Miecio

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Eter
Posty: 60
Rejestracja: czw cze 28, 2007 9:42 am
Kontakt:

Miecio

Post autor: Eter »

Dzisiaj pomogłam Mieciowi przejsc na drugą strone TM....
Miecio to szczurek z Wielkiej Warszawskiej Interwencji. Trafił do mnie jako temperamentny, ok. półroczny, niewyżyty łobuz. od 2-3 miesiecy dało sie zauważyc, że szczuruś starzeje sie: już tak nie brykał, stał się powolny, leniwy, siersc miał przerzedzoną i tłustą. Rozpieszczałam go jak mogłam. Tydzien temy był jeszcze na rutynowej kontroli, prosiłam o poradę jak takim starszym szczurkiem sie opiekować. Wszystko było ok. 3 dni temu stan szczurka zaczał sie pogarszać, potem pojawiły się problemy neurologiczne: Miecio spadał z pięterka wiec przeprowadził sie na wełniany dywan pod kanapą. Stracił koordynację i wcinał tylko miękkie papinki, nie trzymał jedzenia w łapkach, przestał sie czyścic. Nic poza tym. Na antybiotyk i steryd słabo zareagował :( Dzisiaj w nocy nastąpiło załamanie stanu zdrowia, w sobotę wieczorem jeszcze apetyt mu dopisywał, dzis znalazłam go leżącego na boku i bez reakcji. oddech stał sie cięższy, w ciagu 40 min zaczał lekko charczeć. lekarka zbadała Mieciunia ale nie dawała wielkich nadziei. Powiedziała, żer objawy neurologiczne sa niesolecyficzne i moga wynikać z infekcji lub intoksykacji, ale tego nie zdiagnozujemy :( Nie widziałam tez sensu leczenia na siłę, tyle się naczytałam o zapaleniu mózgu itp i rokowaniach....
Zdecydowałam, że Mieciunio nie zasłużył na długą agonię, poprosiłam o eutanazję.
Poryczałam sie jak bóbr, Miecio ma grobek w pieknym ogrodzie....
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Miecio

Post autor: Babli »

(*) Miecio
Awatar użytkownika
AutumnWind
Posty: 174
Rejestracja: wt sty 20, 2009 10:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miecio

Post autor: AutumnWind »

[*] na drogę...
Ze mną - Whiskey, Finka, Isis, Lili, Filip i Dżordż
[*] - Inka
[*] - Dotti - zm. 9.06.2009
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Miecio

Post autor: lavena »

:( dla Miecia [*]
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: Miecio

Post autor: strup »

(*)
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Awatar użytkownika
Tymoteusz
Posty: 59
Rejestracja: pt gru 05, 2008 6:26 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Miecio

Post autor: Tymoteusz »

[*] Mieciowi
Gdyby połączyć szczura z człowiekiem, ten drugi z pewnością by na tym skorzystał, lecz pierwszy okazałby się stratny.


Nie klikaj tu!
Agath
Posty: 139
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:39 pm

Re: Miecio

Post autor: Agath »

Bardzo mi przykro...
grzesia
Posty: 773
Rejestracja: czw cze 19, 2008 11:36 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Miecio

Post autor: grzesia »

{*] na drogę....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”