RE: urodził sie wczoraj....szukam opiekuna

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

martha
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 30, 2007 12:08 pm

urodził sie wczoraj....szukam opiekuna

Post autor: martha »

Witam wszystkich uczestników forum ,to mój pierwszy post .
Czytając wcześniejsze wpisy ,okazuje sie,że mój przypadek to nie nowośc.
Kupiłam szczurkę ,wyposazyłam ja we wszystko w co tylko mozna ,jest sliczna ,kochana i......wczoraj urodziła dzieci.
Nie zawracam jej głowy,niech sobie chowa te "kluski"-tylko mam problem co ja z nimi zrobie,niestety nie moge miec gromadki szczurów na dwa szczurki sa chetni-powazni opiekunowie natomiast trzeci ?
Jesli ktos chce szczurka to prosze bardzo....jak podrosnie chetnie oddam w dobre rece.(Warszawa)
Mama jest biszkoptowo kremowa i ma czerwone ślepka,jest łagodna i przylepka-tatusia nie znam(pewnie,któryś z współmieszkańców klatki w sklepie).
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

RE: urodził sie wczoraj....szukam opiekuna

Post autor: Ania26 »

Uff, dobrze, że tylko 3 sztuki... Zwykle jest więcej.
btw.
W którym to sklepie kupiłaś panienkę?
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: urodził sie wczoraj....szukam opiekuna

Post autor: Lulu »

martha - do ogloszen mamy oddzielny dzial: >>KLIK<<
zaloz temat tam.

Od siebie dodam, ze niestety duzo szczurakow u nas szuka domow i bardzo wazna jest dobra reklama.
Tzn jak najwiecej fotek (i grupowych i indywidualnych) i opisow. Na razie bym maluszkow nie meczyla aparatem, ale niestety zdjecia sa najlepsza reklama. Bo gorzej sie oprzec takim malym kuleczka jak sie je widzi. Na razie na pewno by pomogly fotki mamusi.

Na razie dbaj o mamusie i karm ja dobrze :) jak z jej zaufaniem do Ciebie? Daje Ci dostep do dzieciaczkow?

Trzymam kciuki za maluszki :)

EDIT
Dodam jeszcze, ze szczurki to zwierzaki stadne, ktore do szczescia potrzebuja towarzystwa drugiego szczura tej samej plci.
Warto by jej zostawic coreczke.
Ostatnio zmieniony pt mar 30, 2007 12:29 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
martha
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 30, 2007 12:08 pm

RE: urodził sie wczoraj....szukam opiekuna

Post autor: martha »

[attachment=208]dzieki za odpowiedx
1.gdzie kupiłam szurka ?-w sklepie zoologicznym w Tesco na Kabatach
2.w dziale ogloszenia juz zamieściłam ogłosznie-dziekuje
oczywiscie zdjec maluchom nie bede robiła,ale mame jak najbardziej warto pokazac bo to prawdziwa szczurza ksiezniczka,wczoraj była bardzo zdenerwowana ale dzisiaj juz nie ma problemu i znowu jest milusia.Nie mecze jej bo ma swoje obowiazki,karmie ja naprawde dobrze.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: urodził sie wczoraj....szukam opiekuna

Post autor: Lulu »

martha koniecznie idz do sklepu i to zglos. Bo pozniej maja czelnosc sie wypierac, ze w tym wieku nie trzeba rozdzialac plciami, bo samiczki w ciaze nie zachodza. Skad to wiedz? Bo nikt sie nie zgasza do nich z informacja na temat maluchow. [to juz z mojej osobistej starej wojny z tym akurat sklepem]

Jeszcze linka podrzuce: >>klik<<
By przemyslec zostawienie jednej coreczki. Chociaz opiekun rzadko zdaje sobie sprawe z tego widzac tylko zachowania samotnego zczura i nie mogac porownac - to to robi roznice dla szczura wielka czy ma towarzystwo czy nie.

A mamusia sliczna :] maluchy zapewne odziedzicza urode.
martha
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 30, 2007 12:08 pm

RE: urodził sie wczoraj....szukam opiekuna

Post autor: martha »

zgłasze bo tez troche chyba delikatnie mówiac to nie jest profesjonalne podejscie ze strony pracowników sklepu( skad inąd bardzo sympatycznych),to nie jest tragedia,ze szczurki przyszly na swiat ale niekoniecznie jestesmy przygotowani na takie niespodzianki.
Julka (tak nazywa sie szczurka) bardzo pieknie zaprzyjaźniła sie z nasza sunią,troche pracy to wymagało zeby wyjasnic psu ,ze nie jest pepkiem tego domu i musi sie podzielic nasza miłoscia ze szczurka ale w koncu z ciezkim westchnieniem suczka zaakceptowała szczurke a teraz to juz ja po prostu kocha.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: urodził sie wczoraj....szukam opiekuna

Post autor: krwiopij »

Dla szczurki to jest pewna tragedia, bo to jeszcze dziecko. Nie powinna zachodzić w ciążę w tak młodym wieku. Dla młodych to też tragedia, bo pewnie ich tatą jest brat mamy. A chów wsobny nigdy dobrze na zdrowie nie wpływa. Więc nieodpowiedzialne zachowanie ludzi w sklepie nie tylko doprowadziło do sprzedania ci "wadliwego towaru", ale też do krzywdy zwierząt.
Ostatnio zmieniony pt mar 30, 2007 2:03 pm przez krwiopij, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
martha
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 30, 2007 12:08 pm

RE: urodził sie wczoraj....szukam opiekuna

Post autor: martha »

faktycznie .
Teraz moge tylko zapewnic jej nalezyta opiekę.
Mam jeszcze pytanie takie przewija sie co jakis czas w różnych wątkach sprawa terrarystów-trzeba na nich uważać-o co chodzi?
co to są ci terrarysci?

jeszcze jedno-jak rozpoznac płeć u małych szczurków?
i jeszcze jedno pytanie-czy mam jej (mamie) podawać jakies mleczne jedzenie?Troche wybrzydza i najchetniej je gotowane mieso,ma rózne ziarenka,owoce je nie bardzo chetnie z wyjatkiem suszonych jabłek,bardzo lubi banany ale nie jestem pewna czy akurat mam jej dawac to co lubi czy jeszcze coś specjalnego.
Ostatnio zmieniony pt mar 30, 2007 4:03 pm przez martha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: urodził sie wczoraj....szukam opiekuna

Post autor: yss »

martha: jajko na twardo, ale zbliżone do miękkiego... biały ser... granulat sojowy :D mleko sojowe zwykłe [nie smakowe... nie barwione itp]. mleka krowiego nie dawaj :) możesz podkarmiać gerberkami jarzynowo - mięsnymi lub owocowymi.
u mnie leci tez melon/arbuz, buraczki, marchew, cykoria, natka pietruszki....

terraryści to hodowcy gadów - mają w zwyczaju karmienie swoich wężowych pociech myszkami i małymi szczurkami. jeżeli zależy ci na dobrym domu dla szczurka sprawdzaj, do kogo idzie.
ten się nie myli, kto nic nie robi
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: urodził sie wczoraj....szukam opiekuna

Post autor: merch »

No i jeśli masz tylko jedna szczurkę bezwzględnie powinnaś zostawić jej jedno dziecko- szczurków nie powinno się trzymać pojedynczo :(.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
martha
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 30, 2007 12:08 pm

RE: urodził sie wczoraj....szukam opiekuna

Post autor: martha »

posłuchajcie kiedy małe szczurki powinny już otworzyć oczka po urodzeniu?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: urodził sie wczoraj....szukam opiekuna

Post autor: merch »

ok14 dnia
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
martha
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 30, 2007 12:08 pm

RE: urodził sie wczoraj....szukam opiekuna

Post autor: martha »

Witam ponownie,u mnie taka sytuacja,jeden szczurek nie zyje,dwa pozostałe sa biszkoptowe jak mama i juz patrzą na swiat ,oczka otworzyły wczoraj,no i teraz jest tak ,że oba szczurki to chłopcy.Mam teraz kłopot gdyż jeden ma dom ,drugi niestety nie ma(ktos sie rozmyslił-dobrze,że teraz a nie jak go by wziął)
Po waszych komentarzach przemyslałam sprawe i doszłam do wniosku,że moge zostawić jednego u mnie  ale jak to teraz zrobic aby nie było juz dzieci.
Czytałam o kastracji to jest jakies rozwiazanie natomiast szukałam też informacji czy są jakies środki antykoncepcyjne dla szczurów?
No nie bardzo wiem co dalej robić.
Do tego mama wykazuje niepokojace zachowanie otóz łapie swój własny ogon i niesie ten swój ogon do domku,i tak po kilka razy z rzedu.W kazdym razie nikt w tym szczurzym towarzystwie nie wykazuje zadnych agresywnych zachowań.
Acha zgłosiłam w sklepie o zaistniałej sytuacji.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 15, 2007 5:15 pm przez martha, łącznie zmieniany 1 raz.
Lidianna
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 09, 2006 8:57 pm

RE: urodził sie wczoraj....szukam opiekuna

Post autor: Lidianna »

i jak zareagowali, co powiedzieli ? jestem bardzo ciekawa...
Szczurze Skarby - Plum i Kicia
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: urodził sie wczoraj....szukam opiekuna

Post autor: Elly »

Mozesz napisac cos wiecej o tym noszeniu ogona? Moja Masza ma to samo, nie wiem co sie z nią dzieje. Moze latwiej byloby znalezc przyczyne.. Wiecej o Maszy w temacie w Objawach i leczeniu 'Odbilo jej? A moze hormony..'
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”