Z Bratem Mniejszym

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Do szczurasów właśnie dojechała klatka. Po umyciu, oczyszczeniu i wstawieniu miseczek- weszły do niej szczury...
Jest WIELKA!!
Szczerze, to myślałam, ze będzie mniejsza. ale cóż... Skoro się na szafce nie zmieści, to stanie zamiast szafki. ;)
Wrzuciłam do niej swojego pinia, tego którego dostałam razem z klatką i dalej dno jest nie przykryte. Na tę noc dałam młodym trochę szmatek, papieru, oraz sianka, to jakieś gniazdko sobie uwiją, a ja zaopatrze się w większe worki ściółki.
Ogólnie szczurasy są zadowolone...

Zdjęcia może nie najlepszej jakości, ale za to wstawione od razu. ;) A to u mnie rzadkość. Niestety- światła w pokoju prawie nie ma, więc lepszych na razie nie będzie.

Jutro... jutro już umebluje...
P.S. przy tej klatce klatka koszy wygląda tak jakoś... mało...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: margot1408 »

Fajna klatka, koniecznie wrzuć zdjęcia, jak już ją umeblujesz :) Jakie ma wymiary?
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

To jest 80/80/60

I już jest umeblowana ;)

no się naczekałyście...
Ale u mnie remont i nawet komputer jest jeszcze nie podłączony. ;)

Obrazek

Trzy razem. Ruda, Wiewióra, no i Mite.

Obrazek

Mite zwietrzyła konkurencje do paśnika..

Obrazek

I przyjęła to "ze spokojem". :lol:

Obrazek
Wiewióra i Ruda zapatrzone w klatkę szczurów

Obrazek

Mite nie była zainteresowana zdjęciami...

Obrazek
Ruda z pyszczka

Obrazek

Pyszczek Rudej i Wiewióry

Obrazek

Wiewióra w pełnej krasie... Jeszcze sierść musi odrosnąć. :D

Obrazek
Pyszczek Wiewióry

Obrazek

Dziewczyny razem.


Ruda jest największa, po niej jest Wiewióra, no i na końcu Mite. Wagi jeszcze nie znam bo nie chce ich na razie stresować mocniej.

Jeśli chodzi o człowieka, to Ruda jest miziasta, ale przestraszona, Wiewióra potrafi z lóżka zeskoczyć, aby tylko on człowieka uciec, nawet do pietruszki nie podejdzie, gdy człowiek jest blisko, za to Mite... jest zazdrosna :D Gdy tylko którąś wezmę na ręce, od razu kwika i piszczy, a potem rzuca dupką, gdy już jej towarzyszkę odłożę do klatki. Och, jednak w dobrą stronę poszłam z tym oswajaniem Mite. Pierwsza pod ręką, pierwsza do człowieka, za nią delikatnie Ruda się wychyla...

Obrazek

Tak wyglądało pobojowisko po zapoznaniu świnek z sobą. Br...
Ale dziś już nie wydziwiam. Posprzątam gruntownie gdy przestaną AŻ TAK uciekać. Nie chce ich super stresować, więc niech zostanie jak jest- po wymianie trocin w kuwecie i zgarnięciu bobów i siana nie jest w końcu aż tak źle...

Więcej zdjęć dziś nie dam. :D Bo nie mam. :D
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: IHime »

Klaciocha mega, będziesz miała radochę z urządzania, a ogony jeszcze większą. :)

Świniaki są przeurocze. :)

Pisałaś kiedyś, że przedstawisz dokładnie swoje doświadczenia z zapoznawania psów i szczuractwa. Wrzuciłaś już gdzieś, żebym mogła poczytać?
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Jeszcze nie wrzuciłam, bo rozpoczęłam zabawę z nowym projektem. Ale jeśli tak cię ten temat interesuje to w poniedziałek mogę wrzucić artykuł i wstawić link.
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Obrazek

Viggo Prosi o Lajki na facebooku ;)
Czyli reaktywowałam nasz Facebookowy profil.
https://www.facebook.com/pages/Z-Bratem ... 1637278854

Kto będzie zaglądał?

I nasza strona:

http://zbratemniejszym.pl
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Diego<3 »

Ci co powiedzą , że czerwone oczka są straszne ... oh nawet nie wiem co bym mu zrobiła! >:( ;) ;) :D
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: Snajperka »

Koszatniczki..
Te dwa brzdące już we wtorek do nas przyjadą.
Obrazek

Obecnie są bezpieczne u dziewczyny ze Szczecina.
Na zdjęciu widać klatkę, w której obecnie biegają- wcześniej mieszkały w tej, która stoi "na dachu".

Z góry dziękuje za pomoc Lilith88, która była prawie od początku przy ich odzyskiwaniu.

W tej chwili koszatniczki są u dziewczyny z forum szczury.org (yss, jeszcze raz wielkie dzięki!!) , która załatwiła ich odbiór, jak się okazało nie z samego Szczecina, a z jakiejś miejscowości pod, dużą klatkę, w której mogą obecnie szaleć i wreszcie rozprostować kości, ba! nawet załatwiła im siano itd.. pomimo tego, że nie jest koszomaniaczką :)

Ba! Dzięki facebookowi (konkretnie grupie przewozowej dla gryzoni) udało się znaleźć transport bezpośrednio ze Szczecina do Gdańska. Z góry dziękuje Dianie, która będzie je wiozła.
Cała akcja udała się i zaczęła rozpoczęta przez anial, która znalazła ogłoszenie i opłaciła ich odbiór, oraz forum koszatniczki.org, które wspierało od samego początku.

Co dalej?
Jako, że jest to parka, to po wykluczeniu ciąży u samiczki i przeglądzie weterynaryjnym będą skierowane do adopcji.


Czemu to piszę?
Dlatego, że jestem baaardzo szczęśliwa, że się udało wszystko dopiąć i okazało się, że nieznane sobie osoby mogą działać w jednym celu.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Z Bratem Mniejszym

Post autor: yss »

Teraz w klatce są też konary i hamak - te stwory sypiają na gałęziach! :) Mają siano i karmę, tylko o piasku zapomniałam, ale z drugiej strony dawać taki bagaż dziewczynie na transport... :)

A klateczka sponsorowana przez Julię Feliksę z Vivy. ;)

Smutno będzie, jak od nas wyjadą. (A propos, niech dziewczę od transportu pingnie mi strzałkę na tel czy co.... muszę mieć potrzebne kontakty na wypadek utraty neta na przykład)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”