix
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 14, 2014 9:24 pm
Lokalizacja: Lubin

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: helix »

Och! Chciałabym zobaczyć więcej zdjęć Paxa ;D Szczurasy śliczne, a cierpliwość w oswajaniu na pewno się opłaci. Trzymam kciuki i powiedziałabym, żebyś wycałowała je ode mnie, no ale cóż...
A co do tych uszek dumbo, to ja nie byłabym taka pewna. Na zdjęciu wcale tak nie wyglądają (dumbo muszą być niżej osadzone).

Ano i życzę zdrowia po operacji i żeby wszystko się udało :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”