Panowie szczurowie - Juvek, JJ i Rufus

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
nancy1989
Posty: 298
Rejestracja: wt cze 12, 2012 8:21 am

Re: Panowie szczurowe - Juvek i JJ

Post autor: nancy1989 »

Ok, dziękuję :)
Podpis już wzbogacony :), prośba o zmiany w temacie też :)
wieczorem koniecznie muszę dodać zdjęcia bo to taki przystojniak, że muszę się pochwalić :D
GMR jest straszne, u mnie działa z prędkością 1 szcz/msc :P
Moje ogoniaste: JUVEK, JJ i RUFUS <-- nasz wątek
Szczurki na straganie - nasz bazarek --> KLIK
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Panowie szczurowie - Juvek, JJ i Rufus

Post autor: alken »

GMR, GMR :D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
nancy1989
Posty: 298
Rejestracja: wt cze 12, 2012 8:21 am

Re: Panowie szczurowie - Juvek, JJ i Rufus

Post autor: nancy1989 »

Rufusik :)
Obrazek
Obrazek
Ciężko było zrobić zdjęcie, bo Rufus jest strasznie ruchliwy :)
Moje ogoniaste: JUVEK, JJ i RUFUS <-- nasz wątek
Szczurki na straganie - nasz bazarek --> KLIK
Awatar użytkownika
nancy1989
Posty: 298
Rejestracja: wt cze 12, 2012 8:21 am

Re: Panowie szczurowie - Juvek, JJ i Rufus

Post autor: nancy1989 »

kurcze, zapomniałam, że tutaj fotki się nie zmniejszają i same jajca wyszły :D
Więc jeszcze raz, tym razem Rufusik w całej okazałości:

Obrazek
Obrazek
Moje ogoniaste: JUVEK, JJ i RUFUS <-- nasz wątek
Szczurki na straganie - nasz bazarek --> KLIK
Awatar użytkownika
nancy1989
Posty: 298
Rejestracja: wt cze 12, 2012 8:21 am

Re: Panowie szczurowie - Juvek, JJ i Rufus

Post autor: nancy1989 »

Rozglądam się za klatką, znalazłam na forum w polecanych taką:
http://zdrowyzwierzak.pl/product-pol-19 ... owych.html cena tu korzysta (w innym miejscu widziałam tą samą o 100zł droższą).
Moje wymagania były następujące: małe odstępy (ze względu na możliwość adopcji maluszków w przyszłości), klatka miała mieć spory dół (dla staruszków) ale nie metrowy (bym nie zbankrutowała kupując ściółkę) te wymogi spełnia :)

Klatka ma być w przyszłości dla maluchów oraz na starość szczurasków (bo perect niezbyt bezpieczny) a teraz ma sie na wszelki wypadek nadać dla JJ'a jakby musiał jednak mieszkać sam (a jeśli socjalizacja się uda, to będzie klatka wyjazdowa, jakbym przyjeżdżała na dłużej do domu rodzinnego i musiała zabierać chłopaków).

mam jednak wątpliwości co do wysokości, czy brać 60 czy 80. Dylemat jest następujący
w 80 - dorosły szczurek bardziej poszaleje, ale jest niebezpieczna dla staruszków (i tu pytanie czy rzeczywiście jest, czy da się ją przystosować odpowiednimi, dużymi hamakami (sądzę, że tak)
w 60 -bezpieczniej dla staruszków, al czy niezbyt mało miejsca w górę dla dorosłego samca- czy w 60 da się już fajnie powieszać hamaki i domki tak by było gdzie się wspinać? Przez mojego Perecta wszystko wydaje mi się zbyt małe i nie mogę sobie zbyt wyobrazić tego..

Jestem raczej bardziej za 80 takze ze względu na niewielką różnicę w cenie, a na starość szczurkową zawsze można odgrodzić część powierzchni jakąś siatką, czy deseczką.

Doradzicie co do tej wysokości? Czy mam się kierować tym, że im wiecej miejsca tym lepiej? czy jakby JJ był sam to lepsza jednak taka "przytulniejsza" klatka?
Moje ogoniaste: JUVEK, JJ i RUFUS <-- nasz wątek
Szczurki na straganie - nasz bazarek --> KLIK
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Panowie szczurowie - Juvek, JJ i Rufus

Post autor: alken »

ja mam 60tkę i mieszkają w niej zawsze 3-4 szczury jest bardzo ustawna i przestronna. pytanie tylko czy musisz się już obkupować w klatki ? (to też ma swoją nazwę jak GMR - GMC - get more cages :P) ;) na razie nie wiesz jak będzie wyglądać starość Twoich szczurków i czy faktycznie JJ będzie musiał siedzieć sam (jak będzie nadal broił to się go wykastruje a jeśli kastacja nie pomoze to dopiero wtedy bedzie potrzebował nowego mieszkanka). a na starość perfecta mozna fajnie podzielić - starsze na dole, młodsze na górze.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
nancy1989
Posty: 298
Rejestracja: wt cze 12, 2012 8:21 am

Re: Panowie szczurowie - Juvek, JJ i Rufus

Post autor: nancy1989 »

alken pisze:ja mam 60tkę i mieszkają w niej zawsze 3-4 szczury jest bardzo ustawna i przestronna. pytanie tylko czy musisz się już obkupować w klatki ? (to też ma swoją nazwę jak GMR - GMC - get more cages :P) ;) na razie nie wiesz jak będzie wyglądać starość Twoich szczurków i czy faktycznie JJ będzie musiał siedzieć sam (jak będzie nadal broił to się go wykastruje a jeśli kastacja nie pomoze to dopiero wtedy bedzie potrzebował nowego mieszkanka). a na starość perfecta mozna fajnie podzielić - starsze na dole, młodsze na górze.
dwie to jeszcze nie tak dużo... :P a wiem, że teraz finansowo dam radę, a później będzie ciężej ;) no nie wiem. Byłam już zdecydowana a teraz mam wątpliwości ;) no ale druga nawet jako chorobówka by się przydała (bo z tych dwóch małych które mam w domu to jedna do oddania, a druga zbyt malutka, bo jeden z wymiarów to jakoś 28 i w dodatku w stanie rozpadu :) boję się,że potem nie będzie za co kupić a ta mi się rozleci :). Ale skoro masz 60 i mieszka w niej nawet 4 to już mam chociaż co do wielkości dylemat rozwiązany :)
Przyszłą do mnie już ta Twoja karma z zooplusa, ale opakowanie się rozwaliło w transporcie:/ wyzbieraliśmy wszystko z kartonu, ale jeśli możesz poczekać to wolałabym Ci dać nie uszkodzone opakowanie. Też chciałam kupić karmę jakoś za tydzień-dwa, więc jeśli możesz jeszcze troszkę poczekać to zostawiłabym sobie tą a w weekend zamówiłabym dla Ciebie kolejne opakowanie już normalnie na Wrocław.
Moje ogoniaste: JUVEK, JJ i RUFUS <-- nasz wątek
Szczurki na straganie - nasz bazarek --> KLIK
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Panowie szczurowie - Juvek, JJ i Rufus

Post autor: xiao-he »

Ale nie ma co - jajca to on ma zacne :P
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
nancy1989
Posty: 298
Rejestracja: wt cze 12, 2012 8:21 am

Re: Panowie szczurowie - Juvek, JJ i Rufus

Post autor: nancy1989 »

Wieści z mojego "stadka", a raczej trzech szczurków mieszkających osobno.
Perfect został podzielony na trzy piętra, na górze JJ, na środku Juvek, na dole Rufus.
Na całe szczęście nóżka się już prawie całkiem wygoiła, w weekend mnie niestety nie ma, ale w tygodniu zaczne łączenie Juvka z Rufusem (o ile tak jak przewiduje po jego rance już nie będzie śladu). Oby chłopaki się dogadali.
Zauważyłam, że JJ to chyba jakiś typ socjopaty, jako jedyny na zapach innego szczura reaguje jeżeniem sierści - wygląda wtedy jak niedźwiedź polarny. A jak czuje Rufusa to nawet rękę mi zaatakował (ale nie tak drastycznie jak atakował Juvka). Na ludzi tak nie reaguje, tylko coś boi się swoich kolegów.
Ciężko z czasem dla szczurków gdy trzeba każdego wyjmować z osobna, wstaje wcześniej, chodze spać później i po takim tygodniu czuje się jak zoombie.
Chłopcy dostali nowe zabawki - myszki dla kota z piórkami posłużyły krócej niż sądziłam, ale ile radości było z ich rozszarpywania, o dziwo najszybciej załatwił ją najłagodniejszy szczurek -Juvek. Wielkim powodzeniem na wybiegu cieszy sie tez piorkowa wedka na sznurku :) bede musiala dodac filmik z JJ'em w akcji, prawdziwy killer z niego :D
Co do klatki to już nabrałam wątpliwości czy istnieje coś takiego jak chce: male odstepy, duże drzwiczki, no i jakość dobra. Czytając te wszystkie opinie wiem już, że nie odważę się kupić klatki poniżej 150zł. Używane albo bez wyposażenia w postaci półek (a jak kupie półki to moge juz dostac w podobnej cenie inna nowa), albo w kiepskiej kondycji, albo bez mozliwości przesyłki :).
Myślałam nad uzywanym ferplastem lub toddy roll, z tego co widze producent od mojego Perfecta, wyglada ladnie, solidne, ma otwierany dach, wyposazenie i kolka, ktore mi sie sprawdzaja. Miejsca bede miala az nad to, niedlugo szczury beda mialy swoj pokoj wiec jej dlugosc nie jest problem. Akurat wejdzie pod scianke kolankowa,a obok perfect wiec nawet fajnie zagospodaruje przestrzen przy perfekcie.Odstepy ma wielkie, ale juz wole przy maluchach osiatkowac,a miec te wieksze drzwiczki. Z kratki nad kuweta zrezygnowalam, bo szczurki nauczyly sie korzystac z kuwety i juz nie potrzebuja calego dna w trocinach :)
Moje ogoniaste: JUVEK, JJ i RUFUS <-- nasz wątek
Szczurki na straganie - nasz bazarek --> KLIK
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Panowie szczurowie - Juvek, JJ i Rufus

Post autor: Arau »

E tam, ja kupiłam używaną za 40 zł, 60tka, trochę obdrapana, ale chłopaki i tak gryzą pręty, więc nowa po miesiącu wyglądałaby tak samo. Kuweta brudna na spodzie, ale i tak dno jest czymś przykryte, więc nie widać. Wyciągane dno, podzielone na dwa, kuweta ma 15 cm wysokości... za tę cenę jestem naprawdę zadowolona, nie lubię przepłacać i już :P

Szkoda, że chłopaki osobno... Życzymy pomyślnego łączenia, Juvku piękności rude (Ja Ci go naprawdę ukradnę, napatrzeć się nie mogę!), niech Ci się łapka szybko i ładnie goi!
Ostatnio na forum chyba większość chłopaków ma kryzys młodzieńczy ::)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Panowie szczurowie - Juvek, JJ i Rufus

Post autor: BlackRat »

To Ty masz z klatką podobnie jak ja - też nie mogę tej wymarzonej znaleźć ;)
A to drzwiczki małe lub nie tu, a to ocynk, a to nieskładana, a to odstępy zbyt duże/małe, a to po prostu brzydka :D Albo cholernie droga :/ (jak np. Critter Nation czy Royal King).
Trzymam kciuki za łączenie. Może jednak wykastrujesz JJ'a?
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
nancy1989
Posty: 298
Rejestracja: wt cze 12, 2012 8:21 am

Re: Panowie szczurowie - Juvek, JJ i Rufus

Post autor: nancy1989 »

Arau pisze:E tam, ja kupiłam używaną za 40 zł, 60tka, trochę obdrapana, ale chłopaki i tak gryzą pręty, więc nowa po miesiącu wyglądałaby tak samo. Kuweta brudna na spodzie, ale i tak dno jest czymś przykryte, więc nie widać. Wyciągane dno, podzielone na dwa, kuweta ma 15 cm wysokości... za tę cenę jestem naprawdę zadowolona, nie lubię przepłacać i już :P

Szkoda, że chłopaki osobno... Życzymy pomyślnego łączenia, Juvku piękności rude (Ja Ci go naprawdę ukradnę, napatrzeć się nie mogę!), niech Ci się łapka szybko i ładnie goi!
Ostatnio na forum chyba większość chłopaków ma kryzys młodzieńczy ::)
No oby łączenie się udało :) nie chciałabym mieć trzech szczurów w trzech klatkach. Źle mi jak widze ich osobno, czuje sie jak antyspecjalistka od szczurów. Zbyt ciężkie przypadki jak na początkującą osobę. Juvek i JJ po przejściach, a z Rufusem jak będzie zobaczymy, bo to też szczurek, który żył solo.
A po Juvka musisz ustawić się w kolejce za moją mamą, JJ'a i Rufusa nie dotknie, a Juvka zapowiada, że mi nie odda jak się będę wyprowadzać ;) za tyle jakbym dorwała to może też bym się zdecydowała :)
Moje ogoniaste: JUVEK, JJ i RUFUS <-- nasz wątek
Szczurki na straganie - nasz bazarek --> KLIK
Awatar użytkownika
nancy1989
Posty: 298
Rejestracja: wt cze 12, 2012 8:21 am

Re: Panowie szczurowie - Juvek, JJ i Rufus

Post autor: nancy1989 »

BlackRat pisze:To Ty masz z klatką podobnie jak ja - też nie mogę tej wymarzonej znaleźć ;)
A to drzwiczki małe lub nie tu, a to ocynk, a to nieskładana, a to odstępy zbyt duże/małe, a to po prostu brzydka :D Albo cholernie droga :/ (jak np. Critter Nation czy Royal King).
Trzymam kciuki za łączenie. Może jednak wykastrujesz JJ'a?
Jaj cięcie nie jest wykluczone. Daje mu czas jeszcze, poczekam jak Rufus i Juvek się dogadają, potem zobaczymy czy uda się do nich dołączyć JJ'a. Mam znajomą Panią weterynarz hodującą szczurki i według niej kastracja nie pomoże, bo to u niego wygląda na kwestie psychiki i ja niestety też tak czuje (a właściwie to nie jest kwestia czucia tylko obserwacji i wiedzy zdobytej z licznych artykułów i forum), ale jeśli jego stany nerwowo-lękowe powrócą (bo teraz jest dobrze, jest spokojny i zadowolony) to zdecyduje się na kastracje nawet jakby miał być sam, bo to podobno i na to może pomóc.
Moje ogoniaste: JUVEK, JJ i RUFUS <-- nasz wątek
Szczurki na straganie - nasz bazarek --> KLIK
Awatar użytkownika
nancy1989
Posty: 298
Rejestracja: wt cze 12, 2012 8:21 am

Re: Panowie szczurowie - Juvek, JJ i Rufus

Post autor: nancy1989 »

A na klatki typu Critter Nation to nawet nie patrze żeby się nie denerwować :D Może kiedyś jak już wygram w totolotka :P
Moje ogoniaste: JUVEK, JJ i RUFUS <-- nasz wątek
Szczurki na straganie - nasz bazarek --> KLIK
Awatar użytkownika
nancy1989
Posty: 298
Rejestracja: wt cze 12, 2012 8:21 am

Re: Panowie szczurowie - Juvek, JJ i Rufus

Post autor: nancy1989 »

Próba łączenia Juvka z Rufusem nieudana. Niby wszystko jak trzeba, tylko szczury nie chciały zachowywać się tak jak powinny. Rufus przerażony, jego stres udzielił się Juvkowi, wielkie piski i kotłowanie się - może interweniowałam zbyt wcześnie, jednak był taki pisk, że byłam pewna ,że już polała się krew. Rufus ugryzł mnie po wyjęciu i wyrwał mi się z ręki to jeszcze go ganiałam po pokoju. Wydaje mi się, że jednak gdzieś jest mój błąd. Jak ochłonę i posprzątam klatki postaram się dość szczegółowo opisać moje działania, może ktoś dostrzeże gdzie z mojej strony mógł nastąpić błąd.
Moje ogoniaste: JUVEK, JJ i RUFUS <-- nasz wątek
Szczurki na straganie - nasz bazarek --> KLIK
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”