Czy zostawic razem na noc?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
gabiko
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 13, 2006 6:47 am

Czy zostawic razem na noc?

Post autor: gabiko »

po tygodniu dosc ciezkiego w skutkach laczenia na terenach roznych ;) (lały sie ogony jak złoto - na szczęście bez krwawo)

postanowiłam je dzisiaj wsadzić do jednej klatki

na wszelki wypadek wysmarowałam oba pindole tuńczykiem i wsadziłam do klatki małego (wyjęłam z niej wszystko co ostre domki, miski, poidła) i wsadziłam je razem

najpierw się lały, chwila spokoju i znowu się lały...

teraz od dwóch godzin jest spokój jedno siedzi w jednym kącie, drugie w drugim
umyły się już z tego tuńczyka, zjadły coś i tak sobie siedzą
troszkę pochodzą, teraz nawet jak do siebie podejdą, to tak jakoś spokojnie

i teraz dwa pytania:
1) czy zostawić je na noc w jedenj klatce? ja dosyć twardo śpie i moge nie słyszeć co się dzieje, ale moge zapalic lampke - one beda chyba wtedy spokojniejsze
2) czy jak je zostawie na noc, to czy jutro mam je zostawić na cały dzień (po pracy od razu jade do kolezanki na urodziny, u niej spie i po jutrze do pracy - wiec bym byla dopiero w domu w srode okolo 18)
Ostatnio zmieniony śr lis 22, 2006 10:54 pm przez gabiko, łącznie zmieniany 1 raz.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Czy zostawic razem na noc?

Post autor: mataforgana »

skoro już przeszły pomyslnie pierwsze etapy łaczenia, a krew się nie leje, to zostaw je, nie powinno już być ok :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
gabiko
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 13, 2006 6:47 am

Czy zostawic razem na noc?

Post autor: gabiko »

no to je zostawie...

i w takim razie podejme męską decyzję i na jutro też je zostawie
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Czy zostawic razem na noc?

Post autor: limba »

Ja w pierwszych dniach nie zostawiam razem szczurow jesli nie mam ich na oku. Oczwiscie kazdy z nas ma wlasne sposoby.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

Czy zostawic razem na noc?

Post autor: violet »

hmm ja tez bym zostawila... zrobilam tak juz dwa razy, bez zlych skutkow... Wydaje mi sie ze jesli juz zapanowal spokoj to trzeba zrobic ten krok, zakladajac ze kiedys i tak bedziesz musiala wyjsc z domu ;)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Czy zostawic razem na noc?

Post autor: mataforgana »

jasne, przecież nie bedziesz mieć ich non stop na oku...
w końcu trzeba zostawić ich samych.

nie ryzykowałabym, gdyby to był początek łaczenia, albo gdyby ciągle futra latały w powietrzu a krew lała sie strumieniami.
ale jeśli ogony już się poznały i w klatce zapanował względny spokój, to chyba znaczy, że już czas na ciąg dalszy...


a swoją drogą, ja sama zostawiłam swoich chłopców razem, od pierwszej chwili - i całość przebiegła totalnie bezboleśnie :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Czy zostawic razem na noc?

Post autor: limba »

[quote="mataforgana"]jasne, przecież nie bedziesz mieć ich non stop na oku... [/quote]
Chyna sie zle zrozumialysmy :? ja mowie o pierwszych wspolnych dniach kiedy szczury zaczynaja mieszkac razem, nie zostawiam ich i tyle, wole dmuchac na zimne niz caly dzien sie zastanawiac co zastane w klatce. Ja tak robie i absolutnie nikomu tego nie narzucam, kazdy postepuje tak jak uwaza.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
gabiko
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 13, 2006 6:47 am

Czy zostawic razem na noc?

Post autor: gabiko »

no właśnie ja teraz siedze w pracy i zamiast pracować siedzę i sie zastanawiam......

chłopaki przezyły noc bez żadnych strat futrowo-cielesnych

Kropka cały cas łazi za Tofciem, a jak już do niego przyjdzie i Tofcio sie nim zainteresuje to od razu w bek ;)

ale nic sobie nie robią (przynajmniej nie robiły wczoraj i w nocy)
walki wyglądają tak, że Tofik przygniata Kropka czy to do podłogi czy to do ściany klatki, a Kropka go tak łapką odpycha najpierw delikatnie, potem się stawia i zaczynają się kotłować - kotłowanie trwa chwilke może z 2 sekundy i odpuszczają
Pudzianica
Posty: 191
Rejestracja: czw lut 02, 2006 12:37 am
Kontakt:

Czy zostawic razem na noc?

Post autor: Pudzianica »

Jeśli odpuszczają, to chyba nic groźnego. A zwalanie na plecki to poprostu próba dominacji...
Moje cioorki:
Vassili(a) Zaitsev (od 22.12.05-27.04.06)
Chuck Norris (od 17.O3.2006)
____________________________________
Wybaczcie, że tak rzadko tutaj bywam :*
gabiko
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 13, 2006 6:47 am

Czy zostawic razem na noc?

Post autor: gabiko »

tez mam nadzieje, ze nic powaznego ;)
nigdy nie było krwawych walk, raz tylko poleciał kawałek sierści...

przed chwila dzwonilam do domku - chłopaki całe, śpią sobie - jeden w jednym kącie klatki a drugi w drugim ;)
Aniia
Posty: 56
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 7:48 pm

Czy zostawic razem na noc?

Post autor: Aniia »

[quote="gabiko"]na wszelki wypadek wysmarowałam oba pindole tuńczykiem [/quote] pewnie mnie zabijecie za to pytanie, ale po co przy łączeniu szczurków smaruje się je tuńczykiem?? :)
Brygada RR pozdrawia z Łodzi :)
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Czy zostawic razem na noc?

Post autor: Anita »

Aby zneutralizować ich naturalny zapach.
Dwa obce szczury mają inne zapachy. A tak to oba śmierdzą tuńczykiem ;) (bądź aromatem do ciast)
gabiko
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 13, 2006 6:47 am

Czy zostawic razem na noc?

Post autor: gabiko »

dzwoniłam do domku - myszory żyją, są całe i zdrowe, co prawda nie siedzą razem, ale podbierają sobie jedzonko i już się ponoć nie kotłują ;))

teraz mam kolejne pytanka
dzisiaj planuje je przenieść do klatki Tofcia, bo jest duuuużo większa (mam nadzieje, że Kropka nie będzie przechodzić przez pręty) i planuje je wypuścić na spacerek ;)
1. czy jak je wypuszczę, to potem przy wkładaniu do klatek muszę pierwszego wrzucić małego a potem dużego?
2. obawiam się, że nie uda mi się tak do końca pozbyć zapachu Tofcia - drewniane półki w jego klatce - i w związku z tym wsadzić pierwszego małego i odczekać te 'regulaminowe' pół godziny, żeby zdążył nasikać ;) czy ponieważ już się znają to mogę je od razu wrzucić razem do klatki?
gabiko
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 13, 2006 6:47 am

Czy zostawic razem na noc?

Post autor: gabiko »

ogony już śpią razem, zabierają sobie jedzonko, a jak im daje serek to sobie najpierw miskę wyrywają, a potem razem z niej jedzą ;)

zauważyłam też delikatne - takie ostrożne iskanie ;)

co prawda jak latają, to mały się chowa przed dużym i jak go tylko widzi to zaczyna piszczeć tak asekuracyjnie ;)) hehe smieszny jest ;)

duża klatka na razie odpada, bo maly wchodzi i wychodzi z niej jak tylko chce - oczywiście między pretami, bo po co drzwiami ;)) najbardziej się ubawiłam jak wszedł na hamak przeciskając się przez sufit ;))

no ale zbaczam z tematu...

chciałam bardzo Wam podziękować za dobre rady - w szczegolności Lulu ;)

mogę powiedzieć, że łączenie zakończone bez większych problemów - jedyne rany wojenne odniósł Kropek w postaci strupka na tyłku wielkości łebka od szpilki ;))))))
zjawa
Posty: 181
Rejestracja: wt mar 01, 2005 11:51 pm

Czy zostawic razem na noc?

Post autor: zjawa »

Zazdroszcze że już masz to za sobą:)
Ja ze swoimi dziewczynami nie mogę dojść do ładu (topik obok;p), a podobno faceci są bardziej agresywni;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”