Jabłka

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Asiulka
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 04, 2006 12:54 pm
Kontakt:

Jabłka

Post autor: Asiulka »

Szukałam ale nie znalazłam. Czy moge dać moim szczurkom do jedzenia skórke z jabłka?
Wiktoria
Posty: 118
Rejestracja: wt lut 07, 2006 5:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Skórka jabłka

Post autor: Wiktoria »

A nie lepiej dac kawałek jabłuszka?? sądze że skórka raczej zaszkodzić nie powinna (jeśli się myle to gadajcie).
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Skórka jabłka

Post autor: Azi »

słyszałam, że pod skórką, to najwięcej witamin jest. Tylko tak się zastanawiam, skórka taka śliska jest, czy się do żołądka nie przyklei jak się ją w dużych ilościach da? Lepiej chyba z całym kawałkiem jabłka dawać. Moje lubią jabłka bardzo :D
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Skórka jabłka

Post autor: Mikulinka »

[quote="Azi"]Lepiej chyba z całym kawałkiem jabłka dawać[/quote]
Popieram.

Poza tym skórki niektórych jabłek są nawoskowane (błyszczące), żeby owoc wyglądał bardziej smakowicie...
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Skórka jabłka

Post autor: Maugosia »

Ja nawet dając kawałek jabłka ze skróką, to widzę, ze szczurki nie maja ochoty jej właśnie jeść. W sumie skórka jabłka nie ma smaku i czasem jest twarda, więc szczury musiałyby chyba ją gryźć siekaczami żeby dobrze rozgyźć/zmielić.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Skórka jabłka

Post autor: Oleczka »

ja nie daje skorki bo jablka sa pryskane, wiec jablka obieram i moze sie gdzies przykleic wiec nie warto ryzykowac i ja polecam dac ogryzek z jablka oczywiscie tak zeby bylo na tyle duzo jeszcze jabluszka zeby szczurek nie dostal sie do pestek :) moja przy jedzeniu ma jeszcze i zabawe :)
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Skórka jabłka

Post autor: Lulu »

nasz szczury dostaja jabuszko ze skorka... i co?
pozniej jak sprzatam klatke to wybieram porzucone skorki...
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Skórka jabłka

Post autor: Fatty »

[quote="LuLu"]nasz szczury dostaja jabuszko ze skorka... i co?
pozniej jak sprzatam klatke to wybieram porzucone skorki...[/quote]
ooo u mnie dokładnie to samo :) ostatnio trochę artystycznie poskręcanych,pozasuszanych skórek znalazłam w hamaku, druga częśc tego była w domku(który służył im tylko za składzik łupek po orzechah i skórek właśnie )
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Skórka jabłka

Post autor: Mikulinka »

Moje szczurasy rzadko jadają jabłka, ale jeżeli już, to tylko takie bez skórki...Podobno skórka zawiera najwięcej witamin, lecz pod warunkiem, że nie jest spryskana żadnym świnstwem, dlatego ja wolę owoc przed podaniem ogonom prowizorycznie z niej obrać...Zresztą jak znam moje łobuziaki i tak by nie tknęły:/. ;)
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

Skórka jabłka

Post autor: kasia...123 »

ja daje też jabłka ze skórką...skórka zazwyczaj też zostaje, najwyżej gdzieś jest delikatnie nadgryziona.

Zgadza się że pod skórkami jest najwięcej witamin i nie tylko u jabłek...w ziemniakach i innych warzywach czy owocach również. Dlatego zaleca się cieniutko obierać jesli juz musimy coś obrac.
klik <--- galeria moich uszatych
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

Skórka jabłka

Post autor: turybiusz »

Owszem, ale tylko gdy wiemy, że owoce i warzywa nie były pryskane.
Młode ziemniaki mają pod skórką solaninę, ktora jest trująca, więc lepiej je obierać.
...
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Skórka jabłka

Post autor: Ania »

A ja uważam, że skórka ze sklepowego jabłka to największe świństwo jakie można z całego jabłka - podać szczurom.
Kiedyś faktycznie, w sadowych wiejskich jabłkach pod skórką byłop najwięcej witamin. W chwili aktualnej pod skórką znajduje się najwięcej środków chemicznych, którymi opryskiwane są drzewa i owoce.
Dodatkowo skórka może przykleić się do ścianek żołądka czy przełyku (podobnie jak skórka winogrona, pomidora itp).
Moje prywatne zdanie? Szczerze odradzam.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Sean4
Posty: 83
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 7:44 pm

Skórka jabłka

Post autor: Sean4 »

Ja też daję szczurce jabłka bez skórki i z wyciętym środkiem, żeby pestek nie jadła. Pomidory i ogórki też obieram. Słyszałem kiedyś o procesie dojrzewania bananów- pewnie z wieloma owocami jest podobnie: zielone i twarde banany lądują na hali, gdzie intensywnie pryskane są środkami przyspieszającymi dojrzewanie, poprawiającymi kolor itd itp. W rekordowym tempie stają się dorodne i piękne... O wpływie na zdrowie tych zabiegów może świadczyć fakt, że na halę należy wchodzić w odzieży ochronnej. Może to się zmieniło (słyszałem o tym z 10 lat temu) ale po co sprawdzać na zwierzaku?
Asiulka
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 04, 2006 12:54 pm
Kontakt:

Skórka jabłka

Post autor: Asiulka »

Dzięki za rady. Szczurkom skórki nie dałam. Teraz na przyszłość będe wiedzieć :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Skórka jabłka

Post autor: krwiopij »

ja robie podobnie jak LuLu - daje ze skorka, ale skorki gryzonie nigdy nie jedza... jablka, ktore kupuje, naprawde nie wygladaja specjalnie ladnie, wiec chyba nie sa pryskane... :lol: ale rzeczywiscie nastepnym razem zapytam (kupuje prosto od sadownika)...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”