Maja i Oliwka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
grusgrus
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 10, 2008 10:26 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Maja i Oliwka

Post autor: grusgrus »

Witam .. fakt trzeba coś napisać o moich dziewczynkach :)
Maję mieszka ze mną od 8go stycznia 2008, śliczna czarnulka z białym brzuszkiem. Początkowo bardzo płochliwa ale totalne zero agresji :) Taka moja mała psotnica. Bezbłędnie to wygląda jak dostaje szajby w klatce i lata jak oszalała, co chwile zatrzymując się i spoglądając na mnie :) Nie mówiąc już jak biega po pokoju, przylatuje i skacze jak żaba, po czym zwiewa i wraca i taki z niej latawiec :)

Trochę tu poczytałam i w 100% uwierzyłam, że Majkuni potrzebna koleżanka, zwłaszcza że ja pracuję w dyżurach więc nie ma mnie po 12h to w dzień to w nocy. Tak więc stało się .. we wtorek czyli 12go lutego sprawiłam Majkuni większą klatkę i koleżankę - Oliwkę!

Oliwka nieco bardziej krępej budowy niż chudzielec Maja .. kawa z mlekiem z białym bruszkiem, no i te wampirze oczka >:D Śliczna jest, ale już inna niż Majek .. trochę w niej więcej agresji ale za to nie jest płochliwa. Ugryzła mnie niedobrota ale jak się daje palucha przez kraty to czego innego się spodziewać ;D Nie zrażam się, biorę pomału na ręce!

Majkunia stała się mniej płochliwa, jak wracam do domu siedzi na kratach jakby na mnie czekała. Porobiłam im w klatce takie różne mosty i sznurki .. Maja łazi po całej klatce, Oliwka jakoś nie. Tak mi się wydaje, że Oliwka jest niewiele młodsza od Majcika ..

Trochę się jednak boję, bo Oliwka okresowo głośno oddycha, właściwie dziś .. bo jeszcze wczoraj tak nie było. Jestem ratownikiem medycznym i włącza i się od razu jakieś wiecie, zawodowe halo .. ale trochę też mam nadzieję, że być może się wystraszyła, albo coś .. jak włożyłam i łapę do klatki ..

No..
Będę tu zdawała relację z oswajania obu dziewczynek, ależ się cieszę !! Super tak obserwować jakie są szczęśliwe !!!!!!
Maja & Oliwka RULEZZZ ..
Teeyko
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 12, 2008 8:40 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Maja i Oliwka

Post autor: Teeyko »

Może jakieś fotki? (;

Ogony na pewno cudne, zresztą każdy ciurek jest cudny (; Super, że są dwie. Wygłaszcz.
Czekam NIEcierpliwie na foteczki (;
Obrazek
Ze mną: Mała, Kawa-chomiczka i Aldo-pies ;)
Za TM: [*][*][*]Czaguś[*][*][*] - moja pierwsza szczurka... :( [*]Ziutek - chomiczek.
Awatar użytkownika
grusgrus
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 10, 2008 10:26 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maja i Oliwka

Post autor: grusgrus »

Przedstawiam Maję :)
Obrazek

Oliwka i Ty się przywitaj :)
Obrazek

No i nasz domek :)
Obrazek
Maja & Oliwka RULEZZZ ..
Teeyko
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 12, 2008 8:40 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Maja i Oliwka

Post autor: Teeyko »

Cudowne ogonki :D Wygłaszcz (;
Obrazek
Ze mną: Mała, Kawa-chomiczka i Aldo-pies ;)
Za TM: [*][*][*]Czaguś[*][*][*] - moja pierwsza szczurka... :( [*]Ziutek - chomiczek.
Awatar użytkownika
aBRa
Posty: 242
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 11:43 am
Lokalizacja: Białystok

Re: Maja i Oliwka

Post autor: aBRa »

o matko ... :o Rude jest piękne (zawsze takiego chciałam i jak na razie nie mam :(). Choć czarne też.
Proszę wygłaskać obie panienki. No i powodzenia w oswajaniu.
Awatar użytkownika
Bulletproof
Posty: 73
Rejestracja: pt paź 26, 2007 12:18 pm
Lokalizacja: Ełk

Re: Maja i Oliwka

Post autor: Bulletproof »

No no jakie ślicznotki masz, coś urzekającego w nich jest :) :) Wygłaskać proszę :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Maja i Oliwka

Post autor: Magamaga »

Ale w klateczce to za pusto mają :(. Przejrzyj te tematy - może jakiś pomysł ci przypadnie do gustu.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=7250&start=975
http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=17604&start=0
Moja klatka obecnie wygląda tak:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 26cd0.html
Obrazek
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
grusgrus
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 10, 2008 10:26 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maja i Oliwka

Post autor: grusgrus »

Dzięki za radę odnoście klatki, wiesz to dopiero początek .. myślę o jakiejś gałązce i hamakach .. Pomału nazbiera się u nich gadżetów to szaleństw ;D No i oczywiście będę zdawała relacje z oswajania ..
Dzięki, pozdrawiam !! .. ależ są śliczne ..

.. a i powiedzcie, czy to że Oliwka jakaś taka chyba kulka jest to nic złego? Bo Majcika kupiłam jako maleństwo wychudłe a Oliwka jest taka bardziej wiecie .. brzuchata :)
Maja & Oliwka RULEZZZ ..
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maja i Oliwka

Post autor: limba »

A czy Oliwka mieszkala nie daj Boze w sklepie z panami?


Sliczne dziewuszki, siwetna decyzja :)
Awatar użytkownika
grusgrus
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 10, 2008 10:26 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maja i Oliwka

Post autor: grusgrus »

limba pisze:A czy Oliwka mieszkala nie daj Boze w sklepie z panami?
Właśnie też o tym pomyślałam, ale nie nie mieszkała z panami, kupiłam ją w Kakadu a tam samice mieszkają osobno i samce osobno.
Szczerze mówiąc bardziej martwi mnie to jej takie popiskiwanie. Jak mam ją na rękach to jak wącha to tak jakoś głośno, jakieś takie dźwięki wydaje .. Normalnie mam chęć nagrać ją na dyktafon i komuś wysłać wava bo się boję. Jak ją kupowałam wybrałam najpierw inną ale gość wziął ją do ręki i powiedział że ma ciężki oddech i jeśli to szczurek do hodowli to długo nie pociągnie :( Więc mam Oliwkę, czyli innego niż pierwotnie mi się podobał, tyle że Oliwka zaczyna podobnie robić, znaczy te dźwięki .. Nie wiem czy to tylko jakieś ze strachu popiskiwanie czy coś jej faktycznie jest :(
Maja & Oliwka RULEZZZ ..
Awatar użytkownika
grusgrus
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 10, 2008 10:26 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maja i Oliwka

Post autor: grusgrus »

aBRa pisze:o matko ... :o Rude jest piękne
Najlepsze że ona ruda to nie jest, to efekt lampy błyskowej .. ona taka kawa z mlekiem, kakao :)
Maja & Oliwka RULEZZZ ..
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Maja i Oliwka

Post autor: Telimenka »

Rude jak rude ale sliiiiczny czarny Diabel :D mmmmm czarne jest sliczne. Podwojne glaski albo potrojne nawet dla Majki no ale Oliwke tez wymiziaj. Jezuu jaka sliczna ona jest. Nie ma to jak czarny Ciur :D. Mozesz przejsc sie do weta znajacego sie na gryzoniach jesli masz obawy :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maja i Oliwka

Post autor: limba »

Szkoda zeobsluga w sklepie ma gdzies zdrowie zwierzakow (zreszta jak zwykle):( W jednym mial racje , nie leczona to pewnie dlugo "nie pociagnie" >:D

Co do dziwnych dzwiekow. Tak jak pisze Teli, jesli tylko cos Cie niepokoi to zawsze mozesz isc do dobrego szczurzego weta na osluchanie. Mala moze byc podziebiona, a jesli jeden szczurek byl w akwa chory to mozliwe ze pozarazal inne.

Mozliwe ze to poczatek zapalenia gornych drog oddechowych, a tu jak przy wszystkich chorobach warto dzialac szybko zeby zwalczyc infekcje.

Trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
grusgrus
Posty: 17
Rejestracja: czw sty 10, 2008 10:26 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maja i Oliwka

Post autor: grusgrus »

Nie mogłam się powstrzymać, muszę zamieścić te fotki .. jakież one są boskie ;D ;D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Maja & Oliwka RULEZZZ ..
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Maja i Oliwka

Post autor: Lulu »

O matko, jakie slodziaki Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”