Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: ogonowa »

Właśnie przeczytałam, po raz drugi, obydwie, ostatnie, części Harry'ego Potter'a :).
Awatar użytkownika
Antyfemina
Posty: 117
Rejestracja: sob lip 25, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Antyfemina »

a ja właśnie czytam: Simon Beckett "Szepty Zmarłych" :)
Lucjanek, Borys i Kamcia - nasze dzieciaki Obrazek
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Mucha321 »

Stephen King - "Cujo" :)
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Sheeruun »

A. Pilipiuk "Operacja .Dzień Wskrzeszenia." :P
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: yss »

sheera: to jakiś wędrowycz? :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Dorotka96 »

Uwielbiam Wędrowicza!
Ten jego milusi wyraz twarzy... :D

Jak mój brat przeczyta, to z chęcią się zabiorę za 2-gą cz. Pottera po angielsku... Ciekawe, czy sobie poradzę. ;D
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: yss »

omg
po angielsku to ja niepiśmienna jestem.... szokuje mnie że ludzie czytają książki po angielsku :) ja mogę czytać tylko to, co bardzo dobrze znam, bo inaczej moim najlepszym kumplem staje się słownik.....
jak to robicie, kochani?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: alken »

O, ja bardzo lubię czytać po angielsku :) Akurat w tej chwili czytam Alfred and Emily Doris Lessing.
Czasem czegoś nie zrozumiem ale nie zaglądam do słownika bo by mi to zabrało przyjemność z czytania. Jak nie rozumiem słowa to wyłapuję z kontekstu.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Minoo »

Co byście mi polecali? Mam dość książek o rozchichotanych dziewczynach. Lubie fantastykę (ale nie lubie jak się o jakiś wojnach bardo rozpisują), literaturę grozy (Kinguś rządzi!), coś z humorem...Macie jakies pomysły?
Stworzenie bezszczurowe.
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: pin3ska »

A ja odkąd wyprowadziłam sie z domu to wlasciwie prawie nie czytam... Zgroza, bo to w sumie juz 3 lata... Jak mialam biblioteka pod nosem to czytalam nałogowo, a tu nie mam pod nosem i jakos tak wychodzi... Poza tym jak chodzilam do mojej "znajomej" biblioteki to nie było problemem wzięcie na raz np. 30 książek, w Opolu jest to juz problem :P Bywało, ze nosiłam ksiazki całymi reklamowkami :P A ze ja bardzo szybko czytam, to nie chce mi sie leciec po 3 ksiazki, bo zaraz bym musiala isc znowu. Tak to moje lenistwo wpływa na czytanie ksiażek :P

Z ksiązek ktore teraz mi sie przypomniały, ze czytalam i podobały mi sie to:

Jerzy Kosiński "Malowany ptak" i inne tego autora
Harper Lee "Zabić drozda"
Clive Staples Lewis "Rozwód ostateczny" (polecam!)
opowiadania Balzaca
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Lulu »

Antyfemina pisze:a ja właśnie czytam: Simon Beckett "Szepty Zmarłych" :)
O, i jak? Ja niedawno przeczytałam "Zapisane w kościach". I raczej przypadło mi do gustu, bo się ustawiłam w kolejce w bibliotece do "Chemii śmierci"(zła kolejność, wiem ;) ).
Sheera pisze:A. Pilipiuk "Operacja .Dzień Wskrzeszenia." :P
A to z kolei u mnie na półce leży i czeka na swoją kolei :D


Ja obecnie zaczęłam czytać "Zadanie goblina" Jima C. Hinesa. Przeczytałam dopiero ok 80 stron, ale zapowiada się na niezłą książkę, Od razu wypożyczyłam sobie drugą część, więc mam nadzieję, że będzie fajne.

Ostatnio też przeczytałam "Moralny niepokój" Margaret Atwood. Na warsztatach tłumaczeniowych zajmowaliśmy się kawałkami jej opowiadań, co zachęciło mnie do sięgnięcia po jakąś jej książkę. Niestety rozczarowałam się, bo "Moralny niepokój" po prostu mnie wynudził. Nie był źle napisany, bo przeczytałam całość... były nawet fragmenty, które zmusiły mnie do refleksji nad życiem. Jednak zdecydowanie po więcej książek Atwood nie sięgnę.
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Ogoniasta »

Ja polecam "Coś pożyczonego" Emily Giffin. :)
Książka lekka i przyjemna. Na letnie wieczory, podróż w pociągu...Mimo banalnego tematu, 400 stron "przelatuje" bardzo szybko. ;)
Jest absolutnie wciągająca. :)

Jakiś czas temu przebrnęłam też przez "Sagę o Ludziach Lodu" Margit Sandemo. :P Jakieś 47 tomów chyba. ::) Takie przyjemne bajeczki o czarownicach, demonach, czarnym księciu itp. :) Zabijałam nimi nudę w pracy.
(Swoją drogą moja ucholinka ma imię od jednej z moich ulubionych czarownic w tej sadze- Vilemo ;) )
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Izold »

"Vicky,dziewczynka,Która stała się aniołem" Jacqueline Wilson.
Niby toto od 10 lat, a nawet moja 20-letnia siostra ryczała jak bóbr pod koniec ;)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: unipaks »

Przeczytałam sobie (jako przerywnik) „Sprzedawcę broni” ( Hugh Laurie vel dr House ).
Żartobliwa narracja i sposób bycia głównego bohatera sprawiły , że przypomniała mi się
„Siła strachu”( Alistair Maclean ) , z tym że u MacLeana humor jest bardziej wyważony,
tu natomiast ma się wrażenie , że to dr House zaczął mówić i nie może przestać.
Niemniej jednak parę razy nie udało mi się nie roześmiać w głos.
Małe próbki z książki:

„ONeal, jeżeli naprawdę tak się nazywał, w co wątpiłem, wyglądał jak mężczyzna, który przesiaduje za dużymi biurkami. Mówi się, że właściciele psów upodabniają się do swoich pupili, ale zawsze uważałem, że ta zasada sprawdza się, może nawet w większym stopniu, w odniesieniu do właścicieli biurek. Duża, płaska twarz, płaskie uszy i mnóstwo miejsc, w których można wygodnie trzymać spinacze. Nawet brak jakiegokolwiek zarostu korespondował z błyszczącą politurą biurka.”

„W tak dużej sali mógłby padać deszcz.”

„Solomon musiał poczekać na odpowiedź.
Tak naprawdę musiał czekać na każdą odpowiedź, ponieważ w przeciwieństwie do niego znajdowałem się na lodowisku. Wykonanie jednego kółka i udzielenie odpowiedzi zabierało mi około trzydziestu sekund, tak więc co rusz nadarzała się okazja, aby go zirytować.”


(Jednak czytający nie powinien dać się zwieść , lekkość tonu nie powinna przesłonić wagi problemu.)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Post autor: Cyklotymia »

Minoo pisze:Co byście mi polecali? Mam dość książek o rozchichotanych dziewczynach. Lubie fantastykę (ale nie lubie jak się o jakiś wojnach bardo rozpisują), literaturę grozy (Kinguś rządzi!), coś z humorem...Macie jakies pomysły?
Może "Kłamca" Jakuba Ćwieka? Całkiem fajne, lekkie fantasy ze sporą ilością humoru.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”