[ISKANIE] wszystko o szczurzych czułościach

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Hrli

[ISKANIE] wszystko o szczurzych czułościach

Post autor: Hrli »

moja samiczka urodziła maluszki. postanowilam sobie zostawic jedną i teraz cała rodzinka, 2 samiczki (matka i córka) oraz wykastrowany samiec. wszystko bylo w przadku az niedawno (ostatni tydz. wakacji) moj Tost (chlopczyk) zaczal strasznie czesto iskać 3 miesieczna maluche (Wanilia). przez ten tydzien wanilia piszczala jak tylko ja z klatki wyjmowalam ale jak juz biegala po mnie to bylo w porzadku. chcialam nawet pojsc do weta, ale jak wrocilam z szczurami ze wsi to wszystko bylo ok.

dopiero teraz znowu zauwazylam ze jak tylko wypuszczam szczury z klatki zeby sobie pobiegaly, to Tost znowu zaczyna iskac Wanilie ,moze nie az tak jak na wakacjach, ale i tak jak ocieraja sie nie chcacy o siebie to mala piszczy. w klatce tost juz raczej nie iska malej, tylko czasem wieczorem  :-\.

nie wiem czy mam sie tym przejmowac, czy to minie jak Wanilia wydorosleje.. (jakby co Tost ma 1 rok).  :-\ a moze musze isc do weta... martwie sie strasznie ,.,  :-\
hubiko
Posty: 88
Rejestracja: pn cze 11, 2007 11:20 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Odp: Wykastrowany samczyk iska maluszkę?

Post autor: hubiko »

to, że chłopak jest wykastrowany nie znaczy, że nie może okazywać uczuć dziewczynce..
laseczka pewnie jest to się łasi do niej ;)
Aj em emejzing hiubi a to moje emejzing tiszerty:
Tiszert (RIP ['])
Mysza (mojego skarba)
Spock (u mnie od 27-05-2007)
Samurai (u mnie od 15-06-2007)
>TISZEROWA GALERIA<
Hrli

Odp: Wykastrowany samczyk iska maluszkę?

Post autor: Hrli »

ale on ja czesto zaczepia. mala zaczyna sie jego bać, a ja wolę zeby zyli w spokoju...
Hrli

Odp: Wykastrowany samczyk iska maluszkę?

Post autor: Hrli »

dajcie jakies rady ;/
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Wykastrowany samczyk iska maluszkę?

Post autor: limba »

Ciezko powiedziec czym jego zachowanie jest spowodowane. Jesli nie robi malej krzywdy to sadze ze trzeba to przeczekac. Czesto samce swiezo po kastracji sa namolne, i musi minac troche czasu zeby sie wyciszyly.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Wykastrowany samczyk iska maluszkę?

Post autor: Layla »

Oj kastraci są czasem namolni do końca życia ;) Mój Cyrus był tak upierdliwy, tak wiecznie napalony, tak iskający, że Betty ma do dziś łysy placek. Szczurom trzeba ich sprawy zostawić im, póki nie ma krwi. Nie ma się czym przejmować, nie panikuj ;)
Obrazek
Hrli

Odp: Wykastrowany samczyk iska maluszkę?

Post autor: Hrli »

dzieki za rady. zostawie szczury samym sobie. mam nadzieje ze jak Wanilia urosnie to to się skończy. :)
Alineczka_18
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 6:59 pm

Odp: Wykastrowany samczyk iska maluszkę?

Post autor: Alineczka_18 »

Witam, nie wiem czy mój przykład jest podobny do Twojego ale myślę że po części tak, gdyż u mnie była podobna sytuacja. Podobna ponieważ u mnie nie iskał samiec młodej samiczki lecz troszkę starsza samiczka iskała trochę młodszą :P
Pixi jest starsza o ok miesiąc od Pipi i na samym początku (mają po ok. 1,5 roku) starsza szczurka iskała młodszą, która także przy tym popiskiwała., podobnie jak Twoja. Trwało to jakiś czas i juz teraz mimo to że Pixi ją iska , Pipi nie popiskuje. Zamyka tylko oczka i korzytsa z chwili przyjemności ;)
Moim zdaniem samczyk nie robi żadnej krzywdy Twojej samiczce :)

rozumiem dobre chęci, ale relacje między samiczkami nieraz mogą się różnić od relacji samczyk-samiczka. to jest temat o kastracie i młodej samiczce. dbajmy, żeby offtop się nie zrobił... /yss mod.
Ostatnio zmieniony wt wrz 25, 2007 7:51 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
Hrli

Odp: Wykastrowany samczyk iska maluszkę?

Post autor: Hrli »

na dodatek u moich szczurkow jest większa różnica wieku. samiec ma 1 rok a maleństwo 4 miesiące.
jeśli samiec iska samicę a ona nie popiskuje, to oznacza, że jej to sprawia przyjemność?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Wykastrowany samczyk iska maluszkę?

Post autor: yss »

ja tez miałam tylko samiczki :) ale generalnie szczury często się iskają. jeśli szczur w trakcie się nie rwie i nie piszczy, to prawdopodobnie poddaje się temu i jest ok.

u mnie nieraz jeden szczur się drze, przygnieciony do podłoża, a drugi go czyści i się krzywda nie dzieje :) a bywało, że jakaś szczurunia zaczynała mnie iskać, i jest to czynność rzeczywiście na progu bólu, ale to miłe, być szczurem dla szczura :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Wykastrowany samczyk iska maluszkę?

Post autor: Nina »

Mój Fuksik-kastrat, też iska dziewczyny  ;) Niestety nie robi tego zbyt delikatnie bo dziewuchy sie przy tym drą, ale nie uciekają, więc chyba nie jest im źle  ;D
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Hrli

Odp: Wykastrowany samczyk iska maluszkę?

Post autor: Hrli »

no to mnie bardzo uspokojiliscie :). Bylam gotowa pojsc z nimi do weterynarza...
dzieki wam. mam nadzieje ze jak maleństwo urośnie to się odegra  ;D :P
Marycha ..
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 5:34 pm

Czy to iskanie ?

Post autor: Marycha .. »

Miałam jednego młodego szczurka, tydzień później kupiłam starszego o około 2 tyg. na początku się biły troszeczkę, lecz teraz już tego nie robią. Zauważyłam natomiast coś dziwnego. Czasami większy szczur jakby iska mniejszego, ale ten leży na boku, a duży mu gryzie lekko szyję, a tamten piszczy i kwiczy. Co to znaczy? ??? Proszę pomóżcie. Normalnie zachowują się jakby drugiego nie było, ignorują się nawzajem..
Proszę o odp. !
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Czy to iskanie ?

Post autor: pin3ska »

Wygląda na iskanie :) Moze iska za mocno i dlatego drugi piszczy :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Czy to iskanie ?

Post autor: yss »

tak, to jest iskanie. niektóre szczury są brutalnymi iskaczami. wtedy ofiara drze się wniebogłosy. :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”