Dzieci Bąbli - 24.05.2008r - 2 lata Ancory i Ahayki

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Dzieci Bąbli - 24.05.2008r - 2 lata Ancory i Ahayki

Post autor: Nina »

Są kluski!! Urodziły sie prawdopodobnie nad ranem :) Widziałam 6, chyba wszystkie ciemnookie :) Piskają gdy tylko mama sie poruszy, tak małe a takie mają płucka :D
Bąbla wydaje się być dobrą mamą, zgarnia maluszki pod siebie, cały czas karmi. A fasolki popiskują cichutko :)
Tak jak merch wczoraj pisała, brzuch Bąbli wyglądał na 'do rodzenia'. Zdążyłam zabrać ją ze sklepu w ostatniej chwili.

Pierwszych fotek przy sprzyjających reakcjach Bąbli można spodziewać się jutro, na razie reaguje na mnie zaciekawieniem, absolutnie nie stresem :)

Wszystkie malce będą szukały nowego, dobrego domu. Płeć postaram sie sprawdzić za kilka dni.


Zostałam babcią!! ;D
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dzieci Bąbli - 24.05.2008r

Post autor: limba »

Gratuluje Nina :)

Faktycznie w ostatniej chwili ja zgarnelas....

Niech malce sie zdrowo chowaja :)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Dzieci Bąbli - 24.05.2008r

Post autor: Nina »

Gubi dzieci :( Boje sie, że sie wyziębią, są takie maleńkie. Jak po nich depcze to mam wrażenie, że serce mi staje...
Zrobiła gniazdko, owszem, szkoda, że bez podłogi ::)
Nie wiem czy już skończyła rodzić ??? Wcześniej NA PEWNO było 6, teraz naliczyłam co namniej 8 :-X
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dzieci Bąbli - 24.05.2008r

Post autor: merch »

Nina dzieciaki mozesz jej podkladac najlepiej przez chusteczke- plastik, bo rozumiem ze sa na golym plastiku , ma niezle wlasciwosci termoizolacyjne, takze az tak sie nie denerwuj. Musisz zdac sie na instynkt matki. Mysle, ze krotce poprawi gniazdo albo wybuduje kolejne, sprawdz tylko, zeby przeniosla wszystkie małe. Trzymajcie się.
Ostatnio zmieniony sob maja 24, 2008 11:30 am przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Dzieci Bąbli - 24.05.2008r

Post autor: Nina »

Bąbla jest kochana, jeśli chodzi o mnie i moją ciekawość ::)

Obrazek Obrazek
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dzieci Bąbli - 24.05.2008r

Post autor: merch »

Piękne kluski:). Hihi, bedziesz miala stadko agutkow jak nic .....
Widzisz wszystko poszlo dobrze, niepotrzebnie się tak denerwowalaś :).
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Dzieci Bąbli - 24.05.2008r

Post autor: Nina »

merch pisze:Piękne kluski:). Hihi, bedziesz miala stadko agutkow jak nic .....
Widzisz wszystko poszlo dobrze, niepotrzebnie się tak denerwowalaś :).
Myśle, że będzie stadko agutkowo-huskulcowe :) Rodzeństwo Bąbli to black husky i agutkowe kaptury, ona jedyna (przynajmniej z tych, które widziałam) jest cała agouti ;)
A huskulce w tej rodzinie świetnie jaśnieją. Przez pewien czas wyglądają jak przekładany tort :D Na górze ciemna warstwa, niżej jaśniejsza a na samym dole biała :)
Brzuszki pełne mleczka, jak to słodko wygląda :)
Teraz mamuśka podjada tylko jak jej coś podrzuce (co widać na fotkach, na jednej rozgryziony banan, na drugiej Bąbolada go wcina), do miski nie odchodzi. Dostanie niedługo gerberka :)

EDIT
Właśnie dawałam Bąbli gerberka. Zaciekawiona podniosła sie znad malców (ale one silnie sie do niej przysysają, 3 na niej wisiały :D ) i naliczyłam 9 malców ::) A zaczęło sie od 6 :D Ma talent do ukrywania ich.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Re: Dzieci Bąbli - 24.05.2008r

Post autor: alainaprv »

Tym że gubi nie martw się, podrzucaj jej, moje obie samice notorycznie roznosiły dzieciaki, wszędzie znajdowałam, nawet w misce, czasem zimne jak sopelki xD A wyrosły na zdrowie i silne, wszystkie;]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Dzieci Bąbli - 24.05.2008r

Post autor: Nina »

Obrazek Obrazek Obrazek
Tak jak widać na fotkach, malców jest na 100% 9 :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Dzieci Bąbli - 24.05.2008r

Post autor: odmienna »

... na 100% dziewięć :D niessamowite, że pozwala nam je tak podglądać. Bidulka, taka nieletnia i chudzieńka- musi być strasznie zmęczona :-*
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Dzieci Bąbli - 24.05.2008r

Post autor: Nina »

To normalne, że samiczka w rui poporodowej nie siedzi z młodymi ??? Bąbla ma ruje na 10000% i nie chce wejść do młodych, siedzi wszędzie, ale nie z nimi.

EDIT
Dalej nic :( nawet na chwile do nich nie wchodzi. Raz zerknęła i nic więcej. Już 2 godziny są same a ta wariatka tylko sie nastawia i strzyże uszami...
Zaczynam sie na prawde martwić...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Dzieci Bąbli - 24.05.2008r

Post autor: odmienna »

i jak noc minęła? przełamała się mamuśka?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Dzieci Bąbli - 24.05.2008r

Post autor: Nina »

Minęła jak minęła. Nie wyspana jestem. Nie spała z nimi, ale karmiła co pare godzin. Teraz od 6 śpi cały czas z dzieciarnią, więc mam nadzieje, że tak zostanie.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Dzieci Bąbli - 24.05.2008r

Post autor: Nina »

Zaglądam do gniazda i co widze? 7 klusek :o
Obrazek
Gdzie 2 pozostałe? Wywlekam Bąble na spacer (sama od razu wybiega z klatki) i szukam dzieciaków. Jeden był między chusteczkami a drugi pod chusteczką na której spało rodzeństwo.
Nie miałam możliwości wziąć je przez chusteczke, więc musiałam gołą ręką (którą wcześniej wymiziałam Bąble i pogmerałam nią w zakrwawionych chusteczkach) Jakie one aksamitne i cieplutkie :-*
Obrazek Obrazek

Jestem zaskoczona zachowaniem Bąbli, ona mi całkowicie ufa, a jest u mnie 3 dzień :) W pierwszy dzień skubała ręke gdy dawałam jej jedzenie a teraz nic :)

Dzisiaj idealnie widać umaszczenie. Jestem w szoku, że tak szybko. Widziałam co najmniej 3 husky. Maluszki chyba są dość tłuściutkie jak na miot tak młodej i chudej samicy :)

We wtorek powinna być u nas nowa klatka dla wesołej gromadki, więc pod koniec tygodnia zmienią lokum :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Dzieci Bąbli - 24.05.2008r

Post autor: odmienna »

uch, wrażeń Ci nie brakuje! :) sama zamarłam, zanim doczytałam posta do końca... faktycznie :o nawet na zdjęciach widać ciemniejsze miejsca na ciałkach, ale czy to na pewno świadczy o umaszczeniu? w pierwszej dobie???? a, niech będzie jak chce- ważne, coby miały pełne brzuszki i zdrowo rosły :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”